Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Yıllardır dini temalı sözler yazan ve tasavvufa ilgisi olduğunu söyleyen rapçi Sagopa Kajmer, bir takipçisinden gelen 'dini inancın ne?' sorusuna "yok" cevabı verdi. Bu cevap büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

1527592883520.png

Sagopa Kajmer adıyla tanınan Yunus Özyavuz, sosyal medya hesabından bir takipçisinin dini inancın ne sorusuna 'yok' cevabı vererek, sosyal medyayı karıştırdı.

TAKİPÇİLERİ HESABININ HACKLENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR
Ünlü rapçinin 'Hayır' cevabını gören hayranları hesabının hacklendiğini düşünmeye başladı. Özyavuz'un hayranları konu hakkında "Bugün Instagram hesabında bir yanlışlık oldu diye düşünmeden edemiyorum o kadar derinden dini anlatan bir adam ateist olamaz", İnşallah hesapların hacklenmiştir. Bunu başka türlü kimseye açıklayamam" gibi yorumlar yaptı.

NİHAT DOĞAN SESSİZ KALAMADI
Rapçinin dini inanç sorusuna verdiği cevabı gören şarkıcı Nihat Doğan, Instagram hesabının hikaye bölümünden yorumların fotoğrafını paylaşarak "Sagopa'nın dini inancı yokmuş. Şaka mı bu?" yazdı.

fft16_mf11579554.Jpeg

Kaynak: Milliyet

hasanngurcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ne zamandan beri dini inancı yokmuş bu adamın anlamadım doğrusu..

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Ne zamandan beri dini inancı yokmuş bu adamın anlamadım doğrusu..
ya zaten adamın şarkılarını dinlesen anlarsın önceden bilmiştim böyle biri olacağını sagope kajmerin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir de dinsiz şarkıcıların biri pentagram var.

Son düzenleme:

hasanngurcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
dini inancının olmaması ateistlik sonucunu çıkarmaz tabi ama şarkılarında sırat köprüsünden allahdan meleklerden öbür dünyadan bahseden çok islamcı gözüken bir insan ne zaman dini inancını yitirmiş çok şaşırdım Yüce Allah doğru yola sevketsin ne diyim :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Tek bir "yok" kelimesi ile nasıl bu sonuca vardınız. Anlayamadım.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
pentagram diye bir grup var onlar ateidt şarkılar var bazı şarkıları.eskiden çok dinliyordum.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Nasıl bir sonuç bir sonuç bekliyordun ki? Başlığa takıldıysan benim işim bu yaratıcı başlıklarla okuyucunun ilgisini çekmem lazım.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şaşırmadım.. :)

hasanngurcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Allaha inanan bir insanın kuranı okuyan ve inanan bir insanın namaz kılan şarkılarında islamı vurgulayan bir insanın dini inancını sorduklarında ''yok'' demesi şaşırtıyor insanı 11 12 senedir dinliyorum şok oldum

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Allaha inanan bir insanın kuranı okuyan ve inanan bir insanın namaz kılan şarkılarında islamı vurgulayan bir insanın dini inancını sorduklarında ''yok'' demesi şaşırtıyor insanı 11 12 senedir dinliyorum şok oldum
Yok derken belki başka bir şey kastetmiştir

Tek kelimeden neler çıkartmışsınız. Bu sorulardan bunalan biri eee yetti artık! diyerek basit bir "yok" kelimesi yazmış olabilir. Söylediğinin doğru/ yanlış olduğu aşikar iken kesin hüküm koyuyorsunuz. Ben ateistim, deistim vs dememiş. Yok demiş. Yok demeyle yok olunmuyor.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Karışılması yerinde olmayacak karar.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
bir de dinsiz şarkıcıların biri pentagram var.

Gören dinine 4/4'lük bağlı sanır ki dinsiz şarkıcı der Pentagram'a. Al gözün, gönlün açılsın.

