Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Niyazey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus zenfone 5 le değiştirmeyi düşünüyorum notebook 5 imi. Ne dersiniz arkadaşlar?

ERDEMÖMÜR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkesinde Bildiği gibi Samsung,Galaxy Note 5 İçin Hazırlık Yapıyor 13 Ağustos 2015 Tarihinde Tanıtacak Şimdiye Kadar Sızan Özellikler Şu şekilde;

5,66-5,7 inç 2k Süper Amoled Ekran,
Exynos 7422 8 Çekirdek İşlemci(4x Cortex A 57 2,1 Ghz ,4x Cortex A53 1.50 Ghz),Mali T760 mp8 Gpu
16 Mp İsocell Arka 5-8 Mp Ön Kamera,
3000 Mah Çıkarılamayan Batarya,
32/64/128 Gb Dahili Hafıza(Micro Sd takılamayacak),
4 Gb Ram,
2500 Tl İle 2700 Tl Arası Olması Bekleniyor
Yenilenen S-Pen

Sızan Galaxy Note 5 Resimleri İse;

galaxy-note-5-leaked-1.jpg

galaxy-note-5-leaked-4-1.jpg

galaxy-note-5-leak-gold.jpg

Yazarın Görüşü: Samsung Galaxy S6 İle Tasarımı Baştan Aşşa Değiştirdi,ve cam/metal malzemeli telefon yaptı takdir edilen ve beğenilen bu tasarım ve malzeme kalitesini Samung Note 5 te de devam ettiriyor,Galaxy s6 nın işlemcisi Piyasanın en iyilerinden Note 5 de ise Samsung bu İşlemciyi bir Nevi Overclocklamayı tercih etmiş 4 gb ramı Olan telefon Piyasanın en iyilerinden olucaga benziyor s6 nın Kamerası En iyilerin Arasında Yer alıyor muhtemelen Aynı veya daha iyi başarıyı note 5 de samsung devam ettirecektir şahsi fikrim tasarım ve malzeme olarak note 5 güzel olmuş fakat samsung kullanıcılarının adeta çok Önemsedigi Şeyi note 5 de kullanmayacak bunlar neler derseniz Genişletilemeyen Hafıza (Microsd) ve Çıkarılamayan Batarya Samsung s6 modelindede bu 2 eksikten dolayı kullanıcılarından çok şikayet almıştı görünün o ki Note 5 dede Kullanıcılarını Dinlemeyecek gibi Görünüyor Ayrıca bence diğer bir eksiği ise Note 5 in Bataryası 3000 Mah Olan bu batarya note 4 den %7 daha küçük 2k 5.7 inç ekran ve güçlü işlemci ile bu batarya ile 1 günü çıkarırmı ayrı bir soru işareti olarak kalıyor fiyatı ise s6 nın yerindeki fiyatı alıcak gibi yani görünüyor yani 2500 tl ile 2700 tl arası KISACA Samsung Note Serisinin Başarısını Devam ettirecektir Ve belkide Android Dünyasının En İyi Ürününe İmza Atıcak Gibi Görünüyor Fakat bu Saydığım Bu 3 Özelliği Saymassak,Lansmana 7 gün kalmış durumda tam özellikleri ögrenince Konuyu Yenilerim.....

Not: Arkadaşlar kullanıcıları kulübü olarak ilk defa konu açtım hatam varsa affola unuttuğum eksik olan bir şey varsa da söyleyin ekliyim herkese iyi Günler İyi Forumlar :)
jyfkjudhjolkıjıdu ewqyş.kkuytgkıkawerjfrt5yrtdyrty6tıorto78treıy8t9rtky

h
hjf
yhhhghhh

Ekli dosyalar

• Chrysanthemum.jpg
    Chrysanthemum.jpg
    175.7 KB · Görüntüleme: 278

yunus koçaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeş napıyosun ya anılaaaar :) ben daha 1 hafta önce yeni telefona geçiş yaptım. Honor play kullanıcısıyım.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Biz birlikteliğimiz hala devam ediyor, gayet memnunum. Note10 geldiğinde belki bir ihtimal yollarımız ayrılabilir, ama o da fiyatı biraz ucuzladıktan sonra yani! :)

