Saçan gözaltındayken polis oldu

Bu konuyu okuyanlar

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Adil Serdar Saçan’ın Danıştay kararıyla göreve iade edildiği, Ergenekon operasyonunda gözaltına alınmasa Niğde’de göreve başlayacağı açıklandı

Ergenekon soruşturmasının sekizinci dalgasında gözaltına alınan Tuncay Özkan, sağlık kontrolü için götürüldüğü hastanede, “Cehalet hiç bu kadar cüretkâr olmamıştı” diye bağırarak tepki gösterdi. Eski İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan’ın Danıştay kararıyla göreve iade edildiği ve Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınmaması halinde Niğde Polis Okulu’nda önceki gün göreve başlayacağı açıklandı.
Önceki akşam Ergenekon operasyonu kapsamında aranan ‘Biz Kaç Kişiyiz Platformu üyesi Selim Utku Gümrükçü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek teslim oldu.

‘Komik sadece komik’
Tuncay Özkan ile Gürbüz Çapan’ın da aralarında bulunduğu sekiz kişi ise dün sağlık kontrolünden geçirildi. Özkan, Çapan, Adnan Bulut ve Hüseyin Nazlıkul’un da aralarında bulunduğu sekiz kişi yaklaşık 45 dakika sağlık kontrolünün yapıldığı Küçükçekmece Adliyesi’nde kaldı. Girişte “Cehalet hiç bu kadar cüretkâr olmamıştı” diyen Özkan çıkışta da, “Bunlar komik, sadece komik” dedi. Çapan ise, ‘Neden gözaltına alındınız?’ şeklindeki soruya, “Bunu beni alanlara sorun, onlara sorun” şeklinde karşılık verdi. Zanlılar yine geniş güvenlik önlemleri altında Vatan Caddesi’nde bulunan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Gözaltına alınan Biz Kaçkişiyiz Platformu İstanbul Başkanı ve Memleket Sevdalıları Derneği Genel Başkanı Murat Ağırel ve adli bilirkişi Mahir Akkar, emniyetteki işlemlerinin ardından dün İstanbul Adliyesi`ne sevk edildi. 12 kişinin işlemleri emniyette devam ediyor.
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, dün avukatı ve kardeşi Serkan Saçan’la görüştü. Serkan Saçan, işkence suçlamasıyla meslekten atılan ağabeyi hakkında Danıştay’ın görevinin iadesine karar verdiğini ve gözaltına alınmasaydı, geçen çarşamba Niğde Polis Okulu’nda göreve başlayacağını söyledi. Serkan Saçan, gözaltına alma kararında, Tuncay Özkan’da olduğu gibi ‘Ergenekon Terör örgütü üyeleri ile yakın bağlarının tespit edildiği’ yazıldığını anlattı. Serkan Saçan “Tuncay Güney’den çuvallar dolusu belge diye bir şey yok. Ancak bir çanta dolusu, o kadar belge alındı” dedi.

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=Detay&ArticleID=900536&Date=26.09.2008&CategoryID=77

Soci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam önüne geleni alıyorlarda devlet açıklamadı bir türlü kim neden ve neiçin alındı ....bilgi istiyorum devletimden....

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
hocam önüne geleni alıyorlarda devlet açıklamadı bir türlü kim neden ve neiçin alındı ....bilgi istiyorum devletimden....

Devlet bu konuda sana bilgi vermek zorunda değil ki arkadaşım. :) Gözaltına alınan kişiye, kendisine yapılan suçlamaya ilişkin bilgi verilir, başka kimseye bilgi verilmesi gerekmez. Gözaltına alınan şahsa da kanunun öngördüğü şekilde bilgi verilir. Ve vali ile savcıdan başka kimse bu bilgiyi paylaşama yetkisine sahip değildir. Örneğin emniyet müdürü çıkıp dese ki "şu şu sebepten dolayı gözaltına aldık"; davanın savcısı bu emniyet müdürü hakkında suç duyurusunda bulunabilir ve hatta bu emniyet müdürü bundan ötürü işinden bile olabilir.

Kanunlarımızdaki "bilgi/demeç verme yetkisi" başlığı altındaki bölümlerini okuyunuz.

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Asıl komiğime giden nokta ne biliyormusunuz?

