Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 4)

Az önce şunu keşfettim. Kilit ekranında parça ismine tıklayınca albüm kapağı görünümüne geçiyor. Ama burada da ileri geri sarma çubuğu yok. Neyse sağlık olsun belki ileriki zamanlarda bir güncelleme ile eklenir.
Bana da hiç kullanışlı gelmiyor açıkçası. Uzun süre iPhone kullandığım için olabilir :)
Zamanında bende iphone kullandım ama şu zamana kadar always on display kadar pratik ve kullanışlı bi uygulama görmedim:)

son gelen güncelleme ile biraz sarj yiyor gibi geldi bana . ortalama 4 - 4,5 saat açık ekran süresi alıyorum.
sanki en son güncellemeden önce daha iyi idi. note 8 su sarj süresini bir stabil yaparsa tadından yenmeyecek onun dışında herşey akışkan vs. sıkıntı yok.
bir de bu hard reset yaparak kurun vs diyorlar . sizce bunun bir faydası var mı ?

Telefom 4 gün önce geldi güncellemeleri programlarımı kurdum. Gayet akıcı takılma sıkıntı vs yok. Pubg oynuyorum arada dev ve bu güzel ekranda müthiş oluyo :) sarjda yogun kullanımda bu şekilde geldi.
Screenshot_20180609-145211_Settings.jpg

arkadaşlar selam konu hakkında bilgisi olan arkadaşım var mı bilmiyorum ama genede sorim istedim
benim küçük oğlan telefonun kilidini 10 kere falan yanlış girmiş ve şimdi telefon kurtarma şifresi istiyo ve tabi bende kurtarma şifresini bilmiyorum çünkü telefon şirket telefonu olduğu için ilk kurulumu şirketten kimin kurduğu belli değil şifre yok yani ölü ve telefona hard reset yapmak istesemde teefon turkcell korumalı olduğu için hard resette atamıyorum bunu kırmak için nasıl bir yol izlemeliyim ekrnada yazan şey "kilidiaçmak içinkurtarma şifresini girin" yazıyo yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Jubei

Doçent
arkadaşlar selam konu hakkında bilgisi olan arkadaşım var mı bilmiyorum ama genede sorim istedim
benim küçük oğlan telefonun kilidini 10 kere falan yanlış girmiş ve şimdi telefon kurtarma şifresi istiyo ve tabi bende kurtarma şifresini bilmiyorum çünkü telefon şirket telefonu olduğu için ilk kurulumu şirketten kimin kurduğu belli değil şifre yok yani ölü ve telefona hard reset yapmak istesemde teefon turkcell korumalı olduğu için hard resette atamıyorum bunu kırmak için nasıl bir yol izlemeliyim ekrnada yazan şey "kilidiaçmak içinkurtarma şifresini girin" yazıyo yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Merhaba.
Sizin bunun için dertlenmenize gerek yok, telefonu şirkete verin ve yenisini talep edin hepsi bu.

Jubei

Doçent
doğrudiyosunuz ama bütün evraklarım telefonun içinde benim onları kurtarmak gibi bi sıkıntım var
Google Fotoğraflar ve Google Drive, Microsoft One Note veya Google Keep Senkronizasyon açıkmıydı ?
Bunların Senkronizasyon açık değil ise, telefonu kuran kişi harici kurtarmak pek mümkün değil gibi. 😔

Arkadaşlar uzunca bir zaman oldu OREO yu kullanan arkadaşlarımız öneriniz nedir geçiş yapabilirmiyiz önerileriniz nelerdir. Gerçi şuanki sürümden yana bir sıkıntım yok gibi performans olarak daha iyisi neden olmasın ;)

Arkadaşlar uzunca bir zaman oldu OREO yu kullanan arkadaşlarımız öneriniz nedir geçiş yapabilirmiyiz önerileriniz nelerdir. Gerçi şuanki sürümden yana bir sıkıntım yok gibi performans olarak daha iyisi neden olmasın ;)
Ben Naughat sürümünü hiç kullanmadım telefonu 2 ay önce aldım zaten direk oreoyu kurdum telefon yağ gibi akıyo MaşAllah bikaç uygulama kaynaklı takılmalar olabiliyo mesela twitter da arada bi takılma oluyo ama bunlar güncellemeyle halledilecek şeyler😊

Bu fiziksel bixby butonuna başka bir görev atayamıyor muyuz arkadaşlar ?
Bixby Button Remapper tarzı programlar var , onlarla istediğin şekle büründürülüyor. Birkaç tanesini deneyip en sıkıntısız en sorunsuz olanı deneyebilir ve karar verirsin. ( 2 tanesini deneyip onlar içinden karar vermiştim, fakat isimleri birbirine çok benzer olduğundan bakıp hangileriydi bulamadım. Ücretsiz olanlardı kullandıklarım. 1 tanesi gerçekten çok esnek ve kullanışlı idi. ) ismini bulabilirsem genede yazarım.

