Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mustafablci

Profesör
Yönetici
Mod. Adayı
Yıllardır dini temalı sözler yazan ve tasavvufa ilgisi olduğunu söyleyen rapçi Sagopa Kajmer, bir takipçisinden gelen 'dini inancın ne?' sorusuna "yok" cevabı verdi. Bu cevap büyük bir şaşkınlıkla karşılandı.

1527592883520.png

Sagopa Kajmer adıyla tanınan Yunus Özyavuz, sosyal medya hesabından bir takipçisinin dini inancın ne sorusuna 'yok' cevabı vererek, sosyal medyayı karıştırdı.

TAKİPÇİLERİ HESABININ HACKLENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR
Ünlü rapçinin 'Hayır' cevabını gören hayranları hesabının hacklendiğini düşünmeye başladı. Özyavuz'un hayranları konu hakkında "Bugün Instagram hesabında bir yanlışlık oldu diye düşünmeden edemiyorum o kadar derinden dini anlatan bir adam ateist olamaz", İnşallah hesapların hacklenmiştir. Bunu başka türlü kimseye açıklayamam" gibi yorumlar yaptı.

NİHAT DOĞAN SESSİZ KALAMADI
Rapçinin dini inanç sorusuna verdiği cevabı gören şarkıcı Nihat Doğan, Instagram hesabının hikaye bölümünden yorumların fotoğrafını paylaşarak "Sagopa'nın dini inancı yokmuş. Şaka mı bu?" yazdı.

Kaynak: Milliyet

Ahmetcan2626

Asistan
Yasaklı
Ne zamandan beri dini inancı yokmuş bu adamın anlamadım doğrusu..
ya zaten adamın şarkılarını dinlesen anlarsın önceden bilmiştim böyle biri olacağını sagope kajmerin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir de dinsiz şarkıcıların biri pentagram var.

Son düzenleme:
dini inancının olmaması ateistlik sonucunu çıkarmaz tabi ama şarkılarında sırat köprüsünden allahdan meleklerden öbür dünyadan bahseden çok islamcı gözüken bir insan ne zaman dini inancını yitirmiş çok şaşırdım Yüce Allah doğru yola sevketsin ne diyim :)

Ahmetcan2626

Asistan
Yasaklı
pentagram diye bir grup var onlar ateidt şarkılar var bazı şarkıları.eskiden çok dinliyordum.

Tek bir "yok" kelimesi ile nasıl bu sonuca vardınız. Anlayamadım.
Allaha inanan bir insanın kuranı okuyan ve inanan bir insanın namaz kılan şarkılarında islamı vurgulayan bir insanın dini inancını sorduklarında ''yok'' demesi şaşırtıyor insanı 11 12 senedir dinliyorum şok oldum

ÆSir

Doçent
Allaha inanan bir insanın kuranı okuyan ve inanan bir insanın namaz kılan şarkılarında islamı vurgulayan bir insanın dini inancını sorduklarında ''yok'' demesi şaşırtıyor insanı 11 12 senedir dinliyorum şok oldum
Yok derken belki başka bir şey kastetmiştir
Tek kelimeden neler çıkartmışsınız. Bu sorulardan bunalan biri eee yetti artık! diyerek basit bir "yok" kelimesi yazmış olabilir. Söylediğinin doğru/ yanlış olduğu aşikar iken kesin hüküm koyuyorsunuz. Ben ateistim, deistim vs dememiş. Yok demiş. Yok demeyle yok olunmuyor.

ÆSir

Doçent
bir de dinsiz şarkıcıların biri pentagram var.
Gören dinine 4/4'lük bağlı sanır ki dinsiz şarkıcı der Pentagram'a. Al gözün, gönlün açılsın.

Bu alemi gören sensin
Yok gözünde perde senin
Haksıza yol veren sensin
Yok mu suçun burda senin
Kainatı sen yarattın
Herşeyi yoktan var ettin
Beni çıplak dışar'attın
Cömertliğin nerde seni

Ha söz Pentagram'ın değil, Aşık Veysel'indir.