yunus koçaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aslında ben de bırakmadım da ektam patladı 1000tl dediler 2300 e 0 tel aldım.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Aslında ben de bırakmadım da ektam patladı 1000tl dediler 2300 e 0 tel aldım.
Ben de Honor Play almayı düşünüyorum, şu anda 2200 TL, fiyatına göre özellikleri çok iyi fakat Note 5'ten geçince ekran olsun, kamera olsun, kalite anlamında farkı hissediyor musun ? Performans anlamında fark vardır elbet, batarya olarak da benimki öldü zaten, o da baya fark eder fakat tek soru işareri ekran ve kamera. Bir de Samsung arayüzüne baya alıştım ben, Huawei arayüzü nasıl ? Genel olarak telefondan memnun musun ?

yunus koçaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Honor play fp ürünü olarak çok iyi. Ama kamera ve ekran bakımından bariz bir şekilde dağlar kadar fark var. Ekran kalitesi olarak note 5 eski olmasına, honorun da yeni olmasına rağmen attan inip eşeğe bindiğim söyleyebilirim. Bariz bir şekilde çözünürlük ve süper amoledi arıyorum. Kamera olarak da note 5 daha iyi bence. Benim alma sebebim oyun odaklı olduğum için. O yüzden asla tavsiye etmem kamera ve ekran bakımından.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Honor play fp ürünü olarak çok iyi. Ama kamera ve ekran bakımından bariz bir şekilde dağlar kadar fark var. Ekran kalitesi olarak note 5 eski olmasına, honorun da yeni olmasına rağmen attan inip eşeğe bindiğim söyleyebilirim. Bariz bir şekilde çözünürlük ve süper amoledi arıyorum. Kamera olarak da note 5 daha iyi bence. Benim alma sebebim oyun odaklı olduğum için. O yüzden asla tavsiye etmem kamera ve ekran bakımından.
Ben de telefonda genelde oyun oynarım, sosyal medyada filan gezerim, pek kamera meraklısı değilim fakat şimdi telefonu değiştirince de insan ister istemez her konuda daha iyi bir modele geçmek istiyor, yani Note 5'te ki kamerayı, ekranı bırakıp da üstüne para verip, biraz daha kötü kamera ve ekranlı telefon almak istemez. Fakat hem performans anlamında hem de kamera, ekran anlamında Note 5'ten iyi telefonlar ararsak da bunlar Note 8, Note 9 vb. telefonlar olur ve onlar da 4000-5000 TL filan hatta üzerine çıkar. Fakat bir telefona da o kadar para vermenin mantıksız olduğunu düşünüyorum. Her neyse, dediğim gibi ben de Honor Play almayı düşünüyorum, 2199 TL'ye Kirin 970 işlemcili telefon çok cazip geldi ama dediğim gibi özellikle kamera ve ekran konusu beni düşündürüyor. Note 5 eski amiral gemilerinden olduğundan, o konuda hâlâ çok iyi durumda, telefonu değiştirirken de ekran ve kamera konusunda pek kayıp yaşamak istemiyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ekranda haklısın. Nasıl olsa biri lcd biri oled. Ama çözünürlük konusu saçma. 1440p’yi sadece iki şeyde kullanabilirsin: belli videoları 2k’da izleme yada VR’da daha iyi deneyim sağlaması. Bu kadar.

Honor play ister inan ister inanma ama arka kamerada note 5’ten biraz daha iyi. Düşük ışıkta bile.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Her zaman şarj ettiğim kablo ve şarj aleti ile şimdi şarj etmeye çalıştığımda tam şarj için 5 saat yazıyor. Önceden 1 saat 50 dakikada filan full oluyordu hatta daha bugün gündüz vakti de şarj ettim fakat aynı şarj aleti olmasına rağmen, şu anda 5 saat diyor. Telefonu açıp kapamayı denedim, kaparken şarjım %17'ydi, açtığımda %12'ye düştü. Tekrar denedim açıp kapamayı, bu sefer bir şey olmadı. Yardımcı olabilecek var mı ?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Her zaman şarj ettiğim kablo ve şarj aleti ile şimdi şarj etmeye çalıştığımda tam şarj için 5 saat yazıyor. Önceden 1 saat 50 dakikada filan full oluyordu hatta daha bugün gündüz vakti de şarj ettim fakat aynı şarj aleti olmasına rağmen, şu anda 5 saat diyor. Telefonu açıp kapamayı denedim, kaparken şarjım %17'ydi, açtığımda %12'ye düştü. Tekrar denedim açıp kapamayı, bu sefer bir şey olmadı. Yardımcı olabilecek var mı ?

