S9+'ta Instagram İçerik Kalitesi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mavera97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese merhaba iyi forumlar,
Samsung S9+ Plus kullanıyorum ve instagrama attığım storyler çok kalitesiz iphone 6 dan geçiş yaptım telefona iphone storyde daha başarılıydı bunu düzeltmenin yolu var mıdır?

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Samsung S9+ Plus kullanıyorum ve instagrama attığım storyler çok kalitesiz iphone 6 dan geçiş yaptım telefona iphone storyde daha başarılıydı bunu düzeltmenin yolu var mıdır?
yok, android tarafında sosyal medya biraz sıkıntılı bende s9 kullanırken çok araştırdım ama sonuca varamadım

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Telefondan soğudum değiştirmeyi düşünüyorum o kadar mide bulandırıcı.
aktif sosyal medya kullanıyorsan iphone alacaksın, sosyal medya konusunda bi çözüm bulamadım ben android piyasasında sadece samsun için geçerli bi durum değil yani.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Uygulamadan dolayıdır, güncelleme ile halledilir.

Doğukan Toprak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende s9+ var ve instagram ve whatsapp da fotoğraf çekince kendiliğinden bir sarı efekt veriyo renkleri daha da arttırıyo doğallığı bozuluyor sen de böyle bir şwy var mı?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Uygulamadan dolayı. Snapchat ve IG gibi uygulamaların kamerası iphonelarda düzgün çalışırken android cihazlarda sadece önizlemedeki fotoğrafı çekiyor. Yani fotoğraf çek tuşuna bastığında çalışan sensörler burada çalışmıyor ve rezalet fotoğraf çıkıyor.

Nedeni ise geliştiricinin tembelliği: Tonlarca çeşit android cihaz varken ona kısaysala çok az çeşitli ios cihaz olduğu için ios cihazları optimize etmek daha kolay oluyor. Android cihazları tamamen optimize edeceğine tembellik yaptılar.

Bundan sonra ilk önce fotoğrafı çek sonra instagrama,snapchat’e falan koy. O uygulamanın kamerasını kullanma.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,089

Bu sorun S9+ dan kaynaklanan bir sorun degil instagram uygulamasindan kaynaklanan bir neden guncelleme yapmasi gerek.

mrteyg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resimleri özellik storylere koyarken çok düşük bir çözünürlükte koyuyordu. Telefonu aldığımdan beri sinir oluyordum story atmak için başka uygulama kullanmam gerekiyordu ama dün tesadüfen çözdün. Güç modunu yüksek performans yaparsanız story paylaşırken hiç bir sorun yaşamıyorsunuz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Resimleri özellik storylere koyarken çok düşük bir çözünürlükte koyuyordu. Telefonu aldığımdan beri sinir oluyordum story atmak için başka uygulama kullanmam gerekiyordu ama dün tesadüfen çözdün. Güç modunu yüksek performans yaparsanız story paylaşırken hiç bir sorun yaşamıyorsunuz.
Bir örnek paylaşma şansınız var mı ?

mrteyg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir örnek paylaşma şansınız var mı ?
Bu hali ile ne kadar anlaşılır emin değilim ama boyut bile farklı, güc tasarrufu ile 290 kb olan ekran görüntüsü boyutu, yüksek performans altında alınca 830 kb. indirip zoom yapmaya çalışarak aradaki farkı daha net görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200223-guc_tasarrufu.jpg
    Screenshot_20200223-guc_tasarrufu.jpg
    42.2 KB · Görüntüleme: 269
  • Screenshot_20200223-yuksek_performans.jpg
    Screenshot_20200223-yuksek_performans.jpg
    43.4 KB · Görüntüleme: 275