Sabit Disk Önerisi ?

Bu konuyu okuyanlar

White

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
eğer ille de bu ikisi arasından seçim yapacaksak, sata2 olması daha iyi.. ama notebook'un destekleyip desteklemediğini de araştır bence..

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
7200 RPM tercih et ayrıca cache 8 mb değil 16 olsun (hatta notebook için varsa 32 mb) aradaki farkı göreceksin. marka olarak da seagate'den şaşma derim...

White

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7200 RPM tercih et ayrıca cache 8 mb değil 16 olsun (hatta notebook için varsa 32 mb) aradaki farkı göreceksin. marka olarak da seagate'den şaşma derim...
Notebook 7200 RPM var mı. Varsa da gürültülü çalışmaz mı? Seagate'nin artısı nedir?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
ben notebook'umda 200 GB seagate 7200.2 RPM 16 MB Cache'li HDD kullanıyorum. acaip memnunum ve sessiz de. ayrıca 5400 ile arasındaki farkı görünce bi daha 5400 rpm hddli makina almazsın emin ol...

White

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben notebook'umda 200 GB seagate 7200.2 RPM 16 MB Cache'li HDD kullanıyorum. acaip memnunum ve sessiz de. ayrıca 5400 ile arasındaki farkı görünce bi daha 5400 rpm hddli makina almazsın emin ol...
Cevabınız için teşekkürler. Şunu sormak istiyorum 250 gb veya 320 Gb arasında performans bakımından bir fark olur mu? Yani 320 kasarmı vea gürültüsü , ısısı 250'ye göre fazla olur mu?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Notebook 7200 RPM var mı. Varsa da gürültülü çalışmaz mı? Seagate'nin artısı nedir?

Var, gürültülü calısmaz, benim notebook umda 16mb cache li 7200 rpm segate var. Hem performans çok iyi hemde çık sesi dahi yok. Daha sesini duymadım hiç.

White

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Değerler sanırım birbirine çok yakın. Acaba gürültüye sebep olan şey nedir. 5400 veya 7200 rpm olması etkiler mi? Bide en gürültüsüz marka hangisi. Seagete ve samsung kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
7200 ile dönen bir disk 5400 e kıyasla daha çabuk veriye ulaşır.Hızlı döndüçe titreşimde arttığından daha sesli olabilir.Benim için performans önemli diyorsan WD scorpion black ten şaşma derim.(yukarda black ice ın verdiği linki mutlaka incele)

Ön bellekte ne kadar fazla olursa o kadar iyidir.Hard diskin işlem yoğunluğunda tıkanmasını engellemek için 16mb önbellek her zaman 8mb önbellekten daha iyidir.
Kullandığın zaman farkı anlayacağına eminim.

Ses konusu bence her kullanıcıya göre farklı kriterde değerlendirildiğinden en iyi sonucu ürünü aldıktan sonra kendin deneyerek bulacağına inanıyorum.O yüzden öncelikli olarak performans değerlerine bakmanı tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

White

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten kararsız kaldım.
Eğer performan açısından arada büyük fark yoksa , performansdan bir nebze feragat edebilirim. Ama gürültü açısından hassas bir insanım.
Bide 7200 Rpm Notbook'un pilini daha fazla yer mi?

White

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün almayı düşünüyorum. son yorumlarınızı bekliyorum.

White

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen gün almak için mağazaya gittim ama istediğim kapasitev olmayınca alamadım. Bide aklıma şu geldi: şu Toshibanın harici diskini alsam, kutusundan çıkarıp bilgisayarıma taksam aynı performansı ve sessizliği elde edebilirmiyim. Birde tabi sıcaklık.
Toshibanın yeni 2.5'lik harici disklerini kullanan var mı? Performansı nasıl acaba?

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4

pc de ısı sorunun varsa 7200 alırsan makinan yanar ayrıca notebookda en önemli parça hdd dir çünkü en dar boğaz o.

8mb cache li sakın alma ben de 1 sene felan bekleyip ssd alıcam.

---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

Geçen gün almak için mağazaya gittim ama istediğim kapasitev olmayınca alamadım. Bide aklıma şu geldi: şu Toshibanın harici diskini alsam, kutusundan çıkarıp bilgisayarıma taksam aynı performansı ve sessizliği elde edebilirmiyim. Birde tabi sıcaklık.
Toshibanın yeni 2.5'lik harici disklerini kullanan var mı? Performansı nasıl acaba?

o tür aletlerde depo diskleri kullanılıyo yani içindeki disk depo diski performans diski değil bence öyle bi hata yapma

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Bende 7200 rpm kullanıyorum, 5400 kalmadı bence artık. 7200 ler bile oldukça yavaş durumdayken 5400 kullanmak hiç iyi değil. Ayrıca ses yaptığı vs.. de yok. Seagate kullanıyorum notebook umda oldukça memnunum. Seagate in sabit diskleri iyi ancak haricilerde pek başarılı olduğu söylenemez.