Şarzın tam dolu olduğunda arama ekranına #0228 yaz çıkan ekrandaki quick starr butonuna tıkla tamamdır, sanırım bu yolla düzelmesi mümkün olabilir.

Taylan Özgün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Kabloyu değiştirerek deneyin çok büyük ihtimalle bozulmuştur daha önce başıma geldi.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Kabloyu değiştirerek deneyin çok büyük ihtimalle bozulmuştur daha önce başıma geldi.
Kabloyu da şarj aletini de farklı olarak denedim fakat sıkıntı devam ediyor. Birkaç saattir %75'den %78'e çıkabildi sadece. %75'e kadar pek sorun yoktu aslında, ondan sonra yavaşladı baya. Bataryayla mı alakalıdır sıkıntı ? Garantisi de bitti, telefoncularda bataryayı değiştirmek sıkıntı yaratır mı ?

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Geçen gün bir telefoncuda bataryayı değiştirdim 130 TL'ye, bana orijinal olduğunu söyledi fakat 2 gündür şarj %15'in altına düştüğünde kapanıyor ve ekran süresi olarak 3 saat civarında alıyorum. Bugün öğlen 12:30 gibi %96'da şarjdan aldım, 22:30'a kadar yani 10 saatlik bir sürede şarjı %14'e geldi ve kapandı, ekran süresi de 2 saat 44 dakikaydı yani çok az bir süre. Sıkıntı nerededir ? Batarya orijinal mi değil, yazılımla alakalı mı bir sıkıntı vardır ?

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Geçen gün bir telefoncuda bataryayı değiştirdim 130 TL'ye, bana orijinal olduğunu söyledi fakat 2 gündür şarj %15'in altına düştüğünde kapanıyor ve ekran süresi olarak 3 saat civarında alıyorum. Bugün öğlen 12:30 gibi %96'da şarjdan aldım, 22:30'a kadar yani 10 saatlik bir sürede şarjı %14'e geldi ve kapandı, ekran süresi de 2 saat 44 dakikaydı yani çok az bir süre. Sıkıntı nerededir ? Batarya orijinal mi değil, yazılımla alakalı mı bir sıkıntı vardır ?
Yüksek ihtimal maliyeti 3-5$ olan bir ucuz batarya takmıştır eskiden iPhone 5 için aynı şekilde telefoncudan batarya değişimi yaptırdım güya orjinal diye çin malı bir şey taktı orjinal olmadığını tabii ki biliyordum ama idarelik için taktırdım neyse eve gelince şarj ettim full şarjdan sonra bitmesi 3 saati aldı :D iTools dan bakınca batarya 2 bin küsür kez tam şarj olmuş kullanılmış yani zaten sonra gidip değiştirttim bu sefer yine çin malı ama sıfır batarya taktı asla telefonculara güvenme 10 tanesinden 9 u sahtekar olur bunların ben daha dürüst olanına rastlamadım ama vardır elbet.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Yüksek ihtimal maliyeti 3-5$ olan bir ucuz batarya takmıştır eskiden iPhone 5 için aynı şekilde telefoncudan batarya değişimi yaptırdım güya orjinal diye çin malı bir şey taktı orjinal olmadığını tabii ki biliyordum ama idarelik için taktırdım neyse eve gelince şarj ettim full şarjdan sonra bitmesi 3 saati aldı :D iTools dan bakınca batarya 2 bin küsür kez tam şarj olmuş kullanılmış yani zaten sonra gidip değiştirttim bu sefer yine çin malı ama sıfır batarya taktı asla telefonculara güvenme 10 tanesinden 9 u sahtekar olur bunların ben daha dürüst olanına rastlamadım ama vardır elbet.
Sözde tanıdık telefoncu. Bataryayı da abim taktırdı, ilk önce 150 TL demiş, sonra abim aradı beni, dedi 150 TL, ben de tamam dedim, en azından 1 sene daha olmasa da yaza kadar idare eder dedim, taktıktan sonra da 130 TL almış zaten, uygun gibi geldi bana. Ama değiştirmeden önce de 3-3.5 saat ekran süresi alıyordum, şu anda da aynı süreyi alıyorum. 130 TL boşuna mı verdim ben. Bilseydim hiç değiştirmezdim. Ya çakma bi batarya taktı yada hiç değiştirmedi. Telefonu da yine aynı telefoncudan 2. el olarak almıştım, ilk zamanlar 4.5-5 saat ekran süresi alıyordum, bataryayı değistirince de en azından 4 saat alırdım diye bekliyordum ama yine günü çıkartmıyor. Yarın gidip söyleyeceğim, ya değiştirsin adam gibi yada paramı versin, boşuna paramı çöpe atamam. Ama sıkıntı batarya dışında bir yerde olabilir mi ?

