Bu konuyu okuyanlar

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Umarım korur;) Burayı yeni keşfettim tecrübeli değilim.Netten araştırıp almıştım.evet mıknatıs yok kapakta,sevemedim birde kılıfı.. tşk ederim.Peki ne tavsiye edersiniz?Ben ekranın korunmasını istiyorum zira çok dikkatsiz bir tlfn kullanicisiyim bunu bari bi süre kullanayim istiyorum:)

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Umarım korur;) Burayı yeni keşfettim tecrübeli değilim.Netten araştırıp almıştım.evet mıknatıs yok kapakta,sevemedim birde kılıfı.. tşk ederim.Peki ne tavsiye edersiniz?Ben ekranın korunmasını istiyorum zira çok dikkatsiz bir tlfn kullanicisiyim bunu bari bi süre kullanayim istiyorum:)

Ben genelde kapaklı kılıf tercih etmiyorum onun için tavsiye edebileceğim bir kılıf yok, ama kapaksız tercih ederseniz Spigen'in internet sitesinden telefon modelinize uygun kılıflar bakabilirsiniz.

Ekranı korumak için de spigen'in sert ekran kaplamalarını tercih edebilirsiniz (yumuşak ekran kaplamaları düşmeye karşı ekranı korumaz).

Ekran koruma camı için diğer alternatifleri burada kullanan arkadaşlar varsa söyleyeceklerdir diye umuyorum, çünkü piyasada ekran koruyucu cam/film çok ama kimisi yan kıvrımları kapatmıyor kimisi de kılıfla birlikte kullanılamıyor...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Telefonu cok dusuruyosaniz zirh kilif alin şıkligini ve kavisi kapatmasin cizilmeden korusun yeter diyosaniz baseus super slim kilifi var hem cok ince hem kenardaki kavisi kapatmiyor ona bakin derim

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Telefonu cok dusuruyosaniz zirh kilif alin şıkligini ve kavisi kapatmasin cizilmeden korusun yeter diyosaniz baseus super slim kilifi var hem cok ince hem kenardaki kavisi kapatmiyor ona bakin derim

Onlarada bakayım,kendimin dusurmesinden öte genelde çocukların elinde oluyor.ister istemez çizilme düşme oluyor haliyle..

filofil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ön kameranızda su damlasına benzer bir nokta var mı?

İlk aldığım telefonda bu vardı iade ettim, ikincisi geldi aynısı bunda da var. Işığın altındayken fotoğraf çekindiğimde belli oluyor bu damlalık. Açıya göre kayboluyor. Bunu da iade edersem yenisini almam artık, ne yapsam bilemedim.

Elimi koyduğum fotoğraflar ikinci gelen telefonla çektiklerim.

Ekli dosyalar

• vnSCjEI.jpg
    vnSCjEI.jpg
    60.9 KB · Görüntüleme: 333
  • ZbtCkcQ.jpg
    ZbtCkcQ.jpg
    45.1 KB · Görüntüleme: 293
  • 44450344_258582831515988_4746517411354640384_n.jpg
    44450344_258582831515988_4746517411354640384_n.jpg
    70.6 KB · Görüntüleme: 279
  • 44490400_181074142799848_8330450474910089216_n.jpg
    44490400_181074142799848_8330450474910089216_n.jpg
    49.6 KB · Görüntüleme: 400

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118

İlk aldığım telefonda bu vardı iade ettim, ikincisi geldi aynısı bunda da var. Işığın altındayken fotoğraf çekindiğimde belli oluyor bu damlalık. Açıya göre kayboluyor. Bunu da iade edersem yenisini almam artık, ne yapsam bilemedim.

Hocam kamerada bir sorun var cihazi yeni aldiysaniz degisim talep edin okadar para veriliyor yazik gunah degisim talep edin

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Bu fotoğrafları Samsung Teknik Servisine gösterip ürününüzü oraya götürün yenisiyle değişimi yaptırın vakit geçmeden.

