Saç dökülmesine karşı ne tavsiye edersiniz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hafiye

Profesör
arkadaşlar benimde saçlarım baya bir seyrekti dipler gözüküyordu ben minoxidil proscar + biotin solgarın 3 ünü bir arada kullanıyorum 1 sene oldu kullanmaya başlayalı şuanda saçlarımın seyrekliği gitti çok şükür mezoterapinin içinde de minoxidil maddesi var herkeze tavsiye ederim ben iran minoxidilini kullandım minoxidilturkiye.com diye bir siteden aldım bunun tek çözümü bu ama bu ilacı bırakmamanız gerekiyor ben ilk altı ay sabah akşam sürdüm ikinci altı ay günde bir defa şimdi 1 seneyi tamamladım haftada 3 kez falan sürüyorum gene saçım dökülmesinde ben hiç bırakmam saç sorunu Allah kimseye vermesin gerçekten insanın kendine güvenini alıp götürüyor
Yazdığın sitenin sattığı ürünler hakkında sahte diye başka forumlarda şikayetler var. Bu tip sağlık ürünlerini doğrudan eczanelerden almanızı öneririm.

GaMeRR119

Profesör
bence hiçbirşey kullanma olgunluk örtülmemesi gerekn bir fiziksel değişmedir ;)

YellowRed

Rektör
hangi ilacı kullanırsanız kullanın, ömür boyu kullanmayı göze almalısınız. bıraktığınız zaman saç dökülmeniz tekrar başlar. tabi kullanım sıklığı değişir. ilk başlarda hergün kullanırken, sonuç aldıktan sonra haftada 2-3 kere kullanırsınız. ama nihayetinde devamlılık gerekir. şampuanı da iyi seçmelisiniz ve hiç bırakmamalısınız.

şu an türkiyede bulunabilecek en hesaplı çözüm %5 minoxidil maddeli spreyler sanırım. internette 2 şişesini 50 liraya bulabilirsiniz. hatta bioxicin firması da "bioxcinin" adıyla %5 minoxidil sprey çıkarmış. onun da fiyatı baya uygun.

ayrıca saç ektirseniz bile, bu tür dökülmeyi önleyici tedaviler uygulamak zorundasınız. aksi takdirde dökülme devam eder ve saçlarınız tekrar seyrekleşir.

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Bilimsel gerçek:

1- Kellik geni varsa, yani saç dökülmesi kalıtımsal ise, saç ektirme dışında hiçbir ilaç, hiçbir tedavi ve hiçbir yöntem işe yaramaz.
2- Kellik geni yoksa, strese kapılınmadığı müddetçe ve başkaca bir hastalık yoksa, saçlar zaten dökülmez; o yüzden stresten uzak durmak, saçı döken başka bir hastalık varsa onu tedavi etmek gerekir.

Acizane yorumum:

Piyasadaki ilaçların tamamı kimyasal maddelerle doldurulmuş, bir faydası varsa muhtemel iki zararı olan ürünlerdir. O yüzden mümkün mertebe doğal olmayan türlerin hepsinden uzak durmak gerekir. Doğal derken; tam doğal olanı kastediyorum; herhangi bir ambalajda "doğal" veya "bitkisel" yazıyor olması onu gerçekten doğal yapmaz. Hele ki birinci madde sizin için geçerliyse, bütün saç ilaçlarından uzak durmalısınız ve acizane düşüncem, bunlara ihtiyacınız olmadığıdır.

ashabulyemin

Profesör
Bilimsel gerçek:

1- Kellik geni varsa, yani saç dökülmesi kalıtımsal ise, saç ektirme dışında hiçbir ilaç, hiçbir tedavi ve hiçbir yöntem işe yaramaz.
2- Kellik geni yoksa, strese kapılınmadığı müddetçe ve başkaca bir hastalık yoksa, saçlar zaten dökülmez; o yüzden stresten uzak durmak, saçı döken başka bir hastalık varsa onu tedavi etmek gerekir.

