Sagopa Kajmer serbest bırakıldı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Sagopa Kajmer adıyla bilinen ünlü rap sanatçısı Yunus Özyavuz gözaltına alındı.

20824615.gif
spacer.gif

İddialara göre Özyavuz, İngiltere'den sipariş ettiği bitki tohumlarını almak için kargo şirketine gitti. Burada paketten şüphelenen görevlilerin beklemesini istediği Kajmer, kaçtı. Kargo görevlilerinin ihbarı üzerine İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, savcılık talimatıyla operasyon düzenledi.

İngiltere'den gelen bitki tohumlarına el koyan ekipler, Özyavuz'u Bakırköy'deki evinde yakalayarak gözaltına aldı. Sipariş edilen bitki tohumlarının işlenerek uyuşturucu yapımında kullandığı öne sürülürken, soruşturma sürdürülüyor. Sağlık kontrolünden geçirilen Özyavuz ifadesi alınamak üzere İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'ne götürüldü.

"OKUMADAN SİPARİŞ ETMEYİN"

Özyavuz, Twitter'dan paylaştığı mesajlarda, "Gümrük, ithali yasak eşya getirdiğim için beni şu an misafir ediyor. Birlikte iftar yapıyoruz. Birçok et yiyen çiçek, birçok biber türü tropikal bitki tohumu netten sipariş ettim, başıma bela oldu. Gümrük yasasını okumadan sipariş etmeyin" ifadelerini kullandı.

[video=youtube;M3kdl1uZ9ZE]http://www.youtube.com/watch?v=M3kdl1uZ9ZE[/video]

Hürriyet

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Biri diyor uyuşturucu biri diyot tropikal bitki :)

Tıksınlar içeri hiç sevmem rap ide rapcileride. rapci özentilerinide hele arabesk rap yapanı görürsem tuvalet terligiyle önce döver sonra yediririm.

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25

Tıksınlar içeri hiç sevmem rap ide rapcileride. rapci özentilerinide hele arabesk rap yapanı görürsem tuvalet terligiyle önce döver sonra yediririm.

Sırf sen sevmiyorsun diye hemen "Tıksınlar içeri" diyorsun da;bu adam sana ne yaptı ki bunu diyorsun.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Gümrük yasasıyla ne alakası var? O mallar Türkiye'ye gayet rahat girmiş, kargoya kadar ulaşmış.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
bu adamın o kadar seveni var bide...
ama bence bu adam yapmaz o tohumlar normal bi şey çıkarsa şaşırmam yani

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından dün gözaltına alınan Sagopa Kajmer olarak bilinen ünlü rap sanatçısı Yunus Özyavuz, Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

[SDNTV]http://www.dha.com.tr/newpics/news/180720131453456493240.flv[/SDNTV]

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
689
Suçsuz bulunup serbest bırakılmış

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
861620_detay.jpg

Sagapo Kajmer adıyla bilinen ünlü rap sanatçısı Yunus Özyavuz İngiltere'den yaklaşık 100 adet kenevir tohumu sipariş ettiği iddiasıyla önceki gün İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Dün Bakırköy Adliyesi'ne sevkedilen Özyavuz savcıya verdiği ifadesinin ardından ‘uyuşturucu madde ithal etmek' suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi 8. Sulh Ceza Mahkemesi, Özyavuz'u tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Mahkeme, soruşturma bitene kadar Özyavuz'un adli kontrol altına alınarak her ayın 1. ve 15. günlerinde ikametine en yakın karakolda imza atmasına karar verdi. Mahkeme, ünlü rapçiye yurtdışı çıkış yasağı koydu.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/861620-sagopa-kajmer-serbest-kaldi

Ve Sago geri döndü. Bugün mahkemece serbest bırakıldım Elhamdülillah. Kalbim rahat, ruhum rahat, eminim ki sizler de ferahladınız. Muhteşem insanların bir arada bulunduğu Gümrük Muhafaza ve İstihbarat ekibine sonsuz sevgiler ve teşekkürlerimi sunuyorum. Harika insanlar. Ayrıca dünden bu yana beni merak eden siz sevgili sevenlerim,var olun. Hakikaten bana güvenen ve inananlarıa selam olsun. Hakkımda ileri geri küfürler eden, aşağılık cümleler kuran fesat ve kalbi kirli insanlar, ne oldu? yine olmadı değil mi? Olmayacak da... Uzun yollara devam Sago... Bu arada dünden bu yana kapı kapı dolaşıp beni bekleyen medya mensubu arkadaşlara da selamlar.Onların da koca kameralarla işi zor sahi. Şimdilik benden bu kadar.Tekrar görüşmek üzere dostlarım. Sago Kaf Kef Dinamit

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
yukardaki videoda 28. sn de kargoda ne vardı sorusuna sen hariç şey diyor :)
yani "herkes kendi düşüncesince bir olduğunu söylüyor" demek istedi herhalde. uyuşturucu diyen var, çiçek diyen var, tropik bitki diyen var :)
ben uyuşturucu olduğuna inanmıyorum şahsen. yurt dışından uyuşturucu sipariş edecek kadar deli değildir.

