Samsung Galaxy S7 eleştiri ve yorumlar

Samsung`un S7 Modelinde USB Type-C` yi Kullanmamasini Nasil buldunuz ?

• Iyi

Kullanılan: 8 13.8%
  • Farketmez (Olsa da olur olmasa da)

Kullanılan: 31 53.4%
  • Kotu

Kullanılan: 19 32.8%

• Kullanılan toplam oy
    58

Bu konuyu okuyanlar

bossoftech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar, bugün Samsung Galaxy S7 ile ilgili bir ozellik beni bir hayli sasirtti.

Cok guzel iyilestirmelerle gelen S7, usb girisinde USB Type-C yi kullanmamasi teknoloji meraklilarini sasirtti.

Son düzenleyen moderatör:

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yeni parmak izi okuyucuyu merak ediyorum basmaya gerek kalmadan direk dokunduğunda okuyacak mi yoksa ekranı ilk önce açmak mi gerekecek s7 almam ama bunu merak ediyorum çünkü 900 TL lık cihazda ki parmak izi okuyucu bile dokununca kilidi açıyor.

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Samsung şöyle düşünmüş olabilir.. Henüz o teknolojinin yeni olması ve standardın oturmamış olması. Yani böyle düşünüyorum. Herşeyden önce donanımda o standardın oturmuş olması gerekir.

mkocturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi lansman yapıldı telefonu tanıttılar biride çıkıp stabil değil demiyor anca yok şu kadar ram verdim işlemci şu diye tanıtıp yine kasmalara takılmalara devam diyor telefona 3 bin veriyoruz yaklaşık ama bir türlü stabil değil değil haksızsam söyleyin

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Merhaba arkadaslar, bugün Samsung Galaxy S7 ile ilgili bir ozellik beni bir hayli sasirtti.

V3hi3rPj.jpg

Cok guzel iyilestirmelerle gelen S7, usb girisinde USB Type-C yi kullanmamasi teknoloji meraklilarini sasirtti.
Ona bakarsan bu daha şaşırtıcı S6 dan 1.1 mm daha kalın bir cihaz yapmışlar kamera çıkıntısını azalttık diye lanse ettiler buna ne diyelim.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Şimdi lansman yapıldı telefonu tanıttılar biride çıkıp stabil değil demiyor anca yok şu kadar ram verdim işlemci şu diye tanıtıp yine kasmalara takılmalara devam diyor telefona 3 bin veriyoruz yaklaşık ama bir türlü stabil değil değil haksızsam söyleyin

Henüz tanıtılmış bir cihazın stabil olup olmadığını kim söyleyebilir? Uzun kullanım testini beklemeli.

Akhtoher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3 aylık kullanımdan sonra tabiki stabil olmayacaktır.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Samsung şöyle düşünmüş olabilir.. Henüz o teknolojinin yeni olması ve standardın oturmamış olması. Yani böyle düşünüyorum. Herşeyden önce donanımda o standardın oturmuş olması gerekir.
Nexus 5x ve Nexus 6p öyle ayrıca androide boşuna mı type c desteği geldi?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Öyle düşünürsek, kullandıkları Vulkan Api de yeni bir teknoloji. Neden beklememişler standardın oturmasını? :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
3 aylık kullanımdan sonra tabiki stabil olmayacaktır.
Note 4 u 8 ay kullandım stabilliğini ilk günkü gibi korudu, şuan note 5 kullanıyorum 5. Ay dolacak ilk günkü gibi stabil hatta duan yeni yazılımla daha da stabil.

Akhtoher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende şu anda Note 5 kullanıyorum ve ilk hafta olduğu gibi stabil değil ne yapalım yani?

mkocturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Henüz tanıtılmış bir cihazın stabil olup olmadığını kim söyleyebilir? Uzun kullanım testini beklemeli.
Dostum inşallah yanılıyorumdur dediklerimde çünkü stabilite konusunuda hallederlerse uzun vadeli bir telefon olur benim gözümde

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Yüklemişindir bir sürü ne işe yaradığını kendin bilmediğin uygulamayı. Root'lamışındır. Arka cebine sokup, üstüne oturmuşundur. Tozlandı diye musluk altında bir güzel sabunlu su ile yıkamışındır. Telefonon içinde ne var diye merak edip, parçalara ayırmışındır. Şimdi de merak ediyorsundur, bunları nereden bildiğimi. Kullanmasını bilemediğin her şeyi bozarsın.

Akhtoher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yüklemişindir bir sürü ne işe yaradığını kendin bilmediğin uygulamayı. Root'lamışındır. Arka cebine sokup, üstüne oturmuşundur. Tozlandı diye musluk altında bir güzel sabunlu su ile yıkamışındır. Telefonon içinde ne var diye merak edip, parçalara ayırmışındır. Şimdi de merak ediyorsundur, bunları nereden bildiğimi. Kullanmasını bilemediğin her şeyi bozarsın.
O nasıl bir hayal gücü?

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58

Merakımdan soruyorum yıkadıktan sonra stabil olmadığı nasıl anlaşılır? Denedim de telefon açılmıyor, tüyo verirsen hem tel açılır hem stabilite kontrolü yaparım.

