Samsung 6 GB RAM Üretti

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Samsung 6 GB RAM Üretti

İlk 4 GB LPDDR4 RAM modülünü üreten Samsung Electronics, şimdi de 6 GB'lık LPDDR4 RAM modülünü duyurdu. İşte yeni modülün getirileri ve özellikleri.

Sizce Android cihazlarda 6 GB'lık RAM'e gerek var mı? Gerek olmasa da donanımsal olarak bu gelişmeler, akıllı cihazların misyonlarını daha da öteye taşır mı?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yok daha neler. Ram üreteceklerine yazılım konusuna değinseler daha hoş olacaktır.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
E ürettide noldu ? Telefonda Gta V'mi oynamayı mı zorluyoruz yada Watch Dogs felan mı oynamak amaç ? 2010'da piyasaya sürülen iPhone 512 mb ramle 3 4 yıl çok güzel bir şekilde dayandı.Samsung'a 2 yetmedi 3 yetmedi 4'ü adam akıllı kullanmadı şimdi 6'nın peşinde.Hep bi tüketim açlığı.6 gb ram in hakkını verecek Gpu'n var mı telefon da ? Yok. Peki ram in hakkını verecek Cpu'n var mı ? O da yok. E tek başına 6 gb ram ne işe yarar.Onunda 4 5 gb'sini kafadan Touchwiz saçmalığı yiyecek zaten.Touchwiz'e toz kondurmamak için her amiral gemisinde ram'i arttır arttır nereye kadar ? Samsung alırsan rom atıp kullanacaksın yoksa işkencedir Samsung ...

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Note 6'da kullanırlar. 6 gb ramin 2 gb'ı boş :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
E ürettide noldu ? Telefonda Gta V'mi oynamayı mı zorluyoruz yada Watch Dogs felan mı oynamak amaç ? 2010'da piyasaya sürülen iPhone 512 mb ramle 3 4 yıl çok güzel bir şekilde dayandı.Samsung'a 2 yetmedi 3 yetmedi 4'ü adam akıllı kullanmadı şimdi 6'nın peşinde.Hep bi tüketim açlığı.6 gb ram in hakkını verecek Gpu'n var mı telefon da ? Yok. Peki ram in hakkını verecek Cpu'n var mı ? O da yok. E tek başına 6 gb ram ne işe yarar.Onunda 4 5 gb'sini kafadan Touchwiz saçmalığı yiyecek zaten.Touchwiz'e toz kondurmamak için her amiral gemisinde ram'i arttır arttır nereye kadar ? Samsung alırsan rom atıp kullanacaksın yoksa işkencedir Samsung ...

Yalnız pc'de kullanılan DDR3-4, telefonda LPDDR4 kullanılıyor ama 6 cidden abartı. Bak iOS'a sırayla 256-512-1024 ve şimdi 2048 gayet yeterli.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Biri şu üretim çılgınlığına bir dur demeli.

6 GB RAM benim bilgisayarımda yok az insaf. Bir de şu aklını kaçırmış tüketici kitlesi de yok mudur. Samsung için 6 GB Ram hem bir satış taktiği olacaktır hem de eski cihazlara desteği kesmek adına müthiş bir bahane olacaktır.

Samsung ciddi anlamda ne yaptığını iyi bilen bir üretici. Bu sayede mobil piyasada hala yerinden taviz vermiyor ve yaptığı haksızlıklara rağmen tüketiciyi kendine mahkum ediyor.

Mesela Apple'ı pek sevmem ama Apple Samsung gibi ölü yatırımlar, sırf donanımıyla hava atıp bu şekilde göz boyama teknikleri kullanmıyor. Almak istersen alırsın istemezsen başka kapıya diyor. Samsung gibi donanımı ilerletip yazılımı boşvermiyor.

Diğerleri 3 GB 4 GB hatta şimdi 6 GB Ram derken Apple yeni yeni 2 GB Ram'ı tercih edecek.

Ama Apple'ın da şu özelliği kötü. Bataryadan taviz veriyor. 32 GB dahili hafızayı es geçiyor.

Bunları yapmasa ciddi anlamda Apple'a olan gıcıklığım sona ererdi.

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1 GB yetiyor diyen arkadaşlar sırf RAM yetiyor diye teknoloji gelişmesin mi?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Biri şu üretim çılgınlığına bir dur demeli.

6 GB RAM benim bilgisayarımda yok az insaf. Bir de şu aklını kaçırmış tüketici kitlesi de yok mudur. Samsung için 6 GB Ram hem bir satış taktiği olacaktır hem de eski cihazlara desteği kesmek adına müthiş bir bahane olacaktır.

Samsung ciddi anlamda ne yaptığını iyi bilen bir üretici. Bu sayede mobil piyasada hala yerinden taviz vermiyor ve yaptığı haksızlıklara rağmen tüketiciyi kendine mahkum ediyor.

Mesela Apple'ı pek sevmem ama Apple Samsung gibi ölü yatırımlar, sırf donanımıyla hava atıp bu şekilde göz boyama teknikleri kullanmıyor. Almak istersen alırsın istemezsen başka kapıya diyor. Samsung gibi donanımı ilerletip yazılımı boşvermiyor.

Diğerleri 3 GB 4 GB hatta şimdi 6 GB Ram derken Apple yeni yeni 2 GB Ram'ı tercih edecek.

Ama Apple'ın da şu özelliği kötü. Bataryadan taviz veriyor. 32 GB dahili hafızayı es geçiyor.

Bunları yapmasa ciddi anlamda Apple'a olan gıcıklığım sona ererdi.

Samsungun eseri olan touchwiz hakkında bir gram bilgisi olmayanlar "kanka 6 cigolayt ram var alınır bu" diyerek koşa koşa samsungun kapısında yatacaklar. Ee sonra? 6 Gb RAM touchwiz hantallığını geçer mi? HAYIR! En erken 6 ay içinde adam parça tedarik,ilerinden tut parçaları birleştiren fabrikaya kadar herkese sövüyor ama samsung nasıl hala hayatta anlayamıyorum.

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Pcnin rami 4 gb :crying: daha 8 gb ramda gelir zamanla. Ama ram yerine telefonlara güncelleme verse...

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Sarz olarak negatif eklesede note 5de kullanılsaydı keske. 4GB in yetmediği icin değil.