M.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gece portre modu performansi dusuk gibi

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
erhabalar.Arkadaslar benin maillerim siliniyor telefonumdan buna nasıl engel olabilirim.. aynı gün icinr3 iki farklı mail aldım,birisi duruyor diğeri yok .silmedim.cok eski maillerin bazıları duruyor ama yeni gelen maillerin bi kısmı benim isteğim dışı siliniyor.ayarlara baktım bişiy bulamadım.. iphonede mail ayarlarında maillerimi asla silme özelliği vardı ama.samsungda böyle.bisiy yok yada ben bulamadım.bu konuyu nasıl çözebilirim?

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
bilgisayardan girince de siliniyor görüyor musun o mailleri? yoksa sadece telefondaki mail programında mı öyle görünüyor. gmail mi, e-mail mi yoksa outlook mu? mail programı ayarlarıyla alakalı bir durum gibi.

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hee ikisinide kullanıyorum genelde hotmailde yaşıyorum bu durumu

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bakıyorum 2017 deki gereksiz mail duruyor..Ama dün gelen önemli bir mailim silinmiş

Son düzenleme:

matrix_92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar ben de S9+ aldım, yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve çok çok memnunum. Bilhassa LG G4 faciasından sonra :D

Benim sorum şu: Twitter'da gezinirken bir video açıyorum, sonra o video bitmeden geri tuşuna basıp çıkıyorum ama video sanki arkaplanda devam eder gibi ses gelmeye devam ediyor ve uygulamadan çıkmadan da video bitene kadar bu devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa da ne tür bir çözüm olabilir?

Teşekkürler :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar ben de S9+ aldım, yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve çok çok memnunum. Bilhassa LG G4 faciasından sonra :D

Benim sorum şu: Twitter'da gezinirken bir video açıyorum, sonra o video bitmeden geri tuşuna basıp çıkıyorum ama video sanki arkaplanda devam eder gibi ses gelmeye devam ediyor ve uygulamadan çıkmadan da video bitene kadar bu devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa da ne tür bir çözüm olabilir?

Teşekkürler :)
Uygulamayı, depoladığı verilerle birlikte silip tekrar yükleyin. Bu arada hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. :)

matrix_92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Uygulamayı, depoladığı verilerle birlikte silip tekrar yükleyin. Bu arada hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. :)
Teşekkür ederim, mutlaka deneyeceğim. Bu arada yeri gelmişken Bu S8 serisi ve sonrası, daha doğrusu bu edge ekranlı telefonlarda İnstagram veya benzer uygulamalarda hikaye kısmında taşmalar oluyor, yazı varsa ya sağdan ya da soldan mutlaka taşmış oluyor, bu konuda Samsung'a yazdım, gelen cevapta önerileri uyguladım ama nafile... :)

M.bugra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar instagramda video yakınlaştırmaya calisirken ekran kararir gibi oluyor ve yakinlastirmiyor bir de hikayeleri uzaklastiramiyorum malum yazılar tam gözükmüyor cozum nedir

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Yeni guncelleme geldi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181028-154115_Software update.jpg
    Screenshot_20181028-154115_Software update.jpg
    59.3 KB · Görüntüleme: 330

filofil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu fotoğrafları Samsung Teknik Servisine gösterip ürününüzü oraya götürün yenisiyle değişimi yaptırın vakit geçmeden.

Samsung Mağazası daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadık biz buradan alıp servise gönderiyoruz sadece bir müşteri hizmetlerini arayın diyor, ben de aramadım kullanıyorum hala telefonu. Amazon üzerinden 22 Kasım'a kadar iade işlemi başlatabiliyorum, bu 2. telefon ilkini iade ettim 1 hafta telefonsuz kaldım, bunu da iade edersem yine bir o kadar daha telefonsuz kalacağım üstüne vize haftası falan geliyor ne yapsam bilemedim.

Kamerayı ışık kaynağına direkt tutmadığım sürece fotoğraflarda belli olmuyor. İki telefonda da aynı yerde aynı şekilde nokta vardı, acaba benden mi kaynaklanıyor sorun diye düşünüyorum ama ikisinde de telefonu kutusundan açıp kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra farkettim böyle bir şey olduğunu. Ben ne yaptığım zaman oluşur ki yani bilemiyorum.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Samsung Mağazası daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadık biz buradan alıp servise gönderiyoruz sadece bir müşteri hizmetlerini arayın diyor, ben de aramadım kullanıyorum hala telefonu. Amazon üzerinden 22 Kasım'a kadar iade işlemi başlatabiliyorum, bu 2. telefon ilkini iade ettim 1 hafta telefonsuz kaldım, bunu da iade edersem yine bir o kadar daha telefonsuz kalacağım üstüne vize haftası falan geliyor ne yapsam bilemedim.

