Samsung Galaxy S Duos S7562 hakkındaki düşünceleriniz?

Bu konuyu okuyanlar

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Bu telefondan ne beklediğinize göre değişecek bir tercih,
ben s2 kullanmaktayım eksileri ile artıları ile değerlendirince genelde memnun olduğum bir model,fakat başka bir hattım olması sebebi ile 5 megapixelli önde kamerası olan en az 1ghz hızında (Flash Player kullanımı için ) ve iş maillerinide tanımlayabileceğim bir telefon almakta istiyordum,bu sebeple s duos içinde sipariş verdim.Elbette hiç bir zaman hızı bir s2 s3 olmayacaktır ama dediğim gibi kullanım amacınıza göre bu değişkenlik gösterir,eğer hızlı olmalı derseniz zaten s2 yada s3 gibi bir ürün alıp birde 2. telefon taşımalısınız.
Umarım SDN bu telefon içinde kısa zamanda bir inceleme yapar ve yayınlar.
Saygılarımla,

miyh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevapladığınız için teşekkür ederim kullanılma amacı bayan için oyun oynanacak bunun için tek hat paraya değsin bide.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok ağır bir makine. Çift hatlı olmasından dolay mı bilmiyorum ama yavaş.

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar merhabalar,
Ürün dün elime geçti ve daha önce yazmış olduğum tüm beklentilerimi karşıladı.Her şeyden önce Samsung s3 ile yaptığı yeni diyanını boyutları biraz daha küçültünce ön plana çıkartmayı başarmış (siz bayan için dediğiniz için s3 minide hemen hemen aynı boyutlardadır hatırlatmak isterim ) Kimin ne dediğine aldırmadan ben ürünü çok beğendim tek işlemcili ama yeterince hızlı kesinlikle çift hattım var diyen biri birde internete bağlansam diyorsa ve flash destekli videolarıda seyretmek isterim diyorsa şu an bu model dışındaki çift hatlılara para vermek gerçekten parayı boşa harcamak olur.Ayrıca S2 için ben hala 4.0.3 kullanmaktayım ve inanılmaz sıkıntılarla dolu beklenen hiç bir güncelleme gelmediği için nefret edecek kadar sıkıntı yaşatırken,bu telefon 4.0.4 ile gayet güzel bir bütünlük oluşturmuş pil tüketimi pil kapasitesi orjinal s2 pilinden küçükken bile 4.0.4 sayesinde daha uzun ömürlü,Biraz daha kullanıp çok memnun kalırsam S2 telefonumu satmayı bile bana düşündürüyor.

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm Galaxy s duos kullananlara merhabalar,
Bu konu başlığını kullanım ile ilgili fikirlerini,incelemelerini,yaşadığı sıkıntılarını,bu sıkıntılara tüm kullanıcılar ile çözümler bulmak v.b. konuları paylaşmak için açıyorum.
Ben dün s duos aldım ve henüz tam olarak inceleyemediysemde alma sebeplerini karşıladığı için çok memnunum.
Kısaca ilk izlenimleri şöyle paylaşmak isterim,Her şeyden önce Samsung s3 ile yaptığı yeni diyanını boyutları biraz daha küçültünce ön plana çıkartmayı başarmış, tek işlemcili ama yeterince hızlı,kesinlikle çift hattım var diyen biri birde internete bağlansam diyorsa ve flash destekli videolarıda seyretmek isterim diyorsa şu an bu model dışındaki çift hatlılara para vermek gerçekten parayı boşa harcamak olur.
Ayrıca ben bir Galaxy s2 kullanıcısıyımda ve ne yazıkki root yapmadan hala kullanmaktada ısrarcı olduğum için S2 için hala 4.0.3 kullanmaktayım ve versiyon inanılmaz sıkıntılarla dolu ve malesef Samsung Türkiye beklenen hiç bir güncellemeyi yansıtmadığından ( servise giden her telefonu son versiyona güncelleyebiliyorlarken ) s2 bana nefret edecek kadar sıkıntı yaşatırken,bu telefon 4.0.4 ile gayet güzel bir bütünlük oluşturmuş pil tüketimi pil kapasitesi orjinal s2 pilinden küçük olmasına rağmen 4.0.4 ile 4.0.3 sorunlarının bir çoğu giderildiği için daha uzun ömürlü,Biraz daha kullanıp çok memnun kalırsam S2 telefonumu satmayı bile bana düşündürüyor.
Tüm kullanıcıların bilgilerine.

