Samsung Galaxy Gio mu Turkcell T11 Maxiphone mi ?

Samsung Galaxy Gio vs Turkcell T11

• Kullanılan toplam oy
    36

Bu konuyu okuyanlar

Android9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Ben telefon alacağım iki seçenek arasında kaldım Samsung Galaxy Gio mu Turkcell T11 Maxiphone mi

Not : Anketten cevaplayıp yorum yazın

Bu benim ilk telefonum olacak ilk önce Samsung Galaxy Gio ya gönül verdim sonra internetten Turkcell T11 Maxiphone incelemesine baktım güzel geldi ya sizce ???

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Turkcell T11 ve güzel kelimesi aynı cümlede geçmemeli. Gio'yu pek bilmiyorum ama ne alıyorsanız alın T11 almayın. İlk defa Android kullanacak bir insan kazaara T11 alsa Android'den nefret eder.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Gio'da 800 ghz işlemci var, 278 MB ram.
T11 DE 600 ghz işlemci , 256 MB ram var,

Herikiside Flash desteği sunmakta.

Bana kalırsa paranı biriktir çok aciliyeti yoksa biraz bekle derim.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bu saatten sonra en düşük özellkler 1 ghz Armv7 işlemci ve Adreno 205 gpu lu çözümler olmalı o yüzden sony nin Xperia serisi fiyat anlamında makul Neo V Xperia Mini ve Mini Pro hem 1 ghz işlemcili hemde ICS 4.0 güncellemesi alcak cihazlar uzun vadeli kullanım için düşünülebilir bu saatten sonra 600 - 800 Mhz arası cihazları almak boşa yatırım yapmak gibi bişi

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Gio'da 800 ghz işlemci var, 278 MB ram.
T11 DE 600 ghz işlemci , 256 MB ram var,

Herikiside Flash desteği sunmakta.

Bana kalırsa paranı biriktir çok aciliyeti yoksa biraz bekle derim.

Flash desteği yok Gio'da.. Farklı yöntemlerle olabiliyor sadece.. O da her zaman işe yaramıyor.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ekstra yüklenebiliyor , T11de olsa ne olur 256 Ram ile kitlenir kalır , T11 işin biraz daha laciverti aslında :)

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şu Flash olayı gerçekten var yok diye tartışılıyor ama işin aslını bilen insan az bari sevabına tekrar açıkliyim.

Flash bildiğiniz gibi masaüstü pc de bile video yada flash tabanlı bi sitede yada oyunda hepiniz şahit olmuşsunuzdur sistem kaynaklarını aşırı kullanıyor mesela deneyin açın bi oyun web tabanlı işlemci fan devri artacak ses yapmaya başlayacak ekrna kartını modern seri ise ( AMD HD 4000 ve üstü Nvidia Cuda destekli OpenCl ve GPGPU destekli) ekran kartıda bu işlemeye dahil olacak kaynaklar tavan yapacaktır.

Android te 2.2 den önce açıklanan tüm 2.2 cihazların flash desteğine sahip olacağı idi ama geliştirme esnasında 1 ghz altı cihazların ciddi performans düşüklüğü yarattığı için flash desteği sadece ARMv7 mimarisine sahip cihazlara verilmiş oldu çünkü flash kabiliyeti ve işlemci üzerindeki özel komut sayesinde Gpu yu devreye alabiliyordu o yüzden 600 - 800 mhz armv6 mimarisine flash yüklemek aslında bi nebze insanın kendini kandırması.

Flash yükleniyor mu evet yükleniyor ama stabil mi hayır değil sistemi çifte yoran bi yapı sergiliyor.

o yüzden cihaz alırken herzaman tavsiye ettiğim şey bütçeniz 500 600 bandında ise biraz zorlayın Armv7 li cihaz alın ama bütçem yok diyorsanız bekleyin yazın zaten her yer zibil gibi 1 GHZ tek çekirdek armv7 cihaz dolacak...

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Flash desteği yok Gio'da.. Farklı yöntemlerle olabiliyor sadece.. O da her zaman işe yaramıyor.
ace de varmı?
şu Flash olayı gerçekten var yok diye tartışılıyor ama işin aslını bilen insan az bari sevabına tekrar açıkliyim.

