Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Murad Hasanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Android Pie kurduktan sonra cihazı sıfırladım. Şu an Oreo'ya göre daha iyi pil süresi alabiliyorum. Eskiden 4.5-5 saat ekran süresi aldığım zamanlar nadiren oluyordu. Şimdi rahat 5 saatin üzerinde ekran açık süresi alıyorum. Wifi çekim gücünde ve hoparlörün ses yüksekliğinde azalma görmedim. Dolb atmos hoparlörle de çalışsa keşke. Screenshot almak için eskinden tuşlara basılı tutmak gerekiyordu şimdi iphone x gibi bir kere dokunmak yeterli. Tam ekran hareketlerini oreo'da arıyordum gelmesi güzel oldu. Bildirim panelinde eskiden whatsapp grup bildirimleri daha iyi görünüyordu yani daha fazla mesajı görmek mümkündü şimdi daha az mesaj görünüyor. Samsung Music uygulamasında edge aydınlatmasını neden kaldırdılar anlamdım sevdiğim özellikdi. Bluetooth bağlantısı hızlandı bence kulaklığı şimdi çok daha hızlı bağlaya biliyorum. Kamera arayüzü önceden daha kullanılışıydı. Uygulama simgelerinin büyümesi göze daha hoş görünüyor. Yüz + iris gelmemesi kötü oldu amma kilit ekranında kalma özelliği kullanışlı.
69037

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Android Pie kurduktan sonra cihazı sıfırladım. Şu an Oreo'ya göre daha iyi pil süresi alabiliyorum. Eskiden 4.5-5 saat ekran süresi aldığım zamanlar nadiren oluyordu. Şimdi rahat 5 saatin üzerinde ekran açık süresi alıyorum. Wifi çekim gücünde ve hoparlörün ses yüksekliğinde azalma görmedim. Dolb atmos hoparlörle de çalışsa keşke. Screenshot almak için eskinden tuşlara basılı tutmak gerekiyordu şimdi iphone x gibi bir kere dokunmak yeterli. Tam ekran hareketlerini oreo'da arıyordum gelmesi güzel oldu. Bildirim panelinde eskiden whatsapp grup bildirimleri daha iyi görünüyordu yani daha fazla mesajı görmek mümkündü şimdi daha az mesaj görünüyor. Samsung Music uygulamasında edge aydınlatmasını neden kaldırdılar anlamdım sevdiğim özellikdi. Bluetooth bağlantısı hızlandı bence kulaklığı şimdi çok daha hızlı bağlaya biliyorum. Kamera arayüzü önceden daha kullanılışıydı. Uygulama simgelerinin büyümesi göze daha hoş görünüyor. Yüz + iris gelmemesi kötü oldu amma kilit ekranında kalma özelliği kullanışlı.Ekli dosyayı görüntüle 69037
Bende galaxy s9 var pie güncellemesi ile (sifirlamadım) 4 saat ekran süresi alıyorum. Sizin s8 baya iyi ekran suresi aliyor

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Android Pie kurduktan sonra cihazı sıfırladım. Şu an Oreo'ya göre daha iyi pil süresi alabiliyorum. Eskiden 4.5-5 saat ekran süresi aldığım zamanlar nadiren oluyordu. Şimdi rahat 5 saatin üzerinde ekran açık süresi alıyorum. Wifi çekim gücünde ve hoparlörün ses yüksekliğinde azalma görmedim. Dolb atmos hoparlörle de çalışsa keşke. Screenshot almak için eskinden tuşlara basılı tutmak gerekiyordu şimdi iphone x gibi bir kere dokunmak yeterli. Tam ekran hareketlerini oreo'da arıyordum gelmesi güzel oldu. Bildirim panelinde eskiden whatsapp grup bildirimleri daha iyi görünüyordu yani daha fazla mesajı görmek mümkündü şimdi daha az mesaj görünüyor. Samsung Music uygulamasında edge aydınlatmasını neden kaldırdılar anlamdım sevdiğim özellikdi. Bluetooth bağlantısı hızlandı bence kulaklığı şimdi çok daha hızlı bağlaya biliyorum. Kamera arayüzü önceden daha kullanılışıydı. Uygulama simgelerinin büyümesi göze daha hoş görünüyor. Yüz + iris gelmemesi kötü oldu amma kilit ekranında kalma özelliği kullanışlı.Ekli dosyayı görüntüle 69037
Bende sıfırlamayı düşünüyorum ama sıfırlayıp yedegi kurduktan sonra aynı olaya gelmiyor mu zaten ?

