Samsung Es serisi televizyon için güncel kanal listesi olan varmı ?

Bu konuyu okuyanlar

yigitemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar başlıkda belirttiğim üzere bana samsung 40es7000 marka ve model televizyonum için dahili uydu alıcısında kullanabileceğim. Güncel Hotbird kanal listesi lazım. Türksat ve Hotbird ikisi bir aradada olur. Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı ? Televizyonumu fabrika ayarlarına tekrar yükledim. Çünkü servis kurmaya geldiğin de internet bağlantım yoktu dedim internetim geldi fabrika ayarlarına döneyim hem de yazılımımı güncellemiş olurum o arada dedim dönmez olaydım :bored: Şimdi hiç bir türlü otomatik arattırmada uyduyu seçiyorum ortadaki kısmı işaretliyorum dış anteni seçmiyorum normal uyduyu seçmeme rağmen kanal listesi çıkmıyor :( Servis kurduğunda 2250 kanal görünüyordu kafam karıstı anlayamadım :( gitti. Yardımcı olursanız çokkk minnettar olurum.. Hotbird + Türksat ın birleşiminde kaç kanal olması gerekiyor. Birde ben bu tv de otomatik olarak kanal arattırması yaparken , Türksat dan iki tane var hangisini seçeyim.. Türksat 42 dereceli olanımı birde 30 dereceli olan var.

Konuyu toparlayacak olursam; Samsung 40es7000 cihazımda hotbird ve Türksat kanal listesini nasıl tarattırabilirim. Hiç bir türlü kanal bulamıyorum
s11.gif
Kullanan arkadaşlarda; Türksat ve Hotbird listesi scm dosyası olarak varmı ?

Elimde sadece Türksat kanallarının scm dosyası var. Hiç bir ayar yapmadan scm dosyası olarak sıralı Türksat kanallarını flash bellekten gösterip atıyorum.. Ancak belli bir süre sonra kanal gezinirken; Sinyal yok hatası alıyorum bu nedendir sizce servisin tarattırdığı dağınık kanal listesini izlerken böyle bir sorun yoktu
s11.gif
Scm dosyasını tv ye gösterdiğimizde herhangi bir ayar yapmaya gerek varmıdır. Ayar yapılmadığındanmı belli bir süre sonra sinyal düşüyor.. Ancak tv yi açıp kapattıktan sonra bu sorun geri düzeliyor...

yigitemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kos koca forumda konuya cevap verecek bir Allahın güzel kulu yokmudur :(

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Dahili hd uydu alıcısı süper. Ancak sitesinden kesinlikle yazılım güncellemesi yapın, firmvare bölümünden büyük boyutlu olan dosyayı indirdinmi tv hemen görmesi lazım

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=82136]yigitemir[/MENTION]; televizyonun güncellemelerini yaptıktan sonra servis çağırman en iyisi bence..

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Normal uydu alıcıları gibi kanal listesini güncellemiyormu bu dahili uydu alıcılı tvler ?