Sabit disk bad sector sorunu

Bu konuyu okuyanlar

fsaidarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 160 GB bir sabit diskim var ve bad sectorlerin artması sonucu üstünde yüklü olan windows 8 işletim sistemini açtıktan sonraki evrelerde bazı dosyaları açarken birden ekranın gitmesi sorunu oluştu. Bir kaç gün sonra tamamen sistemini açmamaya başlayan ve dosyaların çoğunu silen sabit diskimi kullanamamaya başladım . Sorunumun bad sectorler olduğunu biliyorum ama en azından bad sector olan kısımları silmek için yani kullanmamak onların yerine sağlıklı olan kısımları kullanıp diskten faydalanmaya yarayan bir program yok mu ? flash belleğime windows'un live işletim sistemlerinden birini yüklemekteyim flash belleğim üzerinden sizin önereceğiniz programı açıp sabit diskimi tekrar kullanmaya başlayabilir miyim ? yardımlarınız ve ilginizden dolayı şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar. Bu arada şunu söyleyeyim bu 160 gb sabit diski (8 yıldır kullanıyorum HD Tune ile her ay tarıyordum son 4 ay böyle olmaya başladı)eğer kurtarabilir isem buna sistem yükleyeceğim ve yakında alacağım 500 gb HDD iyede depolama alanı olarak kullanacağım . İyi forumlar umarım anlatabilmişimdir :biggrin:

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
eger format atilacaksa tam format atilmalidir. eger kurulu sistemde tamir tamir ve bad sectorlerin isaretlenmesi istemiyorsa chkdsk /f /r yapilmali.