Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ?

Bu konuyu okuyanlar

estetisyenist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sac-dokulmesine-ne-iyi-gelir-2.jpg

Saç dökülmelerine karşı çözümler bulmadan önce saç dökülmesinin nedenleri tespit edilmeli. Bunun için doktora görünmek ilk adımlardan biri olacağı gibi doğal bitkisel yağlar ile saçların dökülmesi bir nebze yavaşlatılabilir ve saç kökleri güçlendirilebilir. Bunun yanında tamamen doğal saç çoğaltma ve saç çıkartma yöntemleri de mevcuttur.
Saçlar Neden Dökülür ?

Saçımız neden dökülür ? Birden fazla saç dökülmesi nedeni olabilir.

• Genetik, stres, mevsimsel geçişler gibi faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi sorunu yaşanabilir.
  • Geçirilen ciddi rahatsızlıklar da saç dökülmesine sebebiyet verebilir.
  • Vücutta görülen bazı eksiklikler de dökülmeyi tetikleyebilir. Örneğin; demir, çinko, biotin gibi vücutta gerekli olan minerallerin eksikliğinde de saç dökülmesi problemleri yaşanabilir.
Saç Dökülmesinin Çözümleri

• Tedavi uygulamak adına; kişi, kan değerlerine ve yukarıda belirtilen mineral eksikliği yaşayıp yaşamadığına baktırmalı.
  • Yağlı bir saç derisi dökülme yaratabileceği için saçlar düzenli sıklıkta yıkanmalı.
  • Saç spreyi, jöle vb. şekillendiricileri kullandıktan sonra saçlar mutlaka yıkanmalı, uzun süre kullanılmamalı.
  • Doktor tavsiyesi ile demir, çinko, biotin hapları kullanılarak dışardan takviye yapılabilir; bazen besinlerdeki değerler yetersiz kalabilir.
  • Dolaşımı düzenlemek adına saç köklerine masaj yapılabilir. İçeriğinden emin olduğunuz bitkisel yağlar ile saç bakımları yapılarak kökler güçlendirilebilir.
Saç Dökülmelerine Kesin Çözüm

Bu tür yöntemler uygulayıp hâlâ sonuç alınamıyorsa uzman kişilere danışarak size özel saç çıkarma tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Valla hiç birşey iyi gelmez. insanın doğasında yada genetiğinde var ise yapcak bişi yok. çözümü olsa idi kel doktorlar kendini tedavi ederdi.

estetisyenist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla hiç birşey iyi gelmez. insanın doğasında yada genetiğinde var ise yapcak bişi yok. çözümü olsa idi kel doktorlar kendini tedavi ederdi.

:) Yukarıda en sonda bahsettiğim yöntemle var olan saçlar kalınlaşıyor. Sarı sarı tüy haline gelmiş saç tüyleri saç haline dönüşebiliyor. Ama ölmüş bir saç hücresinden saç çıkmaz tabii ki.

Diğer yöntemlerle de en azından dökülmesi durdurulabilir.

memduh78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kelin merhemi olsa başına sürermiş :)) ben saç ektirdim inşallah kurtulacağım bu illetten ,öyle saç çoğaltma falan hikeye.

estetisyenist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kelin merhemi olsa başına sürermiş :)) ben saç ektirdim inşallah kurtulacağım bu illetten ,öyle saç çoğaltma falan hikeye.

Teknoloji/tıp ilerliyor. Kadınlarda saç dökülmesi problemi yok ama erkeklerde büyük sıkıntı :) Ama merhemi var artık bu işin :) Saç ektirmeye ise bir türlü ısınamadım. Hiç doğal durmuyor bana göre. Ama rahatsanız diyecek bir şey yok tabii.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Valla benim merhemim bıttım sabunu oldu gidin aktarlara sorun en azından artık dökülmüyor. (=

farmasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Farmasi sarımsaklı şampuan öneririm. Hem saç dökülmesini önlüyor, hem de hücreler canlı ise tekrar saç çıkmasını sağlıyor. perakende fiyatından %40 indirimli satınalmanız için indirim kodu da sağlayabilirim bu arada.

hsynoky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yaşım 35, yıllarca kel gezdim. koreden bir loson geldi hiç inacım yoktu ama mükemmel sonuç aldım hemde 1 ayda.isteyene eski halimide güncel fotomuda atabilirim. umudunuzu yitirmeyin :)