Sahibinden.com saçmaliği !!!!

Bu konuyu okuyanlar

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sahibinden.com'da telefon ilani verecektim ki " Üyelik doğrulama " ekranı geldi . Neymiş illa Kredi kartı bilgileri girecekmişiz. Zaten telefondan e-postandan üyelik doğrulamıyormuyuz ! Nedir bu saçmalık . Kullanmıyorum kardeşim kredi kartı kullanmıyorum kullanmayacağımda !! İyice saçmalıyorlar , çıkarlı bir site haline geldi . Herseyden para kazanmayaca çalısıyorlar doping yap falan !

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bende de ilan verirken ürünün faturasını faxla göndermemi istiyor.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Hocam belki dolandırıcık olayları artış göstermesin diye alınmış bir önlem olabilir müşteriyi mağdur etmemek için.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Eskiden öyle bir şey yoktu 2013 içinde üyelik aldigimda kart numarası istememisti .

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam belki dolandırıcık olayları artış göstermesin diye alınmış bir önlem olabilir müşteriyi mağdur etmemek için.

T.C Kimlik numaramı istesin vereyim adresim belli . telefon numara belli . illa kredi kartımı kullanak ! bizde haklıyız !

abrom99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen haklıyız ama işte onlarda bu şekilde önlem alıyorlar kendilerince

bilimteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence dolandırıcılıkla pek alakası olmayabilir

ama yok da diyemiyorum

bana göre sahibindenin bu sayılan eksiler dışında hiçbir kötü yanı yok

emregunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sahibinden.Com uzunca zamandir guvensiz bir site olarak bilinmeye baslamisti. Bende defalarca emaille yada baska sekillerde kendilerine sikayette bulunmustum. Artik buna dur demeye basladilarsa ben arkalarindayim.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ben banka kartı istiyor diye biliyorum.Get sisteminde paranın yatması için.Kredi kartını ilk kez duyuyorum.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
banka kartını kabul etmiyor denedim ille kredi kartı olacak

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Katılıyorum... Sitem eden arkadaşlar siz bu sitenin sahibi olsanız ve dolandırıcılar kol gezse ne gibi önlemler alırdınız bi onu düşünün önce. Bu siteyle bi alakam yok ama enpati kurmak da gerekiyor haliyle. Alış satış varsa vergi de vardır. Vergi varsa elbette işin içinde evrak ve yasal önlemler olacaktır. düşünmeden ileri geri konuşmadan önce bunları da düşünüp öyle konuşun derim. Demekki adamların yolu bi sebepten adliyeye düştü ki önlem almak durumunda kaldılar. Önceden böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum.

Not: vadesiz hesap kartını kabul etmiyor diyen arkadaşlar için söylemek istiyorum kartınız internet üzerinden alışverişlere açık değilse bu kartı internet alışverişlerinde kullanamazsınız (sitede vadesiz hesap kartı kullanılabilir diyorsa).

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ben üyelik aldim herşey tamam ilani felan koydum
sonraki gün baktim siteye kulanici ismimi yazdim üyeliginiz bloke edildi dedi yazdi
sonra mail felan atacaktim yönetime boş ver dedim sitelerini alsinlar ne yaparlarsa yapsinlar:laugh:

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu kredi kartı meselesine kesinlikle katılıyorum Yahu belki kredi kartını protesto ediyoruzdur. Mesela benim kredi kartım yok büyük ihtimalle de hiç olmayacak. Bu bir çok sitede hiç düşünülmüyor. Örneğin; PayPal. Arkadaş bu kredi kartı sevdası nedir yahu.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu kredi kartı meselesine kesinlikle katılıyorum Yahu belki kredi kartını protesto ediyoruzdur. Mesela benim kredi kartım yok büyük ihtimalle de hiç olmayacak. Bu bir çok sitede hiç düşünülmüyor. Örneğin; PayPal. Arkadaş bu kredi kartı sevdası nedir yahu.

Bütün Dünya ülkeleri fiziksel parayı kaldırma çalışmaları yapıyor.Para artık monitörlerde gördüğümüz rakamlardan ibaret olucak.Türkiye'de 2023 yılında elektronik paraya geçiş çalışması yapıyor.