Murad Hasanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende sıfırlamayı düşünüyorum ama sıfırlayıp yedegi kurduktan sonra aynı olaya gelmiyor mu zaten ?
Ben her şeyi geri kurmadım kullanmadığım uygulamaları oyunları tekrar kurmadım. Sıfırlama sebebim önceden pilim 15%e geldikten sonra 5 dakika içinde bitiyordu ve pie ile gelen tam ekran hareketleri takılıyordu. Klasörler geç açılıyordu pie kurduktan sonra. Sıfırladıktan sonra bu sorunlar ortadan kalktı. Ama bir sorunum var. Galeri yedeğini samsung cloud'tan telefona indirdim önce fotoğraf ve videoların neredeyse hepsi geri yüklendi sonra bazıları kayboldu. Galerideki fotoğraflar samsung cloud'da olandan daha az. Ne yaptıysam geri getiremedim o fotoğrafları ama cloud'ta olduklarını biliyorum. Bilen varsa yardımcı olsun bana lütfen.
69123
69124

cmlsn

Asistan
Reaksiyon puanı
12
birşey sorucam instagram bildirimleri simge üzerinde görünmüyor bende böyle birşey yaşayan var mı ???
bütün ayarlarına baktımmm hem uygulama içi hem telefon ayarlarına

Sedatcilsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
birşey sorucam instagram bildirimleri simge üzerinde görünmüyor bende böyle birşey yaşayan var mı ???
Ben whatsap ta dahil aynı sıkıntıyı yaşıyorum ve bir türlü çözemedim

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ben her şeyi geri kurmadım kullanmadığım uygulamaları oyunları tekrar kurmadım. Sıfırlama sebebim önceden pilim 15%e geldikten sonra 5 dakika içinde bitiyordu ve pie ile gelen tam ekran hareketleri takılıyordu. Klasörler geç açılıyordu pie kurduktan sonra. Sıfırladıktan sonra bu sorunlar ortadan kalktı. Ama bir sorunum var. Galeri yedeğini samsung cloud'tan telefona indirdim önce fotoğraf ve videoların neredeyse hepsi geri yüklendi sonra bazıları kayboldu. Galerideki fotoğraflar samsung cloud'da olandan daha az. Ne yaptıysam geri getiremedim o fotoğrafları ama cloud'ta olduklarını biliyorum. Bilen varsa yardımcı olsun bana lütfen.
Ekli dosyayı görüntüle 69123Ekli dosyayı görüntüle 69124
Sizce sıfırlamaya değermi. Uygulama geçişleri çok yavaşladı bazen arayüz akıcılığını kaybediyor ansızın ısınıyor.

cimbomlu52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

evet aynı sorun bendede var. instagramı sildim tekrar kurdum sıfırladım. ne yaptıysam olmadı. sadece bende var sanıyordum.

Sakboy2323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese selamlar benim s8 plus cihazımda bir sorun var.Sorunum şöyle ekranımın yarısı çok hafif sarı NEDEN olabilir

Sakboy2323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve gördüğüm çoğu Samsung telefondada böyle bir sorun var

cmlsn

Asistan
Reaksiyon puanı
12
güncellemee gelmiş ama bana daha düşmedi sitede yazıyorr

cimbomlu52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar benim telefonun bataryada %14 deyden bir baktım bir anda %4 e düşmüş yada kapanıyor.

bunu yaşayan bir kaç arkadaş daha vardı. çözümü nedir bunun?

Gramton

Asistan
Reaksiyon puanı
72
arkadaşlar benim telefonun bataryada %14 deyden bir baktım bir anda %4 e düşmüş yada kapanıyor.

Hocam bu sorunu çözmek için telefonu Ayarlar>Yedekleme ve Geri Yükleme>Fabrika Ayarlarına Dön şeklinde telefonu sıfırlamak işine yarayabilir bende bu sorunu J4 cihazım için yaşadım ve bu şekilde çözdüm

Murad Hasanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Telefonu sıfırla işe yarıyor benim de telefonun pili %15 de bir anda bitiyordu sıfırladım şimdi garip şekilde %0 da bile 30 dakika kadar dayandı ultra güç tasarruf modunda ben de şaşırdım
69571

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190404-141514_Launcher.jpg
    Screenshot_20190404-141514_Launcher.jpg
    6.6 KB · Görüntüleme: 389
  • Screenshot_20190404-140059_Launcher.jpg
    Screenshot_20190404-140059_Launcher.jpg
    8.6 KB · Görüntüleme: 342

cimbomlu52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Telefonu sıfırla işe yarıyor benim de telefonun pili %15 de bir anda bitiyordu sıfırladım şimdi garip şekilde %0 da bile 30 dakika kadar dayandı ultra güç tasarruf modunda ben de şaşırdım
Ekli dosyayı görüntüle 69571
Hocam bu sorunu çözmek için telefonu Ayarlar>Yedekleme ve Geri Yükleme>Fabrika Ayarlarına Dön şeklinde telefonu sıfırlamak işine yarayabilir bende bu sorunu J4 cihazım için yaşadım ve bu şekilde çözdüm

android 9 yüklediğimde hem fabrika ayarlarına sıfırladım hemde hard format attım. bunları yaptığım halde bu şekilde oluyor.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Bu bir genel sorun mu yoksa sadece bende mi var
Donanımsal bir sıkıntı herkeste olabilir ama dikkatli kullanımda ortaya çıkma ihtimali çok düşük eğer garanti varsa değişim yaparlar diye düşünüyorum internetten amoled yanığı hakkında araştırma yaparsanız daha net bilgiye sahip olabilirsiniz.

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Aylik guncelleme hala alcakmiyiz android pie ile sonmuydu