Sahte - Taklit Apple Aksesuarları

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Merhaba Sevgili SDN ve Hakkı bey. Sizinle mail üzerinden görüşmemiz üzerine bu konuyu açıyorum.
sıkı takipçiniz olan birisi olarak bilginize ihtiyacım var. Vakit ayırıp cevaplarsanız sevinirim.

Bir yakınım Orjinal olarak bir e ticaret sitesinden aldığı bataryalı apple kılıfı kısa kullanımdan sonra soyulma yaptı ve niteliğini kaybetti. Konya gürgençler Servisi ile görüştüğümde ürünün Orjinal değil kopya olduğunu söylediler fatura beyan ettik bir şey yapamayız dediler. Sahte satış yapan yer hakkında işlem yapılmasını istedik apple ı arayın firmamız bir şey yapamaz dediler ve biz de bilkom ve apple ile görüştük ancak iki firma da bu bizi ilgilendirmiyor bir o tarz sahte ürün satışı yapan firmalara bir müdahalede veya yasal süreç başlaması konusunda işlem yapamıyoruz dediler. Ancak geçmiş yıllarda telefonculardan hep duyardım apple geldi kılıflara ceza yazdı üstünde logo var diye kablolar sahte diye toplama yaptılar abi apple çok sıkışıyor avukatlar geliyor vs vs. Bunlar gerçek mi? Yani apple bilkom veya gürgençler apple ürünlerini sahte satan veya kopya olarak satışını yapan hatta Alenen Hepsiburada GittiGidiyor n11 gibi sitelerde “faturalı” olarak bile satanlara müdehale edemiyor mu?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba, duruma gerçekten çok üzüldüm. İlgili site konusunda bilgi verirseniz daha iyi olur aslında. Ama Aliexpress'ten alıp da Apple ürünü diye satan çok yer var. En azından ilgili siteye bu konuda talepte bulunabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
0
Apple, Bilkom veya Gürgençlerin bu yer ile ilgili yasal yaptırımı olamaz mı? Hep duyardık apple baskın yaptı Ürünleri topladı ceza yazdı vs. Bunlar gerçekten şehir efsanesi mi?

Reaksiyon puanı
16,118
o sahtecilerin Allah (C.C.) cezasını vericek...

Reaksiyon puanı
0
Dostlar netice olarak şöyle bir sonuca vardım. Ne Apple, ne Bilkom nede diğer premium reseller lar Ete dişe dokunmayan konuya girmiyorlar. Alan satana karışmaktansa ülkeye sokana üretene vs bakıyorlar. Sahteciler de rahat rahat satıyor böylece. Ama diyorlar ki eğer bir sahte ürün alan kişi Orjinal adı altında almışsa ve sahte olduğunu belgelerse satıcı hakkında sahtecilik davası açabilir.

İyi akşamlar.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Millet ucuza alıp pahalıya satıyor Orjinal ürün diye, ÇAKMA olan şeyleri. Dikkatli olmak lazım, satan sattığının arkasında durmuyor.