O nasıl bir hayal gücü?

Çok iyi hayal etmiş ama hakkını verelim

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Hayal gücü geğil, duyduğum olaylar.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Type c yi koymamis olabilir ancak 1 seneye gore yenilikler mevcut micro sd geri gelmesi su gecirmezlik vulkan ve icindeki sogutucu kamera olmak uzere.
1 senede cok fazla yenilik beklemeyin. Note 6 da type c ye gecebilirler. Gecselerde iyi olurdu ancak bunda kullanmadilar. Benim icin olsada olur olmasada olur şıkkını isaretledim.
Bence tasarimsal degisiklik s8 edge ve s8 de olacaktır. Note 6 olur mu bilemem

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
S7 acikcasi 5.1" 3000 mah pek begenmedim. 5.5" lik S7 Edge kesinlikle cok satacak. MicroUsb Typc C olmamasi bence mükemmel olmuş.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459

Haklisin haklisin da kasmayan takilmayan da var. Yani IOS lu iphone larda var.Madem islemci hizi 4gb bellekler seni memnun eden sey degil o zaman android li bir cihaz almanın manası yok. Ha IOS da çok kapalı, bir dosya yöneticide yok,Itunes a mahkumum, istedigim dosyayi atamiyorum, edemiyorum yapacak bir şey yok. Yani Samsung sirf bu cihaz icin ozgun optimizasyon da yapsa IOS gibi sistem stabiletisi lagsiz atlamasiz menu animasyon gecislerine sahip olamaz. Android 10 dahi gelse bile.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Haklisin haklisin da kasmayan takilmayan da var. Yani IOS lu iphone larda var.Madem islemci hizi 4gb bellekler seni memnun eden sey degil o zaman android li bir cihaz almanın manası yok. Ha IOS da çok kapalı, bir dosya yöneticide yok,Itunes a mahkumum, istedigim dosyayi atamiyorum, edemiyorum yapacak bir şey yok. Yani Samsung sirf bu cihaz icin ozgun optimizasyon da yapsa IOS gibi sistem stabiletisi lagsiz atlamasiz menu animasyon gecislerine sahip olamaz. Android 10 dahi gelse bile.
Büyük konuşmayalim note 5 kullaniyorum oyle seyler yok:) cok cok stabil hatta ve hatta :) iphone 6 yi hizda tokatliyorum 6s te bazi seyleri tokatliyorum bazilarini o tokatliyor boyle bu kadar tarafli konusmayin. Iki sistemde guzel kullanın

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Type c yi koymamis olabilir ancak 1 seneye gore yenilikler mevcut micro sd geri gelmesi su gecirmezlik vulkan ve icindeki sogutucu kamera olmak uzere.
1 senede cok fazla yenilik beklemeyin. Note 6 da type c ye gecebilirler. Gecselerde iyi olurdu ancak bunda kullanmadilar. Benim icin olsada olur olmasada olur şıkkını isaretledim.
Bence tasarimsal degisiklik s8 edge ve s8 de olacaktır. Note 6 olur mu bilemem
Type C şarjı heryerde yok düşün telefoncuya usb type c şarjı varmı diyeceksin o da diyecek o nedir kurban yeni mi çıkmış diyecek Usb Type C henüz yaygınlaşmadı micro Usb gibi Lg g5 geçti ama bakalım şarj olarak sıkıntı yaşayacaklar mı zaman gösterecek.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Yeni parmak izi okuyucuyu merak ediyorum basmaya gerek kalmadan direk dokunduğunda okuyacak mi yoksa ekranı ilk önce açmak mi gerekecek s7 almam ama bunu merak ediyorum çünkü 900 TL lık cihazda ki parmak izi okuyucu bile dokununca kilidi açıyor.
Donanımhaber de ki Erdi abi çok daha iyi olmuş dedi ama dokunulunca mı basınca mı herhangi bir bilgi yok...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
bence farketmez ama konmaması daha iyi neden mi sadece belli başlı kişilerde şarj kablosu olacak bir yerde vs unutsan şarj edemeyeceksin bu sefer samsung'a ne kadar saçma şey yapmışlar diye kızacak isyan edeceksin...

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Type C şarjı heryerde yok düşün telefoncuya usb type c şarjı varmı diyeceksin o da diyecek o nedir kurban yeni mi çıkmış diyecek Usb Type C henüz yaygınlaşmadı micro Usb gibi Lg g5 geçti ama bakalım şarj olarak sıkıntı yaşayacaklar mı zaman gösterecek.
Kesinlikle haklisin.

Asteriks

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İşe bak yav...

Samsung 2 yıl üst üste aynı tasarımla telefon çıkarıyor. Birşey diyen yok.

HTC 2 yıl üst üste benzer telefon çıkarıyor. Firma batıyor.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
bence farketmez ama konmaması daha iyi neden mi sadece belli başlı kişilerde şarj kablosu olacak bir yerde vs unutsan şarj edemeyeceksin bu sefer samsung'a ne kadar saçma şey yapmışlar diye kızacak isyan edeceksin...
Apple "in lightning girişi gibi bu da zamanla yaygınlaşacaktır. Emin ol.