Google Play'de Android Uygulamaları

şunun olma ihtimali var : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.bixbybuttonremapper

Bixby Button Remapper tarzı programlar var , onlarla istediğin şekle büründürülüyor. Birkaç tanesini deneyip en sıkıntısız en sorunsuz olanı deneyebilir ve karar verirsin. ( 2 tanesini deneyip onlar içinden karar vermiştim, fakat isimleri birbirine çok benzer olduğundan bakıp hangileriydi bulamadım. Ücretsiz olanlardı kullandıklarım. 1 tanesi gerçekten çok esnek ve kullanışlı idi. ) ismini bulabilirsem genede yazarım.

Google Play'de Android Uygulamaları

şunun olma ihtimali var : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.bixbybuttonremapper
Ben şunu satın aldım. Çok daha kapsamlı bir program diğerine göre bilginiz olsun.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions.pro

Galaxy Note8 (SM-N950F)
son güncelleme
Notify Update

Yazılım güncellemesi bunlarla sınırlı kalmamak üzere şunları içermektedir
Cihazınızdan en iyi sonuçları almak için lütfen cihazınızı güncel tutun ve yazılım güncellemelerini düzenli olarak kontrol edin.
※ Verilerin indirilmesi ve ilgili davranışlar nedeniyle cihazın sıcaklığı, yazılım yükseltmesi veya güncellemesi sırasında geçici olarak artabilir.

Yapı Numarası : N950FXXS3CRF1
Android sürümü : Oreo(Android 8.0.0)
Yayın Tarihi : 2018-06-22
Güvenlik yaması düzeyi : 2018-06-01
· Cihazınızın güvenliği iyileştirildi.

Yapı Numarası : N950FXXU3CRE5
Yayın Tarihi : 2018-05-27

Yapı Numarası : N950FXXS3CRD2
Yayın Tarihi : 2018-04-20

Yapı Numarası : N950FXXU3CRC1
Yayın Tarihi : 2018-03-23
Android Oreo ile Samsung Experience 9.0 yükseltmesi
Samsung Experience 9.0, sizin gibi kullanıcıların geri bildirimleri temel alınarak oluşturulan yeni, heyecan verici Samsung ve Google özellikleriyle Android Oreo'yu sunar.
Yükseltme sırasında güvende tutmak için önemli verilerinizi yedeklemenizi öneririz.
Samsung Pay, Samsung Internet, Samsung Notes ve E-posta dahil olmak üzere bazı uygulamalar işletim sisteminizi güncellemeden önce tek tek güncellenmelidir.
İşte yenilikler.
Biyometrik bilgiler
Güvenliğinizi artırmak için biyometrik verileri (yüz, parmak izleri ve irisler) kullanan özellikler sadece güvenli ekran kilidi türleriyle (desen, PIN veya şifre) kullanılabilir. Güvenli olmayan bir ekran kilidi türüne (Kaydırma veya Hiçbiri) geçtiğinizde Samsung Pay ve Samsung Pass gibi uygulamalarda kilit açma ve doğrulama için biyometrik doğrulama askıya alınır. Mevcut olarak güvenli olmayan bir ekran kilidi türüyle biyometrik verileri kullanıyorsanız yükseltmeden sonra kullanabilmeye devam edeceksiniz ancak güvenli bir ekran kilidi türüne geçmeniz önerilir.
Quick Panel
- Bildirim kategorileriyle her uygulama için bildirimleri yönetin (sadece desteklenen uygulamalar).
- Şu anda görünmeyen bildirimler için bildirim panelinin altında simgeler gösterilecek.
Ana Ekran
- Uygulama içinde genel veya önerilen görevlerin kısayollarını göstermek için bir uygulamaya dokunup basılı tutun (sadece desteklenen uygulamalar).
- Uygulama simgelerindeki bildirim işaretleri, bildirim paneliyle bağlantılıdır. Bir konumdaki bildirimi temizlediğinizde diğer konumdaki bildirim de temizlenir.