Bunun en baştaki sebebi öncelikle paranın üretimindeki maliyeti yok etmek.Madeni 1 kuruşun maliyeti 2,40 kuruş.Fiziksel paranın üretim maliyeti yok olduğunda milyarlarca dolar devletlerin kasasında kalıcak.Elektronik para hem daha güvenli, hem daha pratik, hem daha ucuz.Fiziksel paranın yok olması kaçınılmaz.

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
artık bakkala dıt pazara dıt sucuya dıt taksiye dıt ay sonuda işveren sana bi dıt dicek :) en güzeli böyle zaten bankamatik e de gerek yok böyle olursa neden para çekeyimki

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bütün Dünya ülkeleri fiziksel parayı kaldırma çalışmaları yapıyor.Para artık monitörlerde gördüğümüz rakamlardan ibaret olucak.Türkiye'de 2023 yılında elektronik paraya geçiş çalışması yapıyor.

Bunun en baştaki sebebi öncelikle paranın üretimindeki maliyeti yok etmek.Madeni 1 kuruşun maliyeti 2,40 kuruş.Fiziksel paranın üretim maliyeti yok olduğunda milyarlarca dolar devletlerin kasasında kalıcak.Elektronik para hem daha güvenli, hem daha pratik, hem daha ucuz.Fiziksel paranın yok olması kaçınılmaz.
Elimden paramı çalmışlardır bidaha olmaz :clap:

surfking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum bazı ürün koyarken istiyor mesela iphone 4 ilana koyamıyorsun kredi kartı istiyor ama lg nexus 4 koyabiliyorsun lg nexus 4 olarak koy sonra iphone 4 e çevir.

bu arada adamlar zorla sitemi kullanın demiyor beğenen kullanır beğenmeyen kullanmaz bu kadar basit :)

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
dostum bazı ürün koyarken istiyor mesela iphone 4 ilana koyamıyorsun kredi kartı istiyor ama lg nexus 4 koyabiliyorsun lg nexus 4 olarak koy sonra iphone 4 e çevir.

bu arada adamlar zorla sitemi kullanın demiyor beğenen kullanır beğenmeyen kullanmaz bu kadar basit :)

:thumbup:

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Benim yaşadığım daha saçma. Ürünün orjinal fotosunu kullanıyorum. İlan fotoğrafında yazı olması yasakmış.

Fotoğraftaki yazıda değil ürünün logosu. Var mı böyle bir şey. İlanlara bakıyorum, yarısında yazı Logo ne istersen var. Onlara yasak yok.
İlanda telefon numarası yasakmış. Tamam olabilir. Adam ilana yazmış telefon numaralarını, şikayet ediyorum, nasıl olur, bana yazdırmıyorsunuz, adam yazmış. 1 ay sonra adam ürününü sattıkları sonra şikayetini değerlendirdik ilanı kaldırdık diye mesaj geliyor. Zahmet oldu. Atı alan üsküdar'ı geçti.
Artık mümkün olduğunca sanalpazarı tercih ediyorum. Hem peşin fiyatına 12 taksit olayı var, hem komisyonları düşük hemde dükkan alışverişlerinde kargoya indirim var.

shunizaki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sahibindende evcil hayvanlarda köpeğe gönüllü sahiplendirme yazıyo adamı arıyorum itler satılık diyolar koduklarım :devil2:

namelessman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sahibinden.com şimdiye kadar alternatifi olmadığı için piyasada dilediği gibi at koşturdu. Tekelcilik her zaman vatandaşın zararına oldu. Sanalpazar, ilan.com.tr gibi güçlü alternatifleri var. Özellikle ilan.com.tr emlak, otomobil, alışveriş ve iş kategorisinde ciddi rakiplerinden.

batman53

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o kadar çok saçma ilan var ki gönüllü çalışmak lazım.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
en iyisi gerçek benim o ürüne bir bakmam lazım :)

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sahibinden.com reklama zerre yer vermek istemio yazılı resimleri kabul etmiyor ne olursa olsun. Sitede son zamanlarda dolandırıcılık olmaya başladı güvenlik önlemi aldılar