Sabredin Bu Felaket Rahmete Dönüşecek.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Erciş..!
Yeşil Erciş..!
Van Gölü’nün Kuzey Doğusu’nda, Doğu Anadolu’nun güzel ilçesi Erciş..!
Erciş benim askerlik yaptığım yer ayrıca..!
Bilirim oraları ve dostlarım var..!
Önce Erciş’teki, sonra Van ve ilçelerindeki, Hakkari’deki, Bitlis’teki tüm depreme maruz kalmış insanlarımıza geçmiş olsun diyorum..!
Enkaz altında yardım bekleyenlere bir an önce yardım ulaşsın istiyorum… Ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum..!
Bu temenniden sonra şunları söylemekte yarar var:
Son zamanlarda terör belası gelip te kapımıza dayanmışken..!
Henüz 24 askerimizi bir anda şehit vermişken..
Ardından 10 bin asker ile terör yuvalarına hem yurt içinde hem sınır ötesinde büyük bir operasyon başlatmışken…
STK’ların neredeyse tümü, “Terörün bitmesi ve kardeşliğin tesisi için” ayaklanmışken…
Bu kez Doğu ve Güneydoğu’yu sarsan bir deprem ile irkildik..!
Belli ki önümüzdeki günlerde bilançonun ağırlığı çıktıkça daha da irkileceğiz..!
Ancak, bu doğal felaketi rahmete dönüştürmek de mümkün!
Biraz sabredin…
Olanı biteni hafife almıyorum…
Bilakis şimdi acı düşmüş Vanlı kardeşlerimin evlerine…
Hakkarili kardeşlerimin evlerine…
Bitlisli, Ercişli, Ahlatlı, Çaldıranlı, Muradiyeli kardeşlerimin evlerine bir an önce ulaşmak görevini üzerinde hissedenlerden biri olarak söylüyorum..!
Devlet, millet, doğu, batı, kuzey, güney tam da bir olma zamanıdır!
Hali vakti yerinde olanlar derhal, Kızılay’ından, İHH’sına, Kimse Yok Mu’sundan, Deniz Feneri’ne kadar tüm yardım kuruluşlarına Van depreminden etkilenenler için yardıma koşmalıdır.
Vakti olanlar ve elinden bir şey gelenler, derhal bölgeye gitmeli ve enkazdan bir taş almalı, bir yaralıya merhem olmalı, yetim ve öksüze, garip gurabaya, evsiz barksız kalmışlara ulaşmalıdır.
Sıcak çorba, taze ekmek, temiz su, soğuk havadan korumak için mutlak bir çatı altı temin için TOKİ’si Aliağaoğlu’su, KİPTAŞ’ı alarma geçmelidir.
Felaket başımıza geldi..!
Ders alacağız…
Ama bir şey daha yapacağız…
Bu felaketi, rahmete dönüştürmek için içimizdeki “iyi”yi harekete geçirip, kardeşlerimize koşacağız…
Hele ki önümüz Kurban Bayramı...
Bayrama kadar, kardeşlerimizin acılarını sarmak için çırpınacağız..!
Tusunami felaketini yaşayan Açelilerin bana söylediği sözü hatırlıyorum:
“Felaket geldiğinde 300 bin insanımızı kaybettik… Ancak Açe’ye barış bu felaket ile birlikte geldi... Yıllardır devam eden çatışmalar Tusunami felaketinden sonra sona erdi.”
Haydi Türkiye…
Kardeşlerin için seferber ol!
Felaketi rahmete dönüştür..!
http://www.haber7.com/haber/20111024/Sabredin-bu-felaket-rahmete-donusecek.php