Sabit disk alan değiştirme (Yardım)

Bu konuyu okuyanlar

Xxqkhnn

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar işletim sistemim C sürücüsünde kurulu; oyunlar, setup dosyalarım, videolar, resimler, diğer dosyalarım yani herşey D sürücüsünde. Ama D 'de sadece 8 Gb alanım kaldı, C 'de ise 52 Gb boş alanım var. C 'den D 'ye alan aktarmak istiyorum ama her yerde bu mümkün değil deniliyor yani D 'den C 'ye aktarım oluyormuş ama tersi mümkün değil deniliyor denedim de yapamadım, C 'den alan küçülttüm ama D 'de Genişlet ekranı aktif değil..
Lütfen Yardım istiyorum..
Windows 7 Home Premium işletim sistemi kurulu

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
[MENTION=338161]Xxqkhnn[/MENTION]
ekstra program ile mümkün, öncelikle cyi küçültüp sonra da d birimini genişleteceksiniz.
ben yakın zamanda Acronis Disk Director Home ile yapmıştım ;)

Xxqkhnn

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
@Jojoba ek program kullanıldığında bazı sorunlar çıkabiliyormuş bi sıkıntı olur mu? Yani bir yerde okumuştum tüm dosyalarım silindi gibi birşeyler görmüştüm de.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
risk var tabi kimi kullanıcılar diskini uçurduklarından bahsediyor, ben kendi bilgisayarım dahil farklı bilgisayarlarda farklı zamanlarda birkaç kez bu işlemi yaptım sorun yaşamadım. (örn. eski versiyon programlarla bunu işlemi denemeye kalkarsan [partition magic gibi] win7 sistemini görüp boyutunu değiştirmeye çalışır, yarıda hata verebilir dosya kaybına uğrayabilirsin)
karar senin

Xxqkhnn

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Peki bu programlarda risk neyle alakalı? Yani model, işletim sistemi, alan..? o tarz yani tam sorunsuz olması şans mı?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben yukarda belirttiğim gibi hiç sorun yasamadım ama yaşayanlar da oluyor hangi faktöre bağlı bunu bilmiyorum karar senin.

Xxqkhnn

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ben yukarda belirttiğim gibi hiç sorun yasamadım ama yaşayanlar da oluyor hangi faktöre bağlı bunu bilmiyorum karar senin.

Teşekkür ederim ama yani o riske giremem sanırım en iyisi sanırm bi hariciye yedek alıp birleştirip diskleri tekrar ayırmak.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Teşekkür ederim ama yani o riske giremem sanırım en iyisi sanırm bi hariciye yedek alıp birleştirip diskleri tekrar ayırmak.
hariciye yedek al sonra bahsettiğim programla disklerini yeniden boyutlandır.