Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

İyiki varsın samsung.
Şu android 8'le gelen SmartThings programı varya herşeye bedel benim için.
Uzaktan kumanda özelliği, tv ekranını telefona, telefon ekranını tv'ye aktarması müthiş birşey.
Düşünün aynı interneti ortak kullandığımız komşuya gittim ordan evdeki televizyonu kumanda edebiliyordum.
Hatta evde hangi kanalı izlediklerini bile görebiliyordum:D
Bu 7.0 ve 6.0.1 de de olan bi durumdu 8.0 a özel bi durum değil yani 😂

ene49

Asistan
Bu 7.0 ve 6.0.1 de de olan bi durumdu 8.0 a özel bi durum değil yani 😂
Yapma yaw🤣
Ben yeni smart tv aldığım için yeni farkettim😭
Programın ne işe yaradığını bilmediğim içinde devre dışı bırakmıştım menüde bile yoktu🤣
Yeni yazılımdan sonra format atınca demek geri gelmiş bende 8 ile gelen bir özellik sanmıştım😁

Arkadaşlar guncellemden sonra telefonun dokunmatigi bozuldu.koselerdeki dokunmatikler çalışmıyor mesela silme tuşu boşluk tuşu çok gariplesti telefon ne yapmam lazım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Fabrika ayarlarına döndüm ama yine düzelmedi bilen var mı ne yapmam lazım ?

Son düzenleme:

ene49

Asistan
Yazılımı tekrardan indirip yükle.
İndirme veya yükleme sorunlu olmuş olabilir.
Yada bunu yapmadan önce yüklediğiniz bir program varsa kaldırıp deneyin yüklediğiniz herhangi bir programda böyle bir sorun çıkarabilir. Ki daha önce bir program yüzünden böyle bir sorun yaşamıştım

Yazılımı tekrardan indirip yükle.
İndirme veya yükleme sorunlu olmuş olabilir.
Yada bunu yapmadan önce yüklediğiniz bir program varsa kaldırıp deneyin yüklediğiniz herhangi bir programda böyle bir sorun çıkarabilir. Ki daha önce bir program yüzünden böyle bir sorun yaşamıştım
Ama donanımda bir sorun yoktur değil mi ? Sonradan çözülmüş müydü sorunun ?

ene49

Asistan
Ama donanımda bir sorun yoktur değil mi ? Sonradan çözülmüş müydü sorunun ?
Evet sorunum çözülmüştü.
Çünkü ismini hayırlamıyorum bir program yüzünden yapıyormuş programı kaldırdım sorun düzeldi.
Düşürme vs gibi bir olay olmamışsa donanımda sorun yoktur.
Yazılımdan yada bir programdan yapıyordur.

reset atacağım ama bende smart switch cihaz başlatma sekmesi yok , çıldırcam bilen var mı nasıl cihazı resetleyeceğim sağ taraftaki herkeste olan sekme bende gözükmüyor ? :mad:

Ekli dosyayı görüntüle 43226

Ekli dosyayı görüntüle 43227 Ekli dosyayı görüntüle 43227 cihaz başlatma yok gözükmüyor

arkadaşlar bilen yok mu servise vermek istemiyorum ? Lütfennn yardım ederseniz sevinirim

Son düzenleme:
Güncellemeden sonra ara sıra kendi kendine yeniden başlıyor ve bazen tuşa ilk basmamda ekran açılmıyor 2 3 kere basmam gerekiyor. Sizde harhangi bir sorun var mı ?
(S7 edge)

telefonum akım çekme sorunu yaşıyor sanırsam şarjdayken feci şekilde ısındı gerçekten bu sefer patlayacak sandım fakat samsung u aradım dediler ki cihazınızı sıfırlayın kullanın sorun yasarsanız servise getirin dediler sizce ne yapmalıyım hiç patlama sorunu oldu mu s7 edgelerde