Samsung Klavye
- Araç çubuğu yararlı işlevlere hızlı erişim sağlar.
- GIF klavyesi GIF'ler gönderebilmenizi sağlar.
- Daha çok yüksek kontrastlı klavye mevcuttur.

Sistem Performansı
- Performansı ve pil ömrünü iyileştirmek için arka plan servisleri kısıtlandı.
- Şu anda çalışan uygulamalar her zaman bildirim panelinde gösterilir.

Edge ekranı
- Daha iyi Edge paneli görünürlüğü için iyileştirilmiş yazı tipi boyutu, renk ve diğer ayarlar.
- Konumunu değiştirmek için Edge paneli koluna dokunup basılı tutun.
- Uygulamalar için 3 yeni Edge aydınlatma efekti ve renk kişiselleştirme eklendi.

Kilit Ekranı ve Always On Display
- Kilit ekranı ve Always On Display için yeni saat şekilleri.
- İstediğiniz görünümü elde etmek için bildirimlerin şeffaflığını ayarlayın.

Smart View
- Başka bir ekrana yansıtırken telefonunuzun ekranının kararmasını sağlayın.

Samsung account
- Çoklu uygulamalar için hesap ayarlarınızı ve profil bilgilerinizi kontrol edin.
- Profil bilgilerinize ve hesap ayarlarınıza erişmek için ana Ayarlar sayfasında profil resminize dokunun.

Samsung Cloud
- Sadece Samsung Cloud'da depolanan fotoğrafları ve notları görüntüleyip yönetin.
- Her tür dosyayı Samsung Cloud Drive'da depolayın.
- Silmek veya geri yüklemek için yedeklerinizden belirli ögeleri seçin.
- Her bir yedeğin ne kadar büyük olduğunu ve kaç öge içerdiğini görün.

Samsung Dual Messenger
- İki hesabı aynı anda kullanabilmek için bir mesajlaşma uygulamasının ikinci kopyasını yükleyin. Telefon numaralarını kullanarak hesapları doğrulayan uygulamalar için her hesapta farklı bir telefon numarasına ihtiyacınız olur.
- İkinci hesabı yüklemek için Ana ekranda veya Uygulamalar ekranında bir mesajlaşma uygulamasına dokunup basılı tutun ya da Ayarlar - Gelişmiş özellikler - Dual Messenger bölümüne gidin.

Cihazımı Bul
- Telefonunuz kaybolduğunda Güvenli Klasör'ü Samsung Cloud'a uzaktan yedekleyin.
- Cihazımı Bul özelliğini kullanarak Samsung Pass'i kilitleyin.

Samsung DeX
- Samsung DeX'i faresiz kullanmak için telefonunuzu dokunmatik yüzey olarak kullanın.
- Ekranınıza daha iyi şekilde sığmak için birden fazla çözünürlük (HD+/FHD/WQHD) desteği eklendi.

Diğer iyileştirmeler
- Bluetooth artık, AAC ve Sony LDAC gibi yüksek kaliteli ses kodeklerini destekler.
- Video oynatıcıda otomatik tekrar ve 2x hız seçeneği bulunur.
- Ses Kaydedici, kayıt sırasında aramaları rahatça engellemek için akıllı ipuçları sunar.
- E-posta, Microsoft Exchange ActiveSync e-postalarını işaretlemenizi sağlar.
- Samsung Health'in yeni yapışkan bildirimi adım sayınızı bir bakışta görebilmenizi sağlar.
- Saat artık Yatay mod ve zamanlayıcı sesi seçeneklerini içerir.
- Dijital saat widget'ı, üstüne dokunduğunuzda doğrudan Saat uygulamasına gider.
- Samsung Pass'e üçüncü taraf uygulamalarındaki kullanıcı adlarını ve şifrelerini yönetme özelliği eklenmiştir.

Yapı Numarası : N950FXXU3BRA8

Android sürümü : Nougat(Android 7.1.1)

Yayın Tarihi : 2018-02-13

Yapı Numarası : N950FXXU2BQKG

Yayın Tarihi : 2017-12-15

· Takvim, Galeri, Ses Kaydedici, Hatırlatıcı güncellendi
· Samsung DeX hatası çözüldü.

Yapı Numarası : N950FXXS1AQK9

Yayın Tarihi : 2017-12-04

Yapı Numarası : N950FXXU1AQI1

Yayın Tarihi : 2017-09-12

· Kamera uygulamasının dengesi iyileştirildi.
· Kablosuz şarj uygulamasının dengesi iyileştirildi.
· Cihazın genel performansı geliştirildi.

