S6 mı A7 2017 mi?

Bu konuyu okuyanlar

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Batarya, sd kart desteği olarak A7 düşündüm ama siz ne dersiniz. İyi kötü yönleriyle yazar mısınız?

M

Murat Burç

SDN Okuru
S6 video çekme noktasında bariz üstün
Oisi(videoda sarsıntıyı engeller özellikle düşük ışık olmak üzere fotoğrafa yardım eder ) var 4k ve Full Hd 60 FPS video kaydı var
Ekran daha iyi işlemci daha iyi ram daha iyi

Ama batarya kötü SD kart suya dayanıklılık yok

A7 17 suya dayanıklı SD kart var bataryası iyi ekran kötü

Kaç lira bütçen var senin ?
Baktım da Note 5iniz var sanırım ne oldu ona ?

JustALLGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S6 video çekme noktasında bariz üstün
Oisi(videoda sarsıntıyı engeller özellikle düşük ışık olmak üzere fotoğrafa yardım eder ) var 4k ve Full Hd 60 FPS video kaydı var
Ekran daha iyi işlemci daha iyi ram daha iyi

Ama batarya kötü SD kart suya dayanıklılık yok

A7 17 suya dayanıklı SD kart var bataryası iyi ekran kötü

Kaç lira bütçen var senin ?
Baktım da Note 5iniz var sanırım ne oldu ona ?

Ekranın full hd olmasini 2k olmasina tercih ederim batarya ömrü konusunda. Video olarak da çok onemsemiyorum kamerayi. Kendim için değil ablam için günlük kullanım için telefon bakıyoruz zaten. O yüzden bataryadır ön kameradır falan daha önemli. Fotoğraflar da s6ya yakın bi performans sunuyosa tercihimiz a7 2017 olur. Depolama ve suya dayaniklilik da önemli tabi.

Kafamdaki tek soru işlemcinin günlük kullanımda geride kalıp kalmayacağı sanırsam. Yanıtınız için teşekkürler şimdiden

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekranın full hd olmasini 2k olmasina tercih ederim batarya ömrü konusunda. Video olarak da çok onemsemiyorum kamerayi. Kendim için değil ablam için günlük kullanım için telefon bakıyoruz zaten. O yüzden bataryadır ön kameradır falan daha önemli. Fotoğraflar da s6ya yakın bi performans sunuyosa tercihimiz a7 2017 olur. Depolama ve suya dayaniklilik da önemli tabi.

Kafamdaki tek soru işlemcinin günlük kullanımda geride kalıp kalmayacağı sanırsam. Yanıtınız için teşekkürler şimdiden
Bütçe ne kadar ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
A7 2017ye 1800 verenin teknoloji bilgisinden şüphe ederim .

Suya dayaniklilikdan vazgecilir. Ön kamera kalitesinden kısılır
Note 5 işlemcisine ve Note 5den 1 GB daha düşük RAMe(A7 17den daha hızlı ramler) sahip a8 2016 alınır

Dediğim gibi XZ al geç

ismail özdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
canlı yayında note5 mı a7 2017 mı diye sordular a7 2017 dediler bencede a7 s6 yı yer.

M

Murat Burç

SDN Okuru
A7 , S6yı YİYEMEZ. Note 5in yanından geçemez. A7 o fiyata çöp bir cihaz

M

Murat Burç

SDN Okuru
canlı yayında note5 mı a7 2017 mı diye sordular a7 2017 dediler bencede a7 s6 yı yer.

a7 güncel bir telefon s6 nın güncellemesi bitmiş durumda note 5 de aynı şekilde
İkiside daha iyi ekrana daha güçlü işlemciye daha hızlı ve (note 5de 1gb daha fazla ) ramlere çok daha iyi kameraya sahipler yalnız

ismail özdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2000 lira P9a vereceğime 2200 Xperia XZye veririrm. daha iyi işlemci olarak A7 diyorsunuz S6 daha güçlü tartışmayın benle
s6 7420 işlemci kullanırken a7 7880 işlemcisini kullanıyor.xz nın ekran kasa oranı günümüz koşullarında kabul edilebilir bir şey değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
s6 7420 işlemci kullanırken a7 7880 işlemcisini kullanıyor.xz nın ekran kasa oranı günümüz koşullarında kabul edilebilir bir şey değil.
Exynos tarafında sayılar her zaman için geçerli değildir. Exynos işlemcileri bilmiyorsunuz yorum yapmayın bari.

Mesela S5 Neoda (s5den daha düşük bir model ) Exynos 7580 varken S6da Exynos 7420 var ve 7420 biçip geçiyor 7420 samsungun en güçlü 3cü işlemcisidir. Samsung Exynos işlemcileri 8895 -8890-7420 -5433 şeklinde gider ondan sonra diğerleri gelir.

ismail özdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Exynos tarafında sayılar her zaman için geçerli değildir. Exynos işlemcileri bilmiyorsunuz yorum yapmayın bari.

Mesela S5 Neoda (s5den daha düşük bir model ) Exynos 7580 varken S6da Exynos 7420 var ve 7420 biçip geçiyor 7420 samsungun en güçlü 3cü işlemcisidir. Samsung Exynos işlemcileri 8895 -8890-7420 -5433 şeklinde gider ondan sonra diğerleri gelir.
eyvallah hocam

Muhammed Okuroğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İkiside daha iyi ekrana daha güçlü işlemciye daha hızlı ve (note 5de 1gb daha fazla ) ramlere çok daha iyi kameraya sahipler yalnız

haklısın hocam note 5 fiyatıyla da büyük ekran isteyenler için güzel bir alternatifti güncellemeden çekmeleri yazık oldu note 8 5000 den girecek samsung gene note 5 satacak yayını siz de izliyordunuz yanlış hatırlamıyorsam adınız geçmişti a7 nin tek iyi yanı güncel olması ve ip68 o yüzden tercih edilmesi de note 5 e yazık oldu dedirtiyor bana da.

M

Murat Burç

SDN Okuru
haklısın hocam note 5 fiyatıyla da büyük ekran isteyenler için güzel bir alternatifti güncellemeden çekmeleri yazık oldu note 8 5000 den girecek samsung gene note 5 satacak yayını siz de izliyordunuz yanlış hatırlamıyorsam adınız geçmişti a7 nin tek iyi yanı güncel olması ve ip68 o yüzden tercih edilmesi de note 5 e yazık oldu dedirtiyor bana da.
Hangi canlı yayın

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Yalnız Note 5/S6'nın hafıza sıkıntısı var. 4K video çekebilirsin ama kapladığı yer yönünden kaydetmek dert. A7 2017 Batarya, hafıza ve su geçirmezlik yönlerinden Note 5/S6'dan üstün. Diğer yönlerden geri kalmış oda bir gerçek. Maalesef fiyat bandını düzgün ayarlayamadılar. Keşke S8 Plus/S8 de yaptıkları indirimi A 2017 serilerinede yapsalardı süper olurdu :D
Fakat Sony Xperia XZ bencede çok iyi bir öneri.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Hocam Sony Xperia XZ al geç Hepsiburada dan net başka cihaza bakma.Okyanus mavisi çok tatlı bir renk öneririm.Özellikleri zaten arkadaşlar açıklamış.