S7 edge su altında kullandım açılmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Bugün saat 5 gibi denizde s7 edge ile suyun altında birkac fotograf video vb çektim sahile geldigimde telefon gayet iyi calisiyordu hatta arkadaslara attim fotografi teli cantaya koyup yuzmeye gidip geldigimde telefon ekrani acilmiyordu sadece kirmizi bildirim isigi yaniyordu eve geldim sarj vb olmuyor pirince koydum simdi cikardim sarja taktim acilmiyor sarj olmuyor nolur yardimci olun

tuzlu(deniz) suyunami soktunuz

---- Mesajlar birleştirildi ----

sahil yazdığınızı görmedim telefonlar sadece tatlı suda kalacak şekilde tasarlanır deniz suyu su korumalı cihazlarada zarar verir telefonunuzu servise goturun bazı durumlarda cihaz tuz kristallerinden arındırılarak çalışır hale gelebiliyor

kısacası ümit var ama cihazınız büyük ihtimal çöp

Son düzenleme:
tuzlu(deniz) suyunami soktunuz

---- Mesajlar birleştirildi ----

sahil yazdığınızı görmedim telefonlar sadece tatlı suda kalacak şekilde tasarlanır deniz suyu su korumalı cihazlarada zarar verir telefonunuzu servise goturun bazı durumlarda cihaz tuz kristallerinden arındırılarak çalışır hale gelebiliyor

kısacası ümit var ama cihazınız büyük ihtimal çöp
Evet sahile gittiğine göre tuzlu suya sokmuş.
Keşke sokmasaydın ya.. temiz su daha iyi ama tuzlu sudan uzak durun kardeşlerim..

ystipi

Asistan
Tatlı suyunda garantisi yok reklamlara aldanmamak lazım. Suya dayanıklı su geçirmez diyen yalan atar. Nitekim Samsung'ta reklamlarda su geçirmez demişse yalan atmıştır servislerini şenlendirmiştir.

Dkn nyz

Profesör
Cihazı açmayın prince yatırın ısı da vermeyin cihaza 3 4 gün beklesin

Usain

Profesör
Bence normal suda biraz bekletin tuz kristalleri çözsün sonra pirince gömersiniz.

ilk önce iki gün pirince sok daha sonra sakın elektrik verme saç kurutma makinasiyle biraz daha kurut sonra bir telefoncuya götür eğer olmuyor derse bir de garantiye ver şanslıysan telefonun düzelir