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Sözde tanıdık telefoncu. Bataryayı da abim taktırdı, ilk önce 150 TL demiş, sonra abim aradı beni, dedi 150 TL, ben de tamam dedim, en azından 1 sene daha olmasa da yaza kadar idare eder dedim, taktıktan sonra da 130 TL almış zaten, uygun gibi geldi bana. Ama değiştirmeden önce de 3-3.5 saat ekran süresi alıyordum, şu anda da aynı süreyi alıyorum. 130 TL boşuna mı verdim ben. Bilseydim hiç değiştirmezdim. Ya çakma bi batarya taktı yada hiç değiştirmedi. Telefonu da yine aynı telefoncudan 2. el olarak almıştım, ilk zamanlar 4.5-5 saat ekran süresi alıyordum, bataryayı değistirince de en azından 4 saat alırdım diye bekliyordum ama yine günü çıkartmıyor. Yarın gidip söyleyeceğim, ya değiştirsin adam gibi yada paramı versin, boşuna paramı çöpe atamam. Ama sıkıntı batarya dışında bir yerde olabilir mi ?
Böyle bir sıkıntının yazılımsal olacağını hiç sanmıyorum ama emin olmak istersen stock rom atabilirsin telefona ayrıca accubattery gibi uygulamalardan batarya sağlığına bakabilirsin aşağı yukarı durumu belli eder.

malt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Herkese Günaydın,
Eşim Turkcell hatlı LG G2 telefon kullanıyor. Bende de vodafone hatlı Note 5 var. Evde internet hızı ölçümlerinde eşimin telefonu 100 Mbps hızların üstüne çıkarken benim telefonum 30 Mbps'lerde kalıyordu. Durum böyle olunca ben de Türkcell'e geçtim. Bugün tekrar ölçüm yaptığımda eşimin telefonu yine 100 Mbps hızlarının üstüne çıkmasına rağmen benim telefonum. 70 Mbps'lerde kaldı. Durum böyle olunca sorunun kaynağı bizim Note 5 olduğunu anladık.

Sizden bu konuda bilgi/destek almak istiyorum. Ben hattımın verdiği hızı tam anlamıyla nasıl kullanabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kartalll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler kamera ayarlarinda video ya giriom 4:3 secenegi yok eskiden vardi sanki sizdede oylemi

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ben yeni batarya taktırmıştım, ilk zamanlar sıkıntı yoktu ama şimdilerde hem çabuk bitiyor hem çabuk doluyor. Bugün de %100 oldu hemen, çikartıp, telefonu tekrar başlattım %69 yazdı, sonra şarja taktım %91 yazdı. *#0228#'den batarya optimizasyonu yapmayı denedim ama hiç değişmedi batarya yüzdesi. Bir de mesela %98'de şarj olmasına 20 dakika var diyor ama 1 dakika geçmeden %100 oluyor.

Niyazey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şarj problemi yaşıyorum ve artık powerbank olmadan dışarı çıkmak istiyorum.Ayrica telefonum çok bug yaşamaya başladı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne önerirsiniz o fiyat bareminde