Bir zamanlar Adil Serdar Saçan organize suçlar şubesinin başındaydı.
Ve Sedat Peker i bir gece yarısı ÖZEL HAREKATLARIN DA YARDIMIYLA gözaltına aldırmıştı.
Hatta yasal süre dolmasına rağmen gözaltında tutulan Peker, hayatının geri kalan dönemind ehep yaşayacağı bel ve omurilik sorunları ile ödüllendirilerek VE GÖZALTINI DOĞRULAYACAK UNSUR BULUNMADIĞI İÇİN SERBEST BIRAKILMIŞTI..

Ve şimdi her iki isim de Ergenekon kapsamında gözaltında..

Allahın adaleti mi dersiniz yoksa karmaşık bir ağ mı?

Çağlar Coşgun güzel bi espri yapmış "yakında benide alırlarsa tam olucak" demiş..

O aklı başında yazıyor genelde. Ama biz kırmızı ışık ihlali kokan yazılar yazıyoruz..
Hayır bi gün bizi alırlar zannedersem.. O zaman, çok istiyorsa Çağlar da dahil isteyen üyelerin adını verebilirim gözaltında ;)

Şaka bi yana, dürüstseniz korkmaya gerek yok.. Her anlamda bir gün adalet tecelli eder nasılsa..

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
2455 sayfalık iddanemeyi okuyanınız varmı ?

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bi ara pdf formatında indirmeyi denemiştim fasiküller halinde..

İlk 2 fasikülden sonra "amaan be, benim adım varsa bi sabah gelirler nasılsa, yoksa da paparazzimiyim ki!" deyip pesetmiştim..

Ama okuyan hukukçu arkadaşlar var..
Acemi bir hukuk diliyle yazıldığını ve kozmopolit şeyler anlattığını söylediler..

Film bittiğinde izleriz biz de :)

İddianameyi online incelemek, hatta kendi adınız veya ev sahibiniz, amcanız, dayınızın adını aratmak isterseniz aşağıdaki linki hizmete almışlar. Arayın gari ;)

http://i.milliyet.com.tr/ergenekon/iddianame.aspx

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Hukukçu arkadaşlar üniversite öğrencisimi avukat arakdaşlar mı ? Kozmopolit şeyler den bahsettiğini düşünüyorsa olaylardan bi haber olma ihtimali yüksek.

Kurtlar Vadisini izliyormusun ?

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
tuncay alınacağını biliyordu.benide alırlar diyordu.bende diyorum ki birde beni alırlarsa tam olucak.arasında fark var

Tamam sen iste yeterki , hatta bir kaç arkadaşını daha bul içerde yanlızlık çekme .. şaka şaka ;)

Bu göz altına alınan kişiler sıradan insanlar değiller , kirli alengirli işlerin içinde bulunmuşlar durduk yere kimseyi almazlar ..

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Benim korktuğum olay bizim 2020 yılındada bu davayı tartışabileceğimiz ihtimali.Bana öyle çabuk sonuçlanacakmış gibi gelmiyor inşallah yanılıyorumdur.

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Dosya sayfalarının çok olmasının sebebi danıştay bombalamasından tutunda susurluğa ordan 1980 lere kardar devam ediyor olmasıdır. Böyle bir davanın uzun sürecegi kesindir.

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bence 2020 ye sarkmayacak..
Bazı yönleri eksik gibi görünse de en geç birkaç yıl içinde bitecek yargılama olayı..
Ve Majesty demişti diye aklınızın bi kenarına yazın:
Bu davadan ceza sayılacak ceza alan kişi sayısı 5 i geçmeyecek. Kalanlar leblebi çekirdek cezalarla kapanacak..
Dava finaline doğru Türkiye daha çok konuşulan kaoslarla uğraşacak, dava finali de çok fazla haber değeri taşıyamayacak..

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Tamam sen iste yeterki , hatta bir kaç arkadaşını daha bul içerde yanlızlık çekme .. şaka şaka ;)

Bu göz altına alınan kişiler sıradan insanlar değiller , kirli alengirli işlerin içinde bulunmuşlar durduk yere kimseyi almazlar ..
yok sen demek istedimi anlamadın anlatsamda anlamican.şimdide içeri girmek istediğimi söylüyorsun.neyse salla

şimdi ben gitsem bir teröristle aynı karede fotoğrafta görünsem kirli işlere bulaştığım anlamna mı gelir?Tuncay Özkanın alınma nedenlerine bakın.bunca 10 seneden fazladır gazetecilik yapan bir insanın kirli alengirli işleri olmaz.kirli alengirli denilince aklıma hep hükümet geliyor.acaba neden?