Sabah uyanınca ağız kokusu

Bu konuyu okuyanlar

Enver Bütünsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Az önce aklıma gelen bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Sabahları kalkınca herkes ağzı at boku yemiş gibi kokuyor kimse benim ki kokmuyor demesin,şimdi biz evlenince eşimizle aynı yatakta yüz yüze bakarak kalkıcaz.

Abi ben konuşamam heralde günaydın filan derse yataktan kalkar biraz öteye gider derim,çok rahatsız edici bir durum çünkü bu konu hakkında görüşleri olan var mı tartışalım.

Son düzenleyen moderatör:

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bu tür ağız kokuları genelde kişinin kendisine gelir. Karşındaki pek algılamaz.

Enver Bütünsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
nasıl algılamaz memogoren doğru söylüyo afedersiniz kusasım geliyor buna bi çare bulmak lazım naneli sakız mesela

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Düzenli bir şekilde ağız bakımını yaparsanız o kokunun azaldığını göreceksiniz. Her gece yatmadan önce dişlerin fırçalanması sabahları kalktığınızda o kokunun birazda olsa azalmasına sağlayacaktır. Ayrıca uyandığınızda ilk işte dişlerinizi fırçalamak olsun. Çoğu şey gibi alışkanlık haline gelip, düzene girdiğinde bu konu hakkında şikayetinizin azaldığını göreceksiniz. Lise yıllarında bende çok çekmiştim ama şuan sıkıntım yok. Eğer dişlerimi fırçalamayı unuturum diyen oluşursa ağız spreyi alabilir. 2-3 ay spreyde kullandım oldukça etkili fakat ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Eczanelerde spreyi çok rahat bulabilirsiniz.

Enver Bütünsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ben günde en az 2 kere filan dişlerimi fırçalarım alışkanlık oldu

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Ağız kokusu diş ve dişeti çok sağlıklı kişilerde de olur mide bağırsak rahatsızlığı yaşayan kişiler buna örnektir. pharmol veya listerine gargarası kullanın.

X bilinmeyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
adam okulu bitirdi, meslek sahibi oldu, askere gitti geldi, kızı buldu, evlendi de bi ağız kokusu derdi kaldı :D

Şaka bir yana ağız kokusunu en aza indirmek istiyorsan düzenli bakım yapacaksın. Özellikle fırçalama sonrası diş ipi ve ağız bakım suyu kullanacaksın. Ama bu hiçbir zaman %100 ağız kokusunu kesmez. Açlığa bağlı olarak yine de o koku oluşur. Bir de sabah kahvaltı yapma alışkanlığın yoksa kokuyu kesmek için 1 dilim ekmek ye, o kokuyu keser.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Mesajların içeriğinin tamamını kalın ve kocaman yazmıyoruz. İlk mesaj düzenlendi.

Enver Bütünsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
adam okulu bitirdi, meslek sahibi oldu, askere gitti geldi, kızı buldu, evlendi de bi ağız kokusu derdi kaldı :D

Şaka bir yana ağız kokusunu en aza indirmek istiyorsan düzenli bakım yapacaksın. Özellikle fırçalama sonrası diş ipi ve ağız bakım suyu kullanacaksın. Ama bu hiçbir zaman %100 ağız kokusunu kesmez. Açlığa bağlı olarak yine de o koku oluşur. Bir de sabah kahvaltı yapma alışkanlığın yoksa kokuyu kesmek için 1 dilim ekmek ye, o kokuyu keser.

Hacı olsun ileri görüşlü olmak lazım şimdiden :D

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
gidin kahvaltınızı yapın o koku gider.

Enver Bütünsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ahahaha kahvaltı yapana kadar eşinle konuşmucakmısın

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
ben direkt su içiyorum kalkar kalkmaz. Az da olsa faydası oluyo

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
arkadaşım, sen neyin kafasındasın? daha rüşdüne ermemiş birisin. yaşın başın kaç da dert ettiğin şey ne? sen sabah direk kalkınca eşinin ağzını mı koklayacan? derdin kokuysa, daha kokan çok şey olacak. siz akşam kuru fasülye pilav da yemeyin. gece odada duramazsınız. ağız kokusundan daha önemli kokular çıkacak...

Enver Bütünsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşım, sen neyin kafasındasın? daha rüşdüne ermemiş birisin. yaşın başın kaç da dert ettiğin şey ne? sen sabah direk kalkınca eşinin ağzını mı koklayacan? derdin kokuysa, daha kokan çok şey olacak. siz akşam kuru fasülye pilav da yemeyin. gece odada duramazsınız. ağız kokusundan daha önemli kokular çıkacak...

Öncelikle ben senin arkadaşın filan değilim.

ahbari yaşımın kaç olduğunu nerden biliyosun 19 yaşındayım 09.11.1997 doğumluyum gelip burda bana çok bilmişlik yapma.Ben nediyorum sen nediyosun yok,eşimin ağzını koklucakmışım ulan konuşurken ağzından hava vermiyormusun bu hava da kokuya dönüşmüyormu,bi daha yorum yapıcakken 10 kere düşünüp öyle yap.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
emriniz başımız üstüne, bilemedik, resimdekini 10 yaşında sandıydım. 19 yaşındaymış. gideyim de gözden muayene olayım.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
eyvallah. bende diyordum yoldan geçen sakallılar hep dedem gibi. demek ki her sakallı da dedem değilmiş. bilemedim :(

Ahmet Parıltı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam o senin dediğin ağız kokusu fizyolojik ağız kokusu kategorisine giriyor. gelip geçici sorun etme. şu başlıkta ayrıntısıyla anlatılmış ağız kokusu nasıl giderilir benim devamlıydı ağız kokum, bademciklerimi aldırdım kurtuldum.

green1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
SAnırım düzenli olarak ağız, diş eti ve dili fırçalarsak bu sorun büyük ölçüde aşılmış olacak. Ek olarak aç kalmamak ve yeteri kadar su içmek de önemli gibi. İnternet üzerinden bulduğum bir kaynakta
Dişlerinizi daha sık fırçalayın ve diş ipi kullanın.
Ağzınızı çalkalayın.
gibi önerilerde bulunmakta. Yazıyı da şuraya bırakayım ilgisini çeken olursa bakabilir.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Leş gibide koksa at 2 tane karanfil 20 sn sonra mutlu son ;) doğal çözüm..