Kamerayı ışık kaynağına direkt tutmadığım sürece fotoğraflarda belli olmuyor. İki telefonda da aynı yerde aynı şekilde nokta vardı, acaba benden mi kaynaklanıyor sorun diye düşünüyorum ama ikisinde de telefonu kutusundan açıp kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra farkettim böyle bir şey olduğunu. Ben ne yaptığım zaman oluşur ki yani bilemiyorum.
Oluşan şekile dikkat ettimde ampulün şekli oluşmuş direk olarak ışık kaynağına tuttulduğunda bu tür yansımalar normal bence.

filofil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oluşan şekile dikkat ettimde ampulün şekli oluşmuş direk olarak ışık kaynağına tuttulduğunda bu tür yansımalar normal bence.

Ön kamera yuvasının önünde ufak bir damlacık var, oraya ışık yansıdığında oluşuyor o şekil o damladan sekme yaptığında. Bana aşırı mantıksız geliyor bu olay, ışığın altında fotoğraf çekinsem o yuvarlaklık direk suratımda üçüncü gözmüş gibi çıkacak. Nasıl normal olabilir? 5 yıllık Xperia Z telefonumda olmuyor böyle bir olay.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Ön kamera yuvasının önünde ufak bir damlacık var, oraya ışık yansıdığında oluşuyor o şekil o damladan sekme yaptığında. Bana aşırı mantıksız geliyor bu olay, ışığın altında fotoğraf çekinsem o yuvarlaklık direk suratımda üçüncü gözmüş gibi çıkacak. Nasıl normal olabilir? 5 yıllık Xperia Z telefonumda olmuyor böyle bir olay.
S8 kullanıyorum ben az önce konrol ettim o damlacık gibi dediğin şey bende de mevcut ve hem arka hem ön kamerayı denedim doğrudan ışığa tuttuğumda ışık kaynağının bir silüetini yansıtıyor bana normal geliyor ama emin olmak için birazdan G6 ile deniyeceğim birde.

filofil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S8 kullanıyorum ben az önce konrol ettim o damlacık gibi dediğin şey bende de mevcut ve hem arka hem ön kamerayı denedim doğrudan ışığa tuttuğumda ışık kaynağının bir silüetini yansıtıyor bana normal geliyor ama emin olmak için birazdan G6 ile deniyeceğim birde.

Ben de şimdi farkettim arka kamerada da aynı olay var ama ön kamerada olduğu kadar belirgin değil. Şimdi çektim bunu mesela. Üçüncü göz gibi çıkıyor.

Ekli dosyalar

• 20181105_213718.jpg
    20181105_213718.jpg
    87.1 KB · Görüntüleme: 430

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Kontrol ettim bendede var kamerayi acip dogrudan ampule dogru cevirdiginizde damlacik gibi bisy geliyor ekrana ışığın yansıması bu yani sorun değil

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar,whatsapp gruplardakii bazı resimleri silmiştim,farkettimki galeridende silinmiş. Çöp kutusuna baktım boş görünüyor,sildigim resimleri nerede bulabilirim? Yoksa hepsini kaybettimmi;(

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Arkadaşlar,whatsapp gruplardakii bazı resimleri silmiştim,farkettimki galeridende silinmiş. Çöp kutusuna baktım boş görünüyor,sildigim resimleri nerede bulabilirim? Yoksa hepsini kaybettimmi;(
Oradan silersen cihazdanda silmiş oluyorsun ama google drive yedeği en son ne zaman ona bir bak eğer resimleri silmeden önceyse yedeği geri yükleyerek geri getirme ihtimaşlin olabilir.

Betulceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
En son 5 kaşım yazıyor ama alan dolu fazla yedeklenmiyor diye uyarı geliyor.Alan boşalsın diye gereksiz resimleri dilek istemistim, ssoonra farkettim diğer önemli resimleride sildiğimi