Galaxy Note8 (SM-N9500)
Notify Update
Build Number : N9500ZHU2CRD7

Android version : Oreo(Android 8.0.0)

Release Date : 2018-05-08

- Other bug fixes
ㆍFixed the issue that sometimes Wi-Fi signal not detected.

- Performance improvement
ㆍSmart Octopus performance enhancements

Build Number : N9500ZHU2CRD5

Android version : Oreo(Android 8.0.0)

Release Date : 2018-04-24

Samsung Experience 9.0 upgrade with Android Oreo

Samsung Experience 9.0 brings you Android Oreo, with exciting new features from Samsung and Google based on feedback from users like you.

We recommend that you back up your important data to keep it safe during the upgrade.
Some apps, including Samsung Pay, Samsung Internet, Samsung Notes, and Email, should be updated individually before you can update your OS.

Here’s what’s new.

Quick Panel
- Manage notifications for each app with notification categories (supported apps only).
- Icons will be shown at the bottom of the notification panel for notifications that aren't currently visible.

Home Screen
- Touch and hold an app to display shortcuts to common or recommended tasks within the app (supported apps only).
- Notification badges on app icons are linked with the notification panel. Clear a notification in one location, and it will also be cleared in the other location.

Samsung Keyboard
- The toolbar gives quick access to useful functions.
- The GIF keyboard lets you send GIFs.
- More high-contrast keyboards are available.

System Performance
- Background services are limited to improve performance and battery life.
- Currently running apps will always be shown in the notification panel.

Edge screen
- Improved font size, color, and other settings for better Edge panel visibility.
- Touch and hold the Edge panel handle to change its position.
- Added 3 more Edge lighting effects and color customization for apps.

Lock Screen and Always On Display
- New clock styles for the Lock screen and Always On Display.
- Adjust the transparency of notifications to get the look you want.

Smart View
- Let your phone's screen go dark when mirroring to another screen.

Samsung account
- Control your account settings and profile information for multiple apps.
- Tap your profile picture on the main Settings page to access your profile information and account settings.

Samsung Cloud
- View and manage photos and notes stored only in Samsung Cloud.
- Store any type of file in Samsung Cloud Drive.
- Select specific items to delete or restore from your backups.
- See how big each backup is and how many items it contains.

Samsung DeX
- See more apps at once by changing the app list view to full-screen.
- Use Game launcher in Samsung DeX for a full-screen gaming experience.
- Added support for 2 additional Samsung covers (LED View Cover, Clear View Standing Cover).

Other improvements
- Bluetooth now supports high-quality audio codecs, including AAC and Sony LDAC.
- Voice Recorder provides smart tips to conveniently block calls while recording.
- Email lets you flag Microsoft Exchange ActiveSync emails.

Build Number : N9500ZHS2BRC2

Android version : Nougat(Android 7.1.1)

Release Date : 2018-03-27

- The latest Android security patch has been applied.
ㆍDevice security has been further enhanced.

Build Number : N9500ZHU2BRB6

Release Date : 2018-03-19

Build Number : N9500ZHU2BRB1

Release Date : 2018-02-08

- Other bug fixes
ㆍFixed an application force closed issue with specific SIM card inserted.
- Improved performance
ㆍPerformance of media scanner improves.

Build Number : N9500ZHU2BRA2

Release Date : 2018-01-25

- Other bug fixes
ㆍFixed an issue that the Camera Live Foucs function does not run on some device.

Build Number : N9500ZHU2BQL1

Release Date : 2018-01-03

- A guide pop-up appears when some compatibility problems occur.
- Other bug fixes
ㆍFixed an issue that of forcibly terminating when executing the menu with the contact application.

Build Number : N9500ZHU2BQK4

Release Date : 2017-12-08

Build Number : N9500ZHU2BQK1

Release Date : 2017-11-21

- Improved performance
ㆍCamera/Gallery application The related functions of Live Focus have been improved.

Build Number : N9500ZHU1AQJ1

Release Date : 2017-10-18

- Improved performance
ㆍThe Success rate of face recognition improved.
ㆍThe stability of the fingerprint recognition function improves in the state of Dual messenger.
ㆍThe stability of automatic brightness operation improved.
- Added new feature
ㆍAdded Bixby Vision Shopping function.
- Other bug fixes
ㆍFixed an issue that the Air Command function does not intermittently work is solved.

Build Number : N9500ZHU1AQI9

Release Date : 2017-09-28

- Other bug fixes
ㆍFixed an issue that Line app's camera function does not work.