telefonum akım çekme sorunu yaşıyor sanırsam şarjdayken feci şekilde ısındı gerçekten bu sefer patlayacak sandım fakat samsung u aradım dediler ki cihazınızı sıfırlayın kullanın sorun yasarsanız servise getirin dediler sizce ne yapmalıyım hiç patlama sorunu oldu mu s7 edgelerde
Patlama sorunu olmadı diye biliyorum ama yanlış da biliyor olabilirim araştırmak lazım. Hızlı şarj özelliği oldugu için telefonlarda şarj olurken ısınması normal benim cihazımda %78 lere gelene kadar ısınıyor ama %78 den sonra cihaz yavaş yavaş artık soğumaya başlıyor. Eğer aşırı ısınma sorunu sıfırlamadan sonra da devam ederse müşteri hizmetlerini dinlemeni tavsiye ederim bataryada veya yazılımda da sorun olabilir şarj aletini de götür servise verirken yardımcı olurlar.

Güncellemeden sonra ara sıra kendi kendine yeniden başlıyor ve bazen tuşa ilk basmamda ekran açılmıyor 2 3 kere basmam gerekiyor. Sizde harhangi bir sorun var mı ?
(S7 edge)
Güncellemeyi en geç alan birisi olarak şunu söyleyim bugüne kadar ne kadar sorun belirtilmişse hiç birini yaşamadım. Cihazda da bariz bi hızlanma söz konusu. Temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim.

Şükür kavuşturuna, sanırım güncelleme hakkında bayağı uğraştınız.
Uğraşmak ne kelime resmen sabır testi yaptı Samsung . :) Ama beklediğime değdiğini düşünüyorum. En son servis merkezine vericektim hafta içerisinde ama gerek kalmadan aldı çok şükür.

Son düzenleme:
Patlama sorunu olmadı diye biliyorum ama yanlış da biliyor olabilirim araştırmak lazım. Hızlı şarj özelliği oldugu için telefonlarda şarj olurken ısınması normal benim cihazımda %78 lere gelene kadar ısınıyor ama %78 den sonra cihaz yavaş yavaş artık soğumaya başlıyor. Eğer aşırı ısınma sorunu sıfırlamadan sonra da devam ederse müşteri hizmetlerini dinlemeni tavsiye ederim bataryada veya yazılımda da sorun olabilir şarj aletini de götür servise verirken yardımcı olurlar.
sanırsam 8.0 sonrasında bu kadar oldu biraz daha kullanayım sıfırlayıp deneyeyim daha sonrasında kesin sorun devam ederse servise vereceğim

murty

Üyecik
arkadaşlar merhaba telefonu bugün itibariyle aldım ve kullanmaya başladım. kısa bir sorum olacak.
cihazı herhangi bir güncelleme yapmadan öğle vaktinde şarja taktığımda vaat ettiği şekilde 1 saat 40 dk civarında dolduruyordu.
akşam tüm güncellemeleri yaptıktan sonra hızlı şarj özelliği yok oldu sanki. %84'ken bile tam dolum için 1 sa 10 dk süre veriyor. Pil ayarlarında hızlı kablolu şarj seçeneği de aktif.
ben anlayamadım bu olayı, yardım edebilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba, cihaza apk yüklerken hangi apk olursa olsun uygulama yüklenmedi hatası alıyorum yardımcı olabilecek olan var mı ?

arkadaşlar merhaba telefonu bugün itibariyle aldım ve kullanmaya başladım. kısa bir sorum olacak.
cihazı herhangi bir güncelleme yapmadan öğle vaktinde şarja taktığımda vaat ettiği şekilde 1 saat 40 dk civarında dolduruyordu.
akşam tüm güncellemeleri yaptıktan sonra hızlı şarj özelliği yok oldu sanki. %84'ken bile tam dolum için 1 sa 10 dk süre veriyor. Pil ayarlarında hızlı kablolu şarj seçeneği de aktif.
ben anlayamadım bu olayı, yardım edebilir misiniz?
Bu jarz süresi sorunu banada denk geldi
Jarz kablosunu orjinal yeni bitane aldim
Sorun çözüldü
test ederken eski kabloyu taktıgimda 2 saat 45 dakika gösteriyor yeni kabloyu taktıgımda 1 saat 30 dakika gösterdi .
Bu iki farkli süreyi ayni jarz aleti farklı kablo ile denedim.