S10+ VS MATE 20 PRO Hangisi Tercih Edilmeli?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
64
Mate 20 Pro ile Galaxy Buds kullanıyorum. Ses ve stabilizasyon konusunda oldukça iyi. Belki de Samsung telefon kullanmadığım için onun deneyimini bilmiyorum ama Huawei telefon ile Buds beni oldukça tatmin etti. Kablosuz ters şarj zaman zaman gerçekten çok iyi iş çıkartıyor. Batarya için telefon çözünürlüğü 2k iken günümün çoğunu Twitter, Instagram ve Spotify ile geçirmeme rağmen eve vardığımda %15 gibi bir şarj yüzdem kalıyor. Zaman zaman telefonu akşamdan bile şarja takmıyorum sabah evden çıkmadan önce hazırlanırken 30 dakikalık bir şarj bile günümü rahat rahat çıkarmama yetiyor. Saat konusuna gelecek olursak sahip olmadığım için bilmiyorum ama kulaklık beni üzmediği için saatin de üzeceğini sanmıyorum. Umarım işine yarar bir yorum olmuştur. Yorum yapan arkadaşlar sanırım biraz daha hangi telefon iyi gibi konuşmuş fakat teknoloji mağazasına gittiğimde S10+ ile karşılaştırdığım zaman bana Mate 20 Pro daha iyi bir tercih gibi geldi. Arayüzü benim daha çok hoşuma gidiyor ve tasarım olarak bence daha hoş. Bu benim kendi görüşüm. Bence bütçenize tam olarak uyan S10 modeli sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. Kolay gelsin.
Aksesuar konusunda yapmış olduğun öneri için teşekkür ederim. Kulaklık için şuan kafamdaki soru işaretlerini cevaplamış oldum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence siz S10 alın neden derseniz ? Sorunuzun cevabını şöyle vereyim.Ben şahsen telefon alırken özelliklerinden evvel çıkış tarihine bakarım.Çünkü güncellenme süresi ve yeni yazılım sürümü gelmesi açısından mate p20 pro 1 yıl önce çıkmış.Dolayısı ile bir daha erken ömrü bitecek.Eğer S10 alırsan daha yeni sürümlü daha uzun ömürlü bir telefon alacaksınız.

S10+ konusunda şunu diyim 1 hafta oldum alalı mükemmel bir telefon ama durumu olan için bütçeniz yoksa bence S10 alın.Çünkü taksitli bir S10+ 7.500 ile 8.000 TL arasında
Çünkü bence mate20 pro ; düz S10''dan daha pahalı olur.Şöyle düşünün modeli 1 yaşında güncellemesi 1 yaşında telefon daha erken yavaşlar ve erken sıkılıp değiştirirsiniz.Bundan iki yıl sonra en düşük 7-8000 TL'den telefon alınacak.Bunu hesaba katın ben olsam bu yıl çıkan S10 alırım
Benimde anlatmaya çalıştığım ve Mate 20 Pro hakkında cevap alamadıktan sonra zorladığım kısım buydu. Bütçe zorluğundan dolayı en iyisi değil de, isteklerimi karşılayan cihazı alabilmek. Eğer karşılamıyor ise Samsung tarafı için bütçemi zorlamaya çalışacaktım fakat net bir yanıt alamadığım için kafam karışmaya devam etti. Şuanda kararım S10 tarafından yana. Değerli ve amaçlarım doğrultusunda yapmış olduğun için teşekkür ederim.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Aksesuar konusunda yapmış olduğun öneri için teşekkür ederim. Kulaklık için şuan kafamdaki soru işaretlerini cevaplamış oldum.

Benimde anlatmaya çalıştığım ve Mate 20 Pro hakkında cevap alamadıktan sonra zorladığım kısım buydu. Bütçe zorluğundan dolayı en iyisi değil de, isteklerimi karşılayan cihazı alabilmek. Eğer karşılamıyor ise Samsung tarafı için bütçemi zorlamaya çalışacaktım fakat net bir yanıt alamadığım için kafam karışmaya devam etti. Şuanda kararım S10 tarafından yana. Değerli ve amaçlarım doğrultusunda yapmış olduğun için teşekkür ederim.
Rica ederim.

spook67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

S10’nun pil kullanım süresini şiddetle araştırmanızı tavsiye ederim.Özellikle Mate 20 Pronun çok gerisinde ve s10 5600 tl mate20 pro 5200 tl

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
S10’nun pil kullanım süresini şiddetle araştırmanızı tavsiye ederim.Özellikle Mate 20 Pronun çok gerisinde ve s10 5600 tl mate20 pro 5200 tl
S10+ telefonumu enson 25 saat önce şarj etmişim ve hâlâ %29 var sabahtan beri forumdayım.Telefonun uzun süre güncelleme alarak yavaşlamadan kullanılması şarjdan daha önemlidir.Şarj dediğin 100 TL'lik pil ama telefon 5.200 TL.Siz diyorsunuz ki eski güncelleme ve sürümlü geçen yıl ki telefonu al.Kabul edelim ki alındı.O telefonun android güncellemeleri S10'dan bir yıl evvel bitecek ve 1 yıl evvel yavaşlayacak.Bu da yaklaşık 1 veya 1,5 yıl evvelden telefon almak demektir.Böyle olacağına ben olsam S10 alırım.Aradaki 1.5 yılda ayda 100 TL bile olsa 1.5 yılda 1.800 TL fazladan para biriktirerek.Çok daha iyi bir telefon alırım ve bir sonraki telefonumda bütçemi hiç zorlamamış olurum

Doğru tavsiyeler veren tüm üyelere teşekkür ederim. Tercihimi S10' dan yana kullanacağım.
Piyasada çok fiyat var.5.700 civarı ederi yukarı verme.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,324
Doğru tavsiyeler veren tüm üyelere teşekkür ederim. Tercihimi S10' dan yana kullanacağım.

Şimdi bak yeğenim, ben cep telefonu icat olalıdan beri ilki hariç hep Samsung kullandım. Hala da kullandığım telefon Samsung Note5'tir. Muhtemelen bundan sonra da-her ne zaman alırsam- yine Samsung olacak. Ama bu benim tercihim. Burada arkadaşların kahir ekseriyeti sana Samsung S10 önerdiler. Bu doğru bir tercih olsa da tahmin ediyorum senin gönlün Mate20 pro'da idi. Bu telefon geçen yıl çıkmış olsa da en iyi telefonlardan biridir. Bu güncelleme konusunu gündeme getiren arkadaşların bu mevzuyu biraz abarttıklarını düşünüyorum. Çünkü ben telefonumu alalı takriben 4 yıl oldu ve hala eksiksiz kusursuz kullanıyorum. Çevremde aynı telefonu 6-7 yıldır kullanan var. Ben o telefonun(M20pro) temiz kullandığında, hor kullanmadığında seni asgari 5 yıl çok rahat götüreceğine inanıyorum. Gönlün ondaydı, üstelik batarya konusunda senin beklentilerini karşılayabilecek en iyi telefon o olduğuna göre güncelleme konusu kararında belirleyici olmamalı diye düşünüyorum. Her ne alırsan al hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan kardeşim.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Şimdi bak yeğenim, ben cep telefonu icat olalıdan beri ilki hariç hep Samsung kullandım. Hala da kullandığım telefon Samsung Note5'tir. Muhtemelen bundan sonra da-her ne zaman alırsam