Samsung Avrupa'nın yeni lideri mi oluyor?

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Samsung son yıllarda piyasaya sürdüğü yüksek teknoloji ürünü mobil cihazları ile üst sınıf mobil cihaz kullanıcılarına hitap etmesinin yanında orta ve alt sınıf mobil kullanıcılar içinde çeşitli alternatif cihazlar piyasaya sundu.
Dokunmatik ekranlı üst seviye PDA'lar ile Nokia'nın liderliğindeki piyasayı ciddi manada sarsan Samsung son verilere göre sarsamnın da ötesinde işler yapmış gibi görünüyor.

GF Market araştırma gurubunun son araştırmasına göre Samsung Electronics Şirketi İngilitere, Fransa, İsviçre, Belçika, İtalya ve Rusya'nın en popüler cep telefonu markası listesinin en tepesine adını yazdırmış görünüyor.
İlgili rapora göre Güney Kore devi cep telefonu yapımcısı Rusya, İtalya ve Hollanda'da yüzde %30'luk pazar payına sahip.

Üst seviye telefon kategorisinde son yıllardaki Samsung'un agresif satış çabaları ve yine son yılların popüler teknolojilerinden dokunmatik ekrana sahip yüksek multimedya özellikli cep telefonlarının artması, buna paralel olarak da Samsung'un bu alanda geliştirilen mobil cihazlara ağırlık verilmesi şüphesiz ki Samsung'un bu alanda lider olmasındaki en önemli etken.

samsung8mpphonecopy.png

Samsung 8MP ve optik zuma sahip modelini duyurarak sükse yapmıştı.

Ayrıca Omnia gibi beklenenden daha uç seviye ürünleri de piyasaya sunan Samsung pazarın dengesini de ciddi manada bozdu.

Tüm bunların yanısıra bir çok kategorideki kullanıcılara hitap eden F480 26 hafta gibi bir süre İsviçre'de en çok satılan cihazların ilk 10 listesinin en tepesinde yer alması Samsung'un ne derece iddialı bir strateji izlediğinin göstergelerinden yalnızca bir tanesi.

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Samsung'un son çıkarttığı modeller çok güzel. Ben Samsung hayranı olarak bu habere çok sevindim diyebilirim.

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Samsung piyasaya renk katıyor gerçekten. Şu anda her firmayla rekabet edebilecek kadar çok çeşitli bir ürün yelpazesine sahip.
Rekabet iyidir:D

dayısı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung mu? Allah korusun....

Dünyanın en iyi telefonunu bile yapsanız kıymeti yok. En son yaşadığım Samsung faciasından sonra bırakın telefonu, (yemin etmiş değilim ama) hiçbir ürününü kullanmıyorum, kullanmayacağım da... Sadece kullanmamakla kalmıyor, sürekli kötülüyorum.

Samsung beni duymasa da...

Yaşasın Nokia! :icon_:

kon3442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her şeye rağmen samsung

en zında adamlar kendi yağları ile kavrulup tekolojilerini geliştiriyorlar ayrıca rekabet desteklenmeli

mTRxKiLLr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokıa ve Sony E. Varken samsung'a sıra gelmez bence.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
samsung'un kapaklı modellerinden nefret ettiğim kadar hiçbir telefondan nefret etmedim.
fakat dokunmatik telefonları oldukça başarılı