Samsung Galaxy A7-A5-A3 (2016) Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

Samsung Galaxy A7 (2016) artıları
-Şık tasarım
-Güçlü batarya performansı
-Başarılı kamera

Samsung Galaxy A7 (2016) eksileri
-Nispeten yüksek fiyat
-Fiyatına göre düşük GPU performansı
-Ekran camında kullanılan film, açı değiştirince beyazları biraz mavi gösteriyor.
-Biraz ağır

Samsung Galaxy A7 (2016) fiyatı ve teknik özellikleri
Ekran: 5.5 inç FHD Super AMOLED ekran
Kalınlık/Ağırlık: 7.3 mm / 172 gram
İşlemci: Exynos 7 Octa
Grafik İşlemci: Mali T720
RAM: 3 GB
Depolama: 16 GB (microSD kart desteği mevcut)
İşletim Sistemi: Android 5.1 Lollipop
Ana Kamera: 13 Megapiksel
Ön Kamera: 5 Megapiksel
Batarya: 3300 mAh

Samsung Galaxy A5 (2016) artıları
-Şık tasarım
-Başarılı kamera

Samsung Galaxy A5 (2016) eksileri
-Nispeten yüksek fiyat

Samsung Galaxy A5 (2016) fiyatı ve teknik özellikleri
Ekran: 5.2 inç FHD Super AMOLED ekran
Kalınlık/Ağırlık: 7.3 mm / 155 gram
RAM: 2 GB
Batarya: 2900 mAh

Samsung Galaxy A3 (2016) artıları
-Şık tasarım
-Başarılı kamera

Samsung Galaxy A3 (2016) eksileri
-Nispeten yüksek fiyat

Samsung Galaxy A3 (2016) fiyatı ve teknik özellikleri
Ekran: 4.7 inç FHD Super AMOLED ekran
Kalınlık/Ağırlık: 7.3 mm / 132 gram
RAM: 1.5 GB
Batarya: 2300 mAh

M

Murat Burç

SDN Okuru
A7'ye fiyatına göre çok güçsüz gpu performansı desek güzel olur aslında o fiyata Note 4 GPUsu varken A7 kim

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
a7 güncel tasarım varken kim eski plastik ağırlıklı bataryası hızlı şarjda ısınan cihazı alır ki

desek güzel durur mu ? beğenmiyorsanız almayabilirsiniz.

bylades

Top-notch Сasual Dating Real Women
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba bişey danışıcam sizlere
Telefonum a7 2016 telefona güncelleme geldi ve telefonun hoparlör sesi ciddi şekilde azaldı ve 16.08.2016 tarihinde servise verdim anakart değişecegi söylendi.Aradan 20 gün geçti ve parçanın tedarik edilemediği söylendi.Sonra değişim için kutu felan herşeyi teslim ettim ve aradığımda samsungun değişim onayı bekleniyor deniyor kutuyu bayramdan önce teslim etmiştim.Yaklaşık 40 gündür telefon elimde değil.
Ne yapıyım arkadaşlar öneriniz nelerdir?

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba arkadaslar.Galaxy A7(2016) kullanan arkadaslar bana biraz yardimci ola bilir mi?Telefonu almayi ciddi sekilde dusunuyorum,fakat Marshmallow bile alsa aradan 1 yil sonra Touchwiz-in eskisi gibi kasmaya baslayacagindan korkuyorum.Oyun oynamam,sadece messenger,whatsapp,facebook,chrome filan multitasasking gecisleri iyi olsun istiyorum(en azindan muzizk dinlerken tarayicida,facebookda dolasa biliyim.Facebookda gezerken whatsappa gelen mesaja cevap vere bileyim).Ve orta seviyyede bir kamera deneyimiyeterliolucaktir diye dusunuyorum.En onemlisi kasmaycak,1 yil sonra galeriye gec girmiyecek filan.Bu telefon isteklerimi karsilarmi yoksa HTC ONE A9-mu alayim?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar merhaba. Yine uzun bir aradan sonra Iphone 5S'i elden çıkarttım 890tlye. Taksit ile Galaxy A7 2016 aldım.

Arayüz akıcılığı olarak 5s'i aratmıyor şu anlık. Oyun oynamıyorum fakat bu cihazın oyunlarda pişman ediceğini sanmıyorum ki oyun oynayan biri değilim.

Güncel bir cihaza geçmek istemiştim ufak ekrandan sıkılmıştım kamera arıyordum vs.