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38

İnsanlar hakkında ne kadar kolay yorum yapabiliyosun , Daha ortada hiçbirşey yokken bukadar kolay eleştiremezsin rap çileri sevmezmiş bende popçuları sevmem napalım tıkalımmı içeri onları ?

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Et yiyen bitki siparişi ne arkadaş? Et yiyemeyen hatta açlıktan ölen çocuklara yollayıver etleri sen. O kadar paran var zaten "hayır" yapıver. İhtiyaç fazlası bi sürü paran varsa neden işe yarayacak bişeyler yapmayasın madem o kadar dinine hayra selamete düşkünsün..

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Et yiyen bitki siparişi ne arkadaş? Et yiyemeyen hatta açlıktan ölen çocuklara yollayıver etleri sen. O kadar paran var zaten "hayır" yapıver. İhtiyaç fazlası bi sürü paran varsa neden işe yarayacak bişeyler yapmayasın madem o kadar dinine hayra selamete düşkünsün..

Yapmadığını nerden biliyorsun ki? Adam bitkiye meraklıymış parasıda varmış almış. Herkes kendine bakmalı yani imkanların dahilinde sen ne kadar yardım yapabiliyorsun onu düşün. Yardım gizli yapılmalı bugün Sagopa çıksada ben şu fakire bu kadar yardım yaptım dese ben onun samimiyetinden şüphe duyarım.

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yapmadığını nerden biliyorsun ki? Adam bitkiye meraklıymış parasıda varmış almış. Herkes kendine bakmalı yani imkanların dahilinde sen ne kadar yardım yapabiliyorsun onu düşün. Yardım gizli yapılmalı bugün Sagopa çıksada ben şu fakire bu kadar yardım yaptım dese ben onun samimiyetinden şüphe duyarım.
Hayır yapıp medyada boy gösterip dursun öyle prim yapanlardan olsun mu dedim ki ben? Sagopa'yı da biliyorum ayrıca ben sen merak etme.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Sagopa Kajmer için 17 yıl hapis talebi

sagapokajmer.jpg

Ünlü rapçi Sagopa Kajmer takma ismini kullanan Yunus Özyavuz hakkında yurtdışından uyuşturucu madde tohumu getirttiği ve uyuşturucu madde kullandığı iddiasıyla 17 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Özyavuz, ifadesinde evinde tropikal bitkiler, domates, çilek ve acı biber yetiştirdiğini belirterek, yurtdışından tropikal bitki siparişi verdiğini, gelen tohumların yasak madde olduğunu bilmediğini söylemişti. Kajmer, geçtiğimiz temmuz ayında İngiltere’den verdiği bitki tohumu siparişlerini almak için Gümrük Müdürlüğü’ne gitti. Koli içerisinde 5 CD kutusuna zulalanmış bitki tohumları bulununca gözaltına alınmıştı. Evinde yapılan aramada 560 gram Hint keneviri maddesi ele geçirilmişti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma sonunda Yunus Özyavuz hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar, “uyuşturucu madde kullanmak” suçundan da 1 yıldan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Ünlü sanatçı, önümüzdeki günlerde ağır ceza mahkemesinde yargılanmaya başlayacak.

Zaman

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Anlamıyorum ya ya Yunus yalancı, ya da iftira atıyorlar. Çok üzücü bir durum

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Böyle uzaması gerçekten sıkıcı bir an önce sonuç belli olsunda milletin ağzına sakız olmasın önüne gelen yorum yapmasın kesin sonuç çıkmadan

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Sagopa kajmer twitter

Medyada çıkan 17 yıl hapis aldı haberlerine sakın inanmayın.yuh artık.açıklama yapma gereği duydum ve yaptım.rahat olun ben iyiyim.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ceza aldı demiyorlar zaten dava açıldı diyorlar. Sonra belli olur ceza olayı.

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Öyle ama adam kendinden emin :D

Şarkıda geçen bir sözüde şöyle "Medya yanlı ve yanlış ! "
Adam 10 sene önce görmüş bunu :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ithal edilmesi yasak bir bitki türünü yanlışlıkla satın almış muhtemelen o bitkinin ne işe yaradığını bilmiyordu bazı uyuşturucular tropikal bitkilerden elde edilir bunu bilmemesi onu suçlu yapmaz sadece bilinçli olması gerek.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
689
Sagopa kajmer twitter

Medyada çıkan 17 yıl hapis aldı haberlerine sakın inanmayın.yuh artık.açıklama yapma gereği duydum ve yaptım.rahat olun ben iyiyim.
İyi geldi bu haber reise bir şey olmasında