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Tüm Galaxy s duos kullananlara merhabalar,
Bu konu başlığını kullanım ile ilgili fikirlerini,incelemelerini,yaşadığı sıkıntılarını,bu sıkıntılara tüm kullanıcılar ile çözümler bulmak v.b. konuları paylaşmak için açıyorum.
Ben dün s duos aldım ve henüz tam olarak inceleyemediysemde alma sebeplerini karşıladığı için çok memnunum.
Kısaca ilk izlenimleri şöyle paylaşmak isterim,Her şeyden önce Samsung s3 ile yaptığı yeni diyanını boyutları biraz daha küçültünce ön plana çıkartmayı başarmış, tek işlemcili ama yeterince hızlı,kesinlikle çift hattım var diyen biri birde internete bağlansam diyorsa ve flash destekli videolarıda seyretmek isterim diyorsa şu an bu model dışındaki çift hatlılara para vermek gerçekten parayı boşa harcamak olur.
Ayrıca ben bir Galaxy s2 kullanıcısıyımda ve ne yazıkki root yapmadan hala kullanmaktada ısrarcı olduğum için S2 için hala 4.0.3 kullanmaktayım ve versiyon inanılmaz sıkıntılarla dolu ve malesef Samsung Türkiye beklenen hiç bir güncellemeyi yansıtmadığından ( servise giden her telefonu son versiyona güncelleyebiliyorlarken ) s2 bana nefret edecek kadar sıkıntı yaşatırken,bu telefon 4.0.4 ile gayet güzel bir bütünlük oluşturmuş pil tüketimi pil kapasitesi orjinal s2 pilinden küçük olmasına rağmen 4.0.4 ile 4.0.3 sorunlarının bir çoğu giderildiği için daha uzun ömürlü,Biraz daha kullanıp çok memnun kalırsam S2 telefonumu satmayı bile bana düşündürüyor.
Tüm kullanıcıların bilgilerine.

Buradan devam edelim.

Tek başlık altında daha düzenli olur. :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Çift hat takılınca Ram %100 gibi çalışıyor ve kasıl kasıl kasılyor beyler.
Tek hatlada fazla bi verim beklemeyin,
Yani buna 800 TL verene kadar,biraz daha katıp S3 falan alın.

miyh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3 almam imkansız olduğundan başka seçeneklere gidiyorum malsf bende çok isterim ama olamaz işte o

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar merhabalar,
Benim Galaxy S2 içinde uygulama yöneticisine girince uygulamada sd karta taşı gelmekte fakat,s Duosta uygulama yöneticisinden uygulamaya girince böyle bir taşımaya ait aktif pasif bir yer hiç gelmemektedir.
Samsung Türkiye sağolsun rootsuz kullanmayı seçen benim gibi kullanıcılara her güncellemeyi yaptırmadığı için 4.0.4 daha önce kullanamadığım için bu telefonun arayüzünden kaynaklı bir durummu yoksa 4.0.4 güncellemesindenmi kaynaklıdır bilemiyorum.
Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar paylaşımlarınızı beklerim.Ayrıca S Duos alan arkadaşlardanda kontrol ve paylaşımlarını bekleriz.

5 günlük kullanımla ilgili kısa cümlelerle bir paylaşımım şöyledir,
** Ekran parlaklık kontrast olarak gayet güzel.
** Tek işlemci olmasına karşın gayet iyi geçişler ve hıza sahip.
** 4.0.3 kullanıcısıda olduğumdan 4.0.4 kullanan s duosta pil gayet kullanışlı ve kesinlikle s2 telefonumdan 2 kat daha fazla süre kullanılabiliyor.
** Sadece ekran hassaslığı konusunda biraz problemli bazen ilk anda algılamıyabiliyor hafif bastırmak durumunda kalınabiliyor.
** Kamerası gayet yeterli ( profosyenel hatta amatör bir fotoğraf çekimi yapmıyorsanız memnun kalmamak için zaten bir sebep yok )
** Ufak tefek vakit ögeçirten frikik çekmek,basket atmak gibi oyunlar dışında telefonda oyun oynayan bri olmadığım için bununla ilgili bir deneme yapmadım.
** Flashlı programların açılışında gösteriminde çok fazla kasılma olmadı aslında hiç kasmadı ama bir iki yüklü film ile daha kontrol etmekte fayda var.
daha öncede dediğim gibi elinizde çok çok iyi bir telefonunuzda olsa normale yakın ama çokta küçük olmayan boyutta iki hat olması sebebi ile tek bir telefon taşımak isteyen birisi iseniz almanızı öneriyorum.androidli olarak ilk defa telefon alacak çift hat kullanıcıları içinde başlangıç ve beklenti açısından çok yeterli olacaktır.Lütfen şu karışıklığı yaşamayın yaşatmayın bu telefonun segmenti s2 ve s3 benzeri bir segment değil bu sebeple önerilerimizi yazarken bunu almayıp s3 al gibi yorumlar anlam bütünlüğünü bozmakta.
Kullanan ve deneme yapan arkadaşlar paylaşımlarınız önemli mutlaka bekliyoruz.
NOT...:Daha öncede yazmıştım tek sıkıntısı sd karta taşıma bölümünün uygulama yöneticsi içinde olmaması,bunun sebebini anlamış değili 4.0.4 kullanan s3 telefonlardada böyle diye bir iki yerde okudum çok ilginç ve anlamsız geldi bana ,bununla ilgilide paylaşımlar önemli.

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sd karta taşıma özelliğinin hiç gelmemesi ile ilgili olarak sanırım s duos alanlar yada bu konuda bir fikri olan arkadaşımız yok :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, Benim B7722 çift hattım var, bu telefonun çift simi ama tek işlemcisi var, B7722 gibi çalışıyormu?
Bir hattan telefola konuşurken, diğer hattan sizi aradıklarında görebiliyormsunuz ve konuşmakta olduğunuz hattı beklemeye alıp diğer aramayı cevaplayabiliyormusunuz.

Diğer çift hat tek işlemcili telefonlarda bir hatta konuşurken diğer hattan arayanlara diğer hattınız kapalı görünüyordu.

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Benim B7722 çift hattım var, bu telefonun çift simi ama tek işlemcisi var, B7722 gibi çalışıyormu?
Bir hattan telefola konuşurken, diğer hattan sizi aradıklarında görebiliyormsunuz ve konuşmakta olduğunuz hattı beklemeye alıp diğer aramayı cevaplayabiliyormusunuz.

Diğer çift hat tek işlemcili telefonlarda bir hatta konuşurken diğer hattan arayanlara diğer hattınız kapalı görünüyordu.

merhabalar,
açıkcası ben ben dediğiniz özelliği test etmedim,samsung tanıtımında çift işlemcili diye söylemekte,ama olsada olmasada aynı anda iki hattın çalması ihtimali nedirki? çok önemlşiyse arayan bir daha arar,burda önemli olan çift hattı aynı anda yanında taşırken Androiddende mümkün oldukça hızlı faydalanmak,ben sd karta taşıma bölümü olmaması hariç çok memnunum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 haftadır s duos kullanıyorum ancak son 3 gündür günde 4-5 kez kendi kendine kapanıp açılmaya başladı , tüm yüklediğim uygulamaları kaldırıp fabrika ayarlarına dönmeme rağmen bu sorun devam ediyor. Bazende 3g internet bağlantısı kesiliyor ve de 2. hat çoğu zaman devre dışı kalabiliyor. Bu durumu yaşayan bir kaç arkadaşım var. Sanırım jellybean update ile giderilecekmiş. Ancak jelly bean mart yada nisan ayında duyurulacakmış. Kamerada iyileştirmeler yapılacakmış video wvga yani 800*480 olacak, işlemci daha iyi bir optimizasyona sahip olacak, ram 645mb tan 704mb a yükseltilecek, pil performansı %15 civarı artacak, müzik çalardaki takılmalar çözülecekmiş. Birde bazı kaynak videolarda dahili kullanılır belleğin 2,67gb a yükselmiş olduğu görülüyor. Beklemeye değer gibi. Ancak Ocak sonunda piyasada olacak i9082 grand duos sanırım daha iyi bir seçim olacak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar,

Galaxy S Duos u tek hatlı daha iyi özelliklere sahip telefonlarla karşılaştırmak çok anlamsız. Karşılaştırmalar kullanım amacına uygun olarak yapılmalı. Tek hat kullanacak kişi piyasada bir sürü alternatif varken neden çift hatlı telefon alsın ki. Bu özelliklerde çift hatlı tek alternatif HTC Desire V.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben bu telefonu alalı bir hafta oldu ve açıkçası tam olarak test edemedim. Şimdiye kadarki testlerde açıkçası çok da iyi sonuçlar aldığını soyleyem. Sürekli RAM i boşaltmak zorunda kalıyorum. Ama diğer özelliklerinin çok iyi oldugunu söyleyebilirim. Bu paraya kesinlikle değdiğini söylemek mümkündür. Kararsız olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Tesekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar orta sınıf bir telefon. sadece kısaca sunu söylemek istiyorum. çift hatlı telefonlar arasında en iyisi bu.

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy s duos kullanan arkadaşlar merhabalar,
3 haftalık kullanım sonunda çok net olarak şunu söyleyebilirimki 2 hatlı mevcut piyasadaki telefonlardan çokça üstün bir telefon bu telefon bugüne kadar android içeren en iyi iki hatlı telefon.Ben Y Duosta almış ve kullanmış biri olarak telefonu aldıktan 2 gün sonra geriye iade etmiştim ve böylesine kötü bir telefon görmemiştim ilginçtir oda samsung buda samsung ama arada fark öyle büyükki,bu arada samsung grandın özelliklerinin uzakdoğu için üretilen s2 duos ile hemen hemen aynı olduğunu ve mutlaka fazlasıyla kullanacak olanı mutlu edeceğinide eminim.Bence bu telefonda beklentinizle doğru orantılı olarak üst seviyeleri zorlamaktaysınız asla memnun kalmayacaksınız ama ben şu ana kadar kasma yada bir oynatmada takılma (int.hızına göre bu değişir ) görmedim.Bir çok arkadaşında yazdığı gibi tek hatlı tellerle helede s3 ile karşılaştıranları anlamak mümkün değil zaten tek hatsa amaç s3 almayada gerek yok s2 gayet iyi idare edecektir.

Merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 2 haftadır s duos kullanıyorum ancak son 3 gündür günde 4-5 kez kendi kendine kapanıp açılmaya başladı , tüm yüklediğim uygulamaları kaldırıp fabrika ayarlarına dönmeme rağmen bu sorun devam ediyor. Bazende 3g internet bağlantısı kesiliyor ve de 2. hat çoğu zaman devre dışı kalabiliyor. Bu durumu yaşayan bir kaç arkadaşım var. Sanırım jellybean update ile giderilecekmiş. Ancak jelly bean mart yada nisan ayında duyurulacakmış. Kamerada iyileştirmeler yapılacakmış video wvga yani 800*480 olacak, işlemci daha iyi bir optimizasyona sahip olacak, ram 645mb tan 704mb a yükseltilecek, pil performansı %15 civarı artacak, müzik çalardaki takılmalar çözülecekmiş. Birde bazı kaynak videolarda dahili kullanılır belleğin 2,67gb a yükselmiş olduğu görülüyor. Beklemeye değer gibi. Ancak Ocak sonunda piyasada olacak i9082 grand duos sanırım daha iyi bir seçim olacak.
arkadaşım merhabalar,
yazdıkların bende hiç yaşanmadı ama bu yaşanmayacak demekte değil bence bir format attırıp yeniden sistemi güncelleme yaptırman ( Samsung Servisinde ) faydalı olacaktır.
Genel anlamda bu yazdıkların ( bende s2 de var ) samsungun yada aslında androidin yaşatabildiği klasik sıkıntılar her seferinde versiyon güncelledikçe bişeler mutlaka eksik kalıyor Androide en bariz üstünlüğü IOS sisteminin sadece zaten bu onlarda yaşanan aksaklılklar mutlaka minimize ediliyor ama Android bunu bence birazda isteyerek yapmıyor.Hele telin kapanıp açılması o kadar sıradanki ben artık s2 de bunu hiç kafama bile takmamaktayım,yada wifinin çekerken çekmemesi,teli yeni sarj etmişken birden sarjın bitmesi bunlarda 4.0.3 ile gelen bozukluklar,
Özet olarak servise götürmen sanırım şu aşamada en uygunu sonrasında devam ederse zaten 3. defa aynı sorun olunca teli değiştireceklerdir.

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy s duos için 2 soruda bilgi sahibi olan/olanlardan ( SDN çalışanlarındanda olabilir ) mutlak destek rica ediyorum.
4.0.4 kullanan 1.79 GB dahili hafızası dışında bir hafızası olmayan ve SD Karta taşıma seçeneği bile olmayan telefon için External SD Karta uygulama kurmak için gerçek anlamda destek ve bilgiye ihtiyacım var.
İkinci sorum ise birinci ile alakalı Root yapmak gerekiyorsa S Duos için Root nasıl yapılıyor?
Malum çalışan biri olarak günün 12 saatini iş ve yolda geçirince kalan süreçte bu işlerle ilgilenememkten dolayı bu konuda uzmanlaşmış olan usta kullanıcıların destekleri çok önemli.
Şimdiden destek için teşekkür ederim.
Saygılarımla,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben telefon almayı düşünüyorum
Ama tek hatlı istiyorum parası pek fazla olmasın en fazla 700
Android olsun Ön kamera olsun Bir de görüntülü konuşma olsun yeter
Ben bu telefonu beğendim ama daha iyileri var diyor arkadaşlar
Siz ne önerirsiniz ???

aydinrahmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
atillaahmetalp
Merhaba,

çift sim kart takılı iken ne kadar dayanıyor acaba pil. Tabiki kullanıma göre değişir ama örnek verebilirsen sevinirim.
Ben de bu telefondan alsam mı acaba diyorum. İki telefon taşımaktayım. Biri smartphone biri de şirket hattı olarak dandik telefon.

aydinrahmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de başka bir sitede bir hattan konuşurken diğer hat çalar ve o çağrıyı alırsanız yönlendirme ücreti yansır demiş. Ok böyle olsa bir sorun değil. Ama şunu öğrenmek istiyorum. Eğer bir hat üzerinden internete girersek diğer hat aranırsa gene yönlendirme ücreti yansır mı?
Alıntı:
bahsettiğimiz durum sadece hatların aynı anda çağrı alması ile alakalı bir durum. Örnek vermek gerekirse; 1.hatla gelen bir çağrı ile görüşürken ikinci hatta çağrı gelirse bu yönlendirme durumu devreye giriyor. tam tersi durumdada aynı olay devrede 2.hattınıza bir çağrı geldi onla görüşürken 1.hattınıza gelen çağrı yönlendirme yöntemi ile size bildiriliyor. Gelen ikinci çağrıyı cevaplamazsanız herhangi bir problem yok , sadece cevaplarsanız hattınıza yönlendirme ücreti yansıyor. Yani anlayacağınız iki hat ta ayrı ayrı aktif durumda.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S duos s7562 aldim çift hatli akilli telefon olmasi sebebi ile güzel telefon internet ve diğer özelikler gayet güzel kullanişli fakat benim öğrenmek istediğim nokia da bulunan m-cüzdani na benzer bir program varmi samsung da .... Bilen varsa cevaplarsa sevinirim teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
şubat ayında bende bu telefonu almak istiyorum. şirket hattı ve kendi hattım için 2 telefon taşımaktan bıktım. hatları birleştirip ikicell yaptım tek kartta ama biraz sorunlu yavaş işliyor. o yüzden bu telefon tam benim ihtiyacıma uygun.
benim merak ettiğim ise, kullanım sırasında telefonda takılmalar oluyor mu, ve izlediğim videolardaki gibi hat geçişler hızlı mı. videolarda tek dokunuşla hatlar arası geçiş yapılıyor ve çok hızlı.
hız konusunda takılma yapmıyor ise, kendin hattımı internet, şirket hattını da konuşma için kullanmak istiyorum.

atillaahmetalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AYDINRAHMİ Mehabalar,
Çift hat takılıyken seni tatmin edecek kadar sarj dayanacaktır,
Mutlaka kullanıma ve bu kullanım sıklığına göre süre değişmekte ama emin ol 4.04 kullandığından telefonun sarjı benim s2 telefonumda var ondan çok çok fazla gitmekte ç
nkü malesef ülkemde 4.0.3 sonrası s2 ye güncelleme yapılmadı.
İki hat taşımaktaysan ve bir telefon almak istiyorsan bence çok rahat idare edecektir,
Burda sadece en önemli konu şu,bunun karşılaştırmasını (sarj durumu hariç ) kullanım özellikleri olarak asla tek hatlı s2 gibi telefonlarla yapanlar seni yanıltmasın bu telefonu 2 hatlı mevcutlarıyla kıyaslamalısın, göreceksinki mevcut 2 hatlıların çok önünde telefon.
Ayrıca myıs gibi Galaxy grand gelebilir onun özellikleri çok tatmin edici olacak ama ekran boyutu büyük olacak.
Bilgine.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
teşekkürler yorumlarınız için. 2 hat kullanan biri için gerçekten büyük kolaylık sağlayacak. merak ettiğim bir diğer nokta ise ekran kalitesi. mevcut telefonum ideos x5. sanırım aynı çözünürlükte/kalitede ekrana sahipler. bu konuda da aydınlatırsanız beni çok sevinirim.