Hemen hemen her telefonu kullanıp test etmişimdir. Elde premium hissi uyandıran tek telefon Iphone'du benim için yanlız bu telefonun kasası kullanılan malzemesi ve Tolga'nın söylediğini aksine ağırlığı daha bir sağlamlık hissi katmış açıkçası.

Ben telefondan şu anda memnunum, faturama ek 3 gb internet ile aylık 130 tl ödüyorum 2 yıl boyunca.

Bu 3.200 tl civarlarına geliyor faturayı çıkartırsak 2200 civarına geliyor telefon.

Samsung son zamanlarda totoyu biraz toparladı kanımca. Beni eskiler bilir, samsung'dan nefret eden sadece Note serisini öven biriydim.

Note 7 almaya tırstım açıkçası araştırmadımda sorunlarını vs. Galaxy S6-S7 lere bulaşmayı düşünüyordum fiyatlar ve aylık ödemeler biraz fazla geldi 2tane motosiklet ödüyorum.

A7 ödemesi uygun günü çok rahat kurtaran bir şarj, inanılmaz şahane bir tasarım ve premium hissiyat, kamerasının iyi olması, sorunsuz bir seri olması ve büyük ekran olmasından kaynaklı tercihimi a7 tarafından kullandım.

Eskiden telefonların içinden geçerdik romlar vs, son 1 yıldır nerdeyse açıp video bile izleyemem. Gittim baktım işlemcisiymiş grafik zımbırtısı hiç anlamadan satın aldım. Memnunum pişman ediceğini sanmıyorum.

Oturdum keşke şunu alsaydım of be pişman oldum demek istedim açtım ve baktım ki öyle diyebileceğim telefonlara aylık faturama ek toplam 170-220tl fiiyat ödeyecekmişim ve o fiyat bandı ile bu telefon arasında dağlar kadar fark var o yüzden pişman değilim.

Almak isteyenlere önerebilirim başarılı bir telefon. Her oyunu rahatlıkla oynatır kasma donma takılma söz konusu olucağını sanmıyorum ama bunlar daha ilk bilgiler. İlerleyen zamanlarda göstericektir elbette gelişmeler ama sorun yaşatacağını sanmıyorum.

Bana satan kişi vodafonda çalışıyor 4 yıllık arkadaşım ve samimiyizdir söylediği kadarıyla s serisi j serisi note serisinden bir sürü garantiye giden cihaz varken a serisinden hiç gelmediğini belirtti buda beni yöneltti açıkçası.

İyi günler dilerim saygılarımla, Vikings C.K

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar merhaba. Yine uzun bir aradan sonra Iphone 5S'i elden çıkarttım 890tlye. Taksit ile Galaxy A7 2016 aldım.

Arayüz akıcılığı olarak 5s'i aratmıyor şu anlık. Oyun oynamıyorum fakat bu cihazın oyunlarda pişman ediceğini sanmıyorum ki oyun oynayan biri değilim.

Güncel bir cihaza geçmek istemiştim ufak ekrandan sıkılmıştım kamera arıyordum vs.

Hemen hemen her telefonu kullanıp test etmişimdir. Elde premium hissi uyandıran tek telefon Iphone'du benim için yanlız bu telefonun kasası kullanılan malzemesi ve Tolga'nın söylediğini aksine ağırlığı daha bir sağlamlık hissi katmış açıkçası.

Ben telefondan şu anda memnunum, faturama ek 3 gb internet ile aylık 130 tl ödüyorum 2 yıl boyunca.

Bu 3.200 tl civarlarına geliyor faturayı çıkartırsak 2200 civarına geliyor telefon.

Samsung son zamanlarda totoyu biraz toparladı kanımca. Beni eskiler bilir, samsung'dan nefret eden sadece Note serisini öven biriydim.

Note 7 almaya tırstım açıkçası araştırmadımda sorunlarını vs. Galaxy S6-S7 lere bulaşmayı düşünüyordum fiyatlar ve aylık ödemeler biraz fazla geldi 2tane motosiklet ödüyorum.

A7 ödemesi uygun günü çok rahat kurtaran bir şarj, inanılmaz şahane bir tasarım ve premium hissiyat, kamerasının iyi olması, sorunsuz bir seri olması ve büyük ekran olmasından kaynaklı tercihimi a7 tarafından kullandım.

Eskiden telefonların içinden geçerdik romlar vs, son 1 yıldır nerdeyse açıp video bile izleyemem. Gittim baktım işlemcisiymiş grafik zımbırtısı hiç anlamadan satın aldım. Memnunum pişman ediceğini sanmıyorum.