Flash bildiğiniz gibi masaüstü pc de bile video yada flash tabanlı bi sitede yada oyunda hepiniz şahit olmuşsunuzdur sistem kaynaklarını aşırı kullanıyor mesela deneyin açın bi oyun web tabanlı işlemci fan devri artacak ses yapmaya başlayacak ekrna kartını modern seri ise ( AMD HD 4000 ve üstü Nvidia Cuda destekli OpenCl ve GPGPU destekli) ekran kartıda bu işlemeye dahil olacak kaynaklar tavan yapacaktır.

Android te 2.2 den önce açıklanan tüm 2.2 cihazların flash desteğine sahip olacağı idi ama geliştirme esnasında 1 ghz altı cihazların ciddi performans düşüklüğü yarattığı için flash desteği sadece ARMv7 mimarisine sahip cihazlara verilmiş oldu çünkü flash kabiliyeti ve işlemci üzerindeki özel komut sayesinde Gpu yu devreye alabiliyordu o yüzden 600 - 800 mhz armv6 mimarisine flash yüklemek aslında bi nebze insanın kendini kandırması.

Flash yükleniyor mu evet yükleniyor ama stabil mi hayır değil sistemi çifte yoran bi yapı sergiliyor.

o yüzden cihaz alırken herzaman tavsiye ettiğim şey bütçeniz 500 600 bandında ise biraz zorlayın Armv7 li cihaz alın ama bütçem yok diyorsanız bekleyin yazın zaten her yer zibil gibi 1 GHZ tek çekirdek armv7 cihaz dolacak...
Armv7 li cıhaza marka model verebılırmısınız?

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
1 ghz olan çoğu telefon armv7 sınıfına dahildir ve uygun fiyatlı bir seçenek olarak xperia Neo V tavsiye ederim. şuan için bence 700 lira seviyesinde alınabilecek en mantıklı cihaz olduğunu düşünüyorum tabi ace plus gelene kadar ama ace plus ta gpu noktasında düşük gelecek gibi işlemci 1 Ghz armv7 olacak ama çoğu yerde adreno 200 yazmakta adreno 205 altı gpu çözümü alınmaz PowerVR tarafında ise SGX535 ve 540 gpular tercih edilmelidir

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Burak a katılıyorum acele etme, ya neo v al yada biraz bekle gpusu daha iyi fiyatı uygun telefonlar çıkacaktır.

beetwenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasim madem bu konuya degindiniz bir soru sormak istiyorum bende zte skate var 800 mhz 512 ram ve adreno 200 sizce bu telefona rootlayip flash yüklesem telefonu cok yararmi???

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Ben gioda root yapıp flash player yükledim, çokda güzel çalışıyor, mesela facedeki oyunları açıyor :D

beetwenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gio da 256 mb ram oldugunu düsünürsek 512 ram lik telefon hayli hayli acar.

Android9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya zaten kampanya var die güzel dedim 2gb hafıza kartına oyun yüklersem ram e bişi olmaz dimi kasarmı ? ilk telefon denyimim olcak seneyede alabilirim acelesi hiç yok yani sadece fikir alayım dedim ilginiz için hepinize teşekkürler

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
T11 ile alakalı bir fikrim olmadığı için otomatik olarak sana gio tavsiye ediyorum :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Android'i iyi kullanamadıktan sonra önemi yok platformun. İkisini de alma imkanın varsa. Bi üs modellere bak en azından ace. Adam akıllı Android keyfi ise Galaxy w düzeyindeki cihazlarla başlar.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
ıkısı arasında gıo tabıkı.flash player yuklenıyor vekullanılıyor root ıle bırlıkte.
cogu sıtelerde flash vıdeoları ızlemede zorluk cıksada(orn fılm ızleme sıtelerı)yınede bu fıyattakı bır cıhaz ıcın ıyı performans verıyor.ornegın flash player gereklı programlarda hıc kasma takılma yok,eser bıle yok.flash tabanlı tv ızleme programları vb lerınden bahsedıyorum.
bunun dısında su anda f/p telefonu hala.eger neo v ye butcenı ayarlıyabılırsen tabıkı neo v kat be kat ustun ama arada cıddı dıyat farkı var

gıo ya nasıl flash yuklendıgını merak eden arkadaslar cıdden soruyorsa ve ısıne yarıcak ıse pm den ozel msj atsınlar gereklı dosyayı ve yapılısını acıklarım
tabı cıhazının root lu ve root explorer yuklu olmalı