Acizane yorumum:

Piyasadaki ilaçların tamamı kimyasal maddelerle doldurulmuş, bir faydası varsa muhtemel iki zararı olan ürünlerdir. O yüzden mümkün mertebe doğal olmayan türlerin hepsinden uzak durmak gerekir. Doğal derken; tam doğal olanı kastediyorum; herhangi bir ambalajda "doğal" veya "bitkisel" yazıyor olması onu gerçekten doğal yapmaz. Hele ki birinci madde sizin için geçerliyse, bütün saç ilaçlarından uzak durmalısınız ve acizane düşüncem, bunlara ihtiyacınız olmadığıdır.
bu yazıya ekleyecek bir kelime dahi bulamadım:thumbup1::thumbup1::thumbup1:

Arkadaşlar saçım çok yoğun bir şekilde dökülmeye başladı. Benim gibi sorun yaşayıp çözüm bulan erkek forum üyelerinden tavsiye bekliyorum.
Sarımsak ye bol bol.Çiğneme yalnız hap gibi yut.Yoksa bulunduğun ortam ahır gibi olur mazallah :D Sabah, öyle, akşam bir diş yeterli.Farkı sende göreceksin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benim sacların genetik olarak dökülmeye basladı 2 yıldır, dayılarım, babam amcalarım hepsi kel. cok arastırdım sampuanlar serumlar kullandım ama hepsinin yalan oldugunu anladım saclarım sakalardan acılmaya basladı karizma felan gidecek korkusu basladı proscar alıp 4 e bölüp kullanmaya basladım 4.cü ayımdayım suan inanın saclarımın yüzde 75 dökülmesi durdu azalıyor günden güne saclarımın kökü kasınıyor hissediyorum psikolojimde düzeldi yan etkisini göremedim hatta eskisinden iyi suanda cinsel hayatı olan birisiyim sacı döken aslında stres sıkıntı yada dısardan yapılan müdahale degil dht dedigimiz hormon cogu erkekte kel bırakıyor proscarın iicindeki finasterid sayesinde o hormon saca zarar veremiyor buyüzden alın kullanın saclarınız dökülmesin derim para ve umut tacirleri heryerde cünkü 1mg kimyasal onlar kadar tehlikeli olamaz bütün avrupa 10 yıldır kullanıyor bizim ülkemiz gözünü artık nezman acarsa ozman akıllanır.......

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eker saciniz irsi tokulurse yalniz sarimsaq komek ede biler basqa butun sac ucun dermanlar saci bir azda tez tokulmesine sebeb olacaq bun men ozumde tecurbe etdiyim ucun soyluyorun

hangon

Asistan
genetik değilse minox la eski saçlarına kavuşursun genetikse sadece minox kullandığın sürece saçların dökülmez illa hap kullanmak istiyorsanız medabiotin hapını tavsiye edebilirim.

yaaa

Üyecik
proscar, hapı beşe böleceksin her gün 1 parça, lavanta yağı sürersen yada sulandırıp sür saca masaj yaparak, artı birde sac uzaması için keçi boynuzu.

nanelimon55

Üyecik
saç dökülmesi için garantili bir yağ karışımı var şiddetle tavsiye ederim

A

Aydın T.

SDN Okuru
Saçınıza jelatin içerikli (hayvansal) ürünler (sprey.jöle,waks) sürmeyin, hele alkol içerikli spreylerden mutlaka uzak durun. Alkol saçın yağını kurutup önce kırılganlaştırır sonrada dökmeye başlar tavsi etmem. Israrla sprey kullanacam saçım form tutmuyor diyeniniz varsa o zaman limon kulanın doğal bir yöntem tavsie ederim, ayrıca fixpland ın su bazlı spreyi var ben fixplandın saç tozunu kulanıyorum yanında hediye geliyor özel günlerde bende kulanıyorum.

GoByMe

Asistan
Ben yurttayken bi arkadasin yatagi yastigi vs hep sacti. Sonra sczhkowf gibi bir marka var ya onun bi sampuanini kullanmaya basladi ondan sonra tek tuk gormeye basladik saci. İstersen hangi sampuan sorup ogrenirim

bmbozbey

Doçent
Bildiğim kadarıyla cevizin suyu saça iyi geliyodu ceviz kabukları ve yapragını sıcak suda kayantıp kaynattıgın suyla asını yıkıyosun faydasını görenler var ama sana olurmu bilmem :D

alynaykc

Üyecik
Gliss'in Deep Repair şampuanını kullandım mor böyle aslında bitkisel değil normal şampuanlardan ama saçlarımın dökülmesi durdu ve duştan sonra Urban Care Argan Oil sıvı saç spreyini kullandım şuanda dökülme günde 10-15teldir yani çok normal

stat counter