Oturdum keşke şunu alsaydım of be pişman oldum demek istedim açtım ve baktım ki öyle diyebileceğim telefonlara aylık faturama ek toplam 170-220tl fiiyat ödeyecekmişim ve o fiyat bandı ile bu telefon arasında dağlar kadar fark var o yüzden pişman değilim.

Almak isteyenlere önerebilirim başarılı bir telefon. Her oyunu rahatlıkla oynatır kasma donma takılma söz konusu olucağını sanmıyorum ama bunlar daha ilk bilgiler. İlerleyen zamanlarda göstericektir elbette gelişmeler ama sorun yaşatacağını sanmıyorum.

Bana satan kişi vodafonda çalışıyor 4 yıllık arkadaşım ve samimiyizdir söylediği kadarıyla s serisi j serisi note serisinden bir sürü garantiye giden cihaz varken a serisinden hiç gelmediğini belirtti buda beni yöneltti açıkçası.

İyi günler dilerim saygılarımla, Vikings C.K
Hayırlı uğurlu olsun,güle-güle kullan.Ben de gelecek ay yeni bir telefon almayı düşünüyorum.3 cihaz arasında kaldım.
Galaxy Note 5(büyük ihtimalle bunu alıcam),Galaxy A7(2016),Xperia Z5.
A7 diğerlerinden ucuz ve çok büyük bir eksisi yok gibi görünüyor.Fakat Note 5 ve Z5 3-4 yıllık film izleme,müzik dinleme,ara-sıra selfie ve arka kamera kullanımı,sosyal medya ve tarayıcılarda dolaşma ihtiyacımı kasmadan,pişman etmeden karşılayacağına inanıyorum.A7 de korktuğum şey ise 1-1.5 yıl sonra deli gibi kasması ve manyak etmesi.Donanımı zayıf diğerlerinden bu yüzden,Ve internetde bazi yerlerde A7(2016)-nın Marshmallow gücncellemesi sonrası sesinin az çıktığını ve bataryasında önemli ölçüde azaldığını okudum.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Hayırlı uğurlu olsun,güle-güle kullan.Ben de gelecek ay yeni bir telefon almayı düşünüyorum.3 cihaz arasında kaldım.
Galaxy Note 5(büyük ihtimalle bunu alıcam),Galaxy A7(2016),Xperia Z5.
A7 diğerlerinden ucuz ve çok büyük bir eksisi yok gibi görünüyor.Fakat Note 5 ve Z5 3-4 yıllık film izleme,müzik dinleme,ara-sıra selfie ve arka kamera kullanımı,sosyal medya ve tarayıcılarda dolaşma ihtiyacımı kasmadan,pişman etmeden karşılayacağına inanıyorum.A7 de korktuğum şey ise 1-1.5 yıl sonra deli gibi kasması ve manyak etmesi.Donanımı zayıf diğerlerinden bu yüzden,Ve internetde bazi yerlerde A7(2016)-nın Marshmallow gücncellemesi sonrası sesinin az çıktığını ve bataryasında önemli ölçüde azaldığını okudum.

Valla onu bunu bilemeyecem donanımını zerre araştırmadan aldım geldim eve. Gayet stabil çalışıyor hatta çok iyi. Günlük işlerde touchwiz üzerinde en ufak FPS düşmesi bile yaşamadım. Bak akıcılık donma kasmadan bahsetmiyorum FPS yani saniye kare hız'ın düşüşü o kadar akıcı ve stabil çalışıyor.

Örn LG G4, 10-20 tane uygulama açıyosun sonra multitask ekranına giriyosun hepsini elinle hızlıca sağ sola kaydırarak kapatıyorsun o anda bazen takılıyor parmağını algılamıyor yada algılıyor ama görüntü olarak tepkiyi bilmem kaç mili saniye sonra kendince siliyor vs.

Mesela bu kadar ince detaylara bile dikkat ettim çünkü ben ios kullanıcısıyım ve benim tek derdim stabilite'dir.

Ben jailbreak'li kullanıyordum telefonumu ama artık farklı hayata atıldığım için uğraşacak zamanım yok.

Facebook instagram whatsapp youtube vs ufak tefek oyunlar falan kolpaçinoda denildiği gibi akıyo bu akşam maşallah :D

Şarj konusunda abi biz ne çekmişiz ya yahu 5s'i şarj ederdim alırdım işe gelirdim %4-5 şarjı giderdi müzik açarsam 15-20, ve yaptığım yol 30dk falan.

Hafif ekran ışığını açıyım biraz takılıyım sağda solda yok imkansız powerbank yada prizle gezmen lazımdı el yakmasıda farklı.