Bu alemi gören sensin
Yok gözünde perde senin
Haksıza yol veren sensin
Yok mu suçun burda senin
Kainatı sen yarattın
Herşeyi yoktan var ettin
Beni çıplak dışar'attın
Cömertliğin nerde seni

Ha söz Pentagram'ın değil, Aşık Veysel'indir.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Tek kelimeden neler çıkartmışsınız. Bu sorulardan bunalan biri eee yetti artık! diyerek basit bir "yok" kelimesi yazmış olabilir. Söylediğinin doğru/ yanlış olduğu aşikar iken kesin hüküm koyuyorsunuz. Ben ateistim, deistim vs dememiş. Yok demiş. Yok demeyle yok olunmuyor.
Güzel kardeşim şimdi ben/biz kimseye iftira atmıyoruz uydurmuyoruz hani sen çok biliyorsun ya git bir bak ateistlik nedir sonra gel. Ateist demek tüm din ve inançları red etmektir dini inancım yok dendiği vakitte mantıki olarak atest mi diye düşünmek doğru.

hasanngurcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ama sagopa net bir adamdır yok derken dalgasına yazmış olamaz kendini net ifade eden bir insan olduğu için dini inancım yok diyosa yoktur inandığı bir din yok demektir ki bu da sonradan olmuş bir şeydir kaba olcak ama dinden imandan çıkmış yani 12 senedir takip ediyorum biliyorum tanıyorum yani insanın kararları değişebilir saygı duymak lazım ama hayranlarını üzdü tabiki..

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
ama sagopa net bir adamdır yok derken dalgasına yazmış olamaz kendini net ifade eden bir insan olduğu için dini inancım yok diyosa yoktur inandığı bir din yok demektir ki bu da sonradan olmuş bir şeydir kaba olcak ama dinden imandan çıkmış yani 12 senedir takip ediyorum biliyorum tanıyorum yani insanın kararları değişebilir saygı duymak lazım ama hayranlarını üzdü tabiki..
Ya kendi inancıdır ben adamı karalayamam bitti gitti diye, ben arkadaşın bizi gömme çabalarına hayranım ya :D

Bu adamın net bir duruşu var senin de dediğin yok efendim yok kelimesinden ne çıkarmışız allah aşkına dini inancım yok demekten başka ne çıkartılabilir ki deist olduğunu açıkladı mı diyecektim :D

hasanngurcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ya kendi inancıdır ben adamı karalayamam bitti gitti diye, ben arkadaşın bizi gömme çabalarına hayranım ya :D

Bu adamın net bir duruşu var senin de dediğin yok efendim yok kelimesinden ne çıkarmışız allah aşkına dini inancım yok demekten başka ne çıkartılabilir ki deist olduğunu açıkladı mı diyecektim :D
katılıyorum kardeşim

ARTIK UZAKLARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Merhaba siz yanlış anlamışsiniz bende sizin dediğiniz gibi düşünüyorun

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hesap gerçek, cevaplar sagoya ait o konuda mutabık olalım.

Ben bu cevabına nedense hiç şaşırmadım. Zaten son şarkılarında bunu ima ediyordu. Kaldı ki bir sanatçının dinine bakarak neden sanatını takip edersiniz ki? Allah, din, kitap dediği için takip eden kitlenin ağlamasına ve hack bu hack diye kendilerini kandırmasına gülüyorum :D

Bir rapçiyi, rap müzik yaptığı için dinliyorum, mutluyum.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bende pentagram dinliyorum müzikleri güzel.ama 1-2 şarkısında dinsiz kelimeler var.onun haricinde güzel yani.

No.1

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Hesabı çalınmış olabilir mi?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben de bu ünlülerin inanç ile meselelerini dert edinen insanları anlamakta güçlük çekiyorum.

Yabancı bir ünlü Müslümanmış dendiğinde gururlananlar.

Bir ünlü dinden iki üç kelam etse pohpohlayanlar...

Ya da tam tersi, dinle mesafesi olanlar ya da dinsiz olduğunu açıklayanlar vs.

Bize ne?

Sagopa ateist olduğunu açıkladı diye ateist mi olacaksın?

Salah maç günü oruç tutmuş!

Sen tuttun mu?

Salah oruç tutunca sen de oruç tutmuş mu olacaksın?

Micheal Jackson Müslüman olmuş oleyyyyy!
Sen ne kadar Müslümansın? Hiç kendini ölçtün mü?

Bırakın milletin inancını.

Kalplerde olanı yalnız Allah bilir.

Bir ünlü İslamı övdü diye, bir yabancı ünlü Müslüman oldu diye İslam şereflenmez.

Birisi İslam’dan nasiplenemedi diye İslam değer kaybetmez.

Dünyada tek bir inananı, tek bir ibadet edeni olmasa bile İslam Allah katında tek dindir.

Ünlüler inanıyor diye değil!!!