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Turkcell mallarından uzak dur mhz si iyi olsa bile telefonun içindeki onlarça saçma sapan turkcell uygulaması yüzünden bi işine yaramaz.Ben ace almayı planlıyordum bigün gittim teknosaya ace le bayağı bi uğraştım kurcaladım falan sonra bide gio deniyim dedim müthiş telefon yahu ekran ace den daha canlı geldi bana ben bile ace almakta okadar kararlıydımki gio yu denedikten sonra fikrimi sorsalar kesinlikle gio derim vede yaza doğru alıcam.Sanada kesinlikle tavsiye ederim hem 100&150 liran cepte kalır hemde akıllı telefon deneyimini güzelce yaşarsın.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bilgi vermesi açısından yazayım. Eğer Gio'ya 2.3 güncellemesini kurarsanız Flash Player'ı da kurabiliyorsunuz. En azından ben yaptığımda öyle olmuştu. Ama düzgün çalıştı mı derseniz söylenecek fazla söz yok. Android için gerçekten de en az 1Ghz işlemci lazım. tamam 600-800'lerde de çalışır ama konuşma-sms ve bir iki uygulamanın ötesine geçmez.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Yok normalde açması gerek, telefonun kendi tarayıcısı ile açıyodu bende :)

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben gioda root yapıp flash player yükledim, çokda güzel çalışıyor, mesela facedeki oyunları açıyor :D

Sana bir sorum olacak,bu yaza doğru gio almayı düşünüyorum ace le gio yu inceledim falan gio daha ağır bastı daha hoşuma gitti çözünürlük falan daha iyi soruma geleyim,yine buna benzer bi konuda bi arkadaş yazmıştı android marketten falan yüklediğin oyunlar telefonun hafızasına yükleniomuş direk kendin hafıza kartına atman gerekiyormuş bu doğrumu?,birde belki zahmet olacak ama gio nun sevdiğin sevmedğin yani + ları - lerini falan uzuunca :D anlatırmısın sana zahmet :) şimdiden teşekkürler.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Açıyor yaw denedim ama kasıyor fena kasıo , Ram miktarıda 50mb falan + da kalıyor ama neden kstığını anlamadım

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ROM işleri ile ilgilenenlere burada belirteyim dedim. Gio ile şu anda 4.0 kullanmak neredeyse mümkün. Cyanogenmod 9 için çalışmalar devam ediyor ve bir nevi kullanılabilir seviyeye gelmiş diyorlar. Zaten telefonun yüksek donanımlı olmadığını varsayarsak günlük kullanım için 4.0 sürümü gerçekten işe yarar olacaktır.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1414173

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Sana bir sorum olacak,bu yaza doğru gio almayı düşünüyorum ace le gio yu inceledim falan gio daha ağır bastı daha hoşuma gitti çözünürlük falan daha iyi soruma geleyim,yine buna benzer bi konuda bi arkadaş yazmıştı android marketten falan yüklediğin oyunlar telefonun hafızasına yükleniomuş direk kendin hafıza kartına atman gerekiyormuş bu doğrumu?,birde belki zahmet olacak ama gio nun sevdiğin sevmedğin yani + ları - lerini falan uzuunca :D anlatırmısın sana zahmet :) şimdiden teşekkürler.
sadece widget ler hafıza kartına olmuyor aslında yuklenebılıyor fakat eidget olarak kullanamıyorsun ozaman
dıger uygulamalar hafıza kartına yuklenıyor 1mb cıvarı apk dosyası telefon hafızasına yuklenıyor
fakat;cıhaz rootlu ıse lınk2sd ıle tamamı hafıza kartına yuklenebılıyor bunun ıcın yapman gereken bırkac işlem var
kısacası

http://www.samsungio.com/Konu-sd-kartta-ext3-alani-olusturma-ve-telefon-hafiza-sorununa-cozum.html