Bu telefon ısınmıyor. Aslında her telefon ısınıyor önemli olan o ısıyı sana iletip iletmemesi.

Ben elimde sıcaklık hissetmedim açıkçası günlük kullanımda hep serin bir telefon kılıfta var.

Belli başlı çekirdeklerini kapatıp günlük kullanıma yeticek kadar işlemciyi çalıştırıyor zorlandığı yerde devreye sokuyor.

Bu teknoloji G4'de de vardı ama şu anda bana göre g4 ile bunun şarjı yarışamaz.

Sabah 7'de şarjdan aldım, baya kurcaladım %88 de evden çıktım saat akşam yada gece 1 gibi eve geldim yine kurcaladım , saat sabah 9 da işe geldim %22'di Şimdi %20ye indi taktım şarja :D

Yani bitirip şarja takmak için can atar oldum abartmadan söylüyorum. Belki bu kullanıcıdan kullaanıcıya farklılık gösterebilir ben iphone kullanıcısıydım 2013'den bu güne kadar bu süre zarfında alıştığım gibi kullandım ve şahinden ferrariye geçtiğimi hissettim.

Optikemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben galaxy a7 2016 kullanıyorum telefonum yaklaşık bir haftadır wifi açılmıyor kapalı konumda sürekli açılıyor yazıyor ancak açılmıyor ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Merhaba ben galaxy a7 2016 kullanıyorum telefonum yaklaşık bir haftadır wifi açılmıyor kapalı konumda sürekli açılıyor yazıyor ancak açılmıyor ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim

fabrika ayarlarına dönmelisin en kısa zamanda

mahmod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
a7 2016 alacam nasıl pek fazla oyun oynayan biri değilim fb watsap vs kullanacam sadece oneririr misiniz

WolfS42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleyen moderatör:

Yavuz Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
eylül ayından beri A7 2016 cihazım Kadıköy Başarı teknik' de. 20 iş gününü geçtikleri için kabul etmedim değişim talep ediyorum dedim. bekliyoruz hala :)

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Selam arkadaşlar dün itibariyle a7 2016 kullanmaya başladım.

Bataryası mükemmel. Performans konusunda beni idare ediyor. Malzeme kalitesi 2016 A serisinin tümü için tartışılmaz. Daha ne olsun :)

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Daha önce paylaşan oldu mu bilmiyorum (A7 2016). İkinci şarj. Tam dolumdan sonra bitene kadar geçen sürenin yarısı Wi-Fi yarısı 4.5g. Görüntüdeki tanımsız Android uygulaması asphalt8 oynadıktan sonra sildim.
Screenshot_20161121-204747.png
Screenshot_20161121-204724.png
Screenshot_20161121-204754.png

WolfS42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung telefonlar içinde batarya performansı en güzel akılı telefonlardan biri ancak zamanla batarya performansı düşüyor. Galaxy A7 2016 modelinin.

Son düzenleyen moderatör:

Metehan61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SA beyler benim a5 2016 telefonum şarjı %20'civarına gelince kapanıyor sonra açılıyor a5 2016 yazısı geliyor 10 sn fln öyle kalıp kapanıyor, şarja takınca %0 dan dolmaya başlıyor sizce sebebi nedir garantiye yollasam yaparlarmı?

Anday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SA beyler benim a5 2016 telefonum şarjı %20'civarına gelince kapanıyor sonra açılıyor a5 2016 yazısı geliyor 10 sn fln öyle kalıp kapanıyor, şarja takınca %0 dan dolmaya başlıyor sizce sebebi nedir garantiye yollasam yaparlarmı?
Büyük olasılıkla yazılımsal bir sorun var emn değilim tabide ben senin yerinde olsam bi samsung bayisine falan götürürüm

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
A7 2016'lara dün itibariyle 300 küsür mb'lik aralık ayı güvenlik ve iyileştirme güncellemesi geldi.

-Otomatik saat konusu çözülmüş artık saat dilimiyle manuel olarak uğraşmaya gerek yok.

-Şarj süresinde bariz iyileşme var.

tlghnkrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekranda karıncalanma var sayfa geçişlerinde bi süredir ve telefon güncellenirken takılma gibi problemler baş göstermeye başladı.

Yusuf polat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben samsung galaxy a5 2016 kullanıyorum acaba bu telefonda kablosuz şarj özelliği ve su geçirmeme(bi videoda izledim geçirmiyodu ama bi size sorim dedim) özellikleri varmı intenetten bulamadım

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Pek tutmadı galiba dimi bu seri?