Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Açıkcası iphone 7 plus kullanıyorum. Maddi durumum el verse anında Note9 almak istiyorum. Burada hedefim SPen deneyimi. Fotoğraf ve çizime merakım olduğu için SPen deneyimi yaşamak istiyorum.
S10’un geniş açı kamerası insanı cezbediyor.
Ama ben fotoğrafı çektikten sonra düzenlemesi ile de ilgileniyorum.

S10 bana sadece iPhone’dan androide geçme vesilesi olacak. İPhpne’dan önce de S6 Edge kullanıyordum.

Note serisi ise SPen ile bana ne kadar farklı bir deneyim sunar onun merakı benim ki...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Açıkcası iphone 7 plus kullanıyorum. Maddi durumum el verse anında Note9 almak istiyorum. Burada hedefim SPen deneyimi. Fotoğraf ve çizime merakım olduğu için SPen deneyimi yaşamak istiyorum.

S10 bana sadece iPhone’dan androide geçme vesilesi olacak. İPhpne’dan önce de S6 Edge kullanıyordum.

Note serisi ise SPen ile bana ne kadar farklı bir deneyim sunar onun merakı benim ki...
Spen’i çok kullanacağım diyorsan geçilir. Ama o ekranda yeter mi bilmiyorum. Önce bir mağazadan falan deneyimle derim :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Spen merakı var ve ilgi duyuyorsanız işinizi görebilir. Ama birde şu var samsung s10 serisi için video/fotoğraf editi için güçlü bir firma ile anlaşma yapmıştı yani video/foto edit'te s10 üstün, tasarım note9 ama diğer pek çok yöndende yarışıyorlar ve çoğunda s10 eziyor. Her ne kadar note9 çok sevdiğimiz bir cihaz olsada android de her markada olduğu gibi yeni gelen öncekinden üstün oluyor. İnstagram moduda vardı s10 serisinde, note9 için gelirmi bilmem resmi telefon kamerasından çekip instagramdan paylaşabiliyorsun. Böylece uygulamanın kendi kamerası cihaza optimize değil muhabbetide olmuyor. Benim tavsiyem s10 alın yanında 800tl'lik galaxy buds kulaklıklar hediye.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada dinamik amoled yeni nesil amoled oluyor önceki serilerdekinden daha iyi deneyim sunacaktır.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Fotoğraf ve çizme deneyimi dediğine göre Galaxy Note 9 halada eski bir cihaz değil. S10'u fazlasıyla aratmayacak bir cihaz.
Eğer Galaxy S10'un tasarımı hoşuna gidiyorsa fazla vakit kaybetmeden ön sipariş ver derim. Yanında kablosuz kulaklık veriyorlar.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Güzel bir spigen kılıf ve neo flex ekran koruyucu ?
aldığım yer kılıf ve full body ekran hediye etti ama ben daha dayanıklı ve sağlıklı olsun diye Turkcell bayisinden Buff marka full body uygulaması yaptırdım cidden kaliteli oldu forumdaki arkadaşlara öneririm :D

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar merhaba .Aklıma takılan 2 soruyu sormak istiyorum.Note 9 sahibiyim .
  1. telefonun arkasında imei numarası seri numrası ve samsung türkye garantili şeklinde telefonun altında yazıyor kasa üzerine baskı yapılmış bu normal mi sizde de böylemi
  2. telefon kutudan 9.0 olarak açıldı ve şubat güvenlik güncellemesi yapılmış olarak açıldı bu normal mi .

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar merhaba .Aklıma takılan 2 soruyu sormak istiyorum.Note 9 sahibiyim .
  1. telefonun arkasında imei numarası seri numrası ve samsung türkye garantili şeklinde telefonun altında yazıyor kasa üzerine baskı yapılmış bu normal mi sizde de böylemi
  2. telefon kutudan 9.0 olarak açıldı güncel güvenlik yaması 1 şubat 2019 yazıyordu

---- Mesajlar birleştirildi ----

note 9 kullanan kullanıcıların telefonun arkasında alt tarafda model no imei no ve samsung türkiye garanti şeklinde yazı yazıyor mu ?

Son düzenleme:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
S10 çıkınca fiyatı düşer mi dedik... 200 Tl arttı ?

kopo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 9 u android pie ye güncelledim güncellerinden ten sonra telefon pili çok hızlı düşüyor ve oyunlarda daha önce hiç donmayan cihaz donmaya başladı ara ara

yigitgrkn24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
5 aydır kullaniyorum Tum gun 4.5g icon x le müzik dinledim samsung klavye dediği samsung internet 68252

kartalll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler kamera ayarlarinda video boyutu 4:3 secenegi yok 4 k video secenegi filan sizdede olemi

kopo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 9 a güncellerinden sonra telefon acayip şarj yiyor 1 günü cikaramiyorum sizdede böyle bir problem oldumu

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Android 9 a güncellerinden sonra telefon acayip şarj yiyor 1 günü cikaramiyorum sizdede böyle bir problem oldumu

Hocam pie güncellemesini aldıktan sonra telefonu sıfırlamadıysanız, telefona hard reset atıp, yedeklerinizi kullanmadan temiz kurulum yapmayı deneyin.

kopo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam pie güncellemesini aldıktan sonra telefonu sıfırlamadıysanız, telefona hard reset atıp, yedeklerinizi kullanmadan temiz kurulum yapmayı deneyin.

Yani hocam öyle diyorsunuz ama şarj yiyen uygulamalara bakıyorum youtube android sistem samsung pulce service ve ekran %30 a yakın tuketiyor

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
SD kartın şarja etkisi hakkında tecrübeniz var mı?
3 gün önce ilk defa samsung evo 64gb kart taktım. Sanki pil ömrü azaldı.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Yani hocam öyle diyorsunuz ama şarj yiyen uygulamalara bakıyorum youtube android sistem samsung pulce service ve ekran %30 a yakın tuketiyor

Benimki sadece bir öneri. Genelde android'de root olmadan detaylı bir pil kalibrasyonu (ya da takibi) yapmak zor. Şarj konusuyla çok ilgilenenler bazı programlar kullanıyorlar arka planda aşırı güç tüketen uygulamaları bulmak için.

Ama bana sorarsanız da pil konusu tamamen kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişim gösteriyor. Ben şahsen bugüne kadar sadece bir defa 'google play hizmetleri' denilen programın aşırı pil tükettiğine şahit oldum (o da başka telefonda) ve problemi size söylediğim şekilde çözdüm.

Onun dışında her zaman kullanımıma uygun bir tüketim oldu pil ömründe. 3 saat ekran aldığım günler de oluyor, 6 saat de oluyor, 7 saati gördüğüm de. Bunların hepsini ortalamaya vurduğum zaman kendi kullanımıma göre note9 bana 5 buçuk 6 saat arası bir ekran kullanımı sunuyor. Pie'dan önce de böyleydi şu anda da öyle...

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
SD kartın şarja etkisi hakkında tecrübeniz var mı?
3 gün önce ilk defa samsung evo 64gb kart taktım. Sanki pil ömrü azaldı.

Özellikle deneyimlememiş olmakla beraber, mantıklı düşününce bence mutlaka etkisi vardır.
Ama bu etkinin farkedilir olması muhtemelen sd kart taktıktan sonra sd kart üzerinden gerçekleştirilen işlemlere bağlı olarak değişir. Örneğin müziği dahili hafızadan dinlerken sonrasında bütün veriyi karta aktarıp oradan işlem yapılıyorsa, ya da fotoğraflar önceden dahili hafızaya kaydedilirken şimdi sd karta kaydediliyorsa bu telefona ek yük oluşturur, sonuçta önceden inaktif olan bir slotu aktif hale getiriyorsunuz. Ama dediğim gibi bu farkedilecek derecede bir tüketim oluşturur mu, teknik bilgisi olan arkadaşlar daha detaylı cevap verecektir.

leventbd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YURT DIŞINDAN GELEN NOTE 9 U TÜRKÇELEŞTİRMEK İÇİN NE YAPABİLİRİM
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Kmbappe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet pie önceki sürüme göre fazla şarj tüketiyor. Ayrica Pie telefon boştayken de fazla şarj tüketiyor eski sürüme göre. Maalesef şimdilik durum bu. Güncellemeyle optimizasyon olur umarım.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaşlar. Note 9 sahibiyim samsung dex station olmayı düşünüyorum. Acaba note 9 ile uyumlumudur yoksa son çıkan kablo tarzı olandan mı almam gerekiyor . Bide hdmi kablosu ile televizyon ekranına telefonu aktarma şansım var mı? Bide telefonu cihazin uzerine koydugumuz üstünden sarj olabiliyor mu telefon kablosuz sarj özelliği var mı yanı.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
güncellemeleri telefon üzerinden mi yapılmalı yoksa smart switch üzerinden mi ?hangisi sağlıklı olur ?

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
güncellemeleri telefon üzerinden mi yapılmalı yoksa smart switch üzerinden mi ?hangisi sağlıklı olur ?
Hocam telefon üzerinden yapabilirsiniz hiçbir sıkıntı yok.

Sadece büyük sürüm değişikliklerinde telefon üzerinden güncelleme yaptıktan sonra tercihen cihazı sıfırlamak daha iyi olur ya da smart switch üzerinden temiz kurulum yapılması tavsiye edilir.

stfud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, telefonumu yeni aldım, netflix kullanırken program kapanıyor, video izlerken başa sarıyor, video çekerken çekmeyi bırakıyor.Sizce neden kaynaklanıyor olabilir bu sorun?

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Smart switch üzerinden güncelleme yapayım dedim %80 de takılı kaldı hata verdi telefon açılmadı smart switch üzerinden acil kurtarma modundan açmak zorunda kaldım güncellenerek açıldı telefon 0 dan acilir diye düşünmüştüm neden öyle oldu anlamadım. Kablodan kaynaklı olabilir mi kablo farklı idi orjinal değildi

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Arkadaşlar merhaba 2 gündür note 9 kullanıyorum halihazırda kullandığım bir silikon kılıf var ama ekran koruyucu almadan önce sizlere sormak istedim malum edge ekrandan dolayı her note 9 ekran koruyucusu yanları da kapsayan maximum bir koruma vaat edemiyor birçoğu yanlardan çıkıyor diye duydum sizin kullandığınız önerebileceğiniz bir ekran koruyucusu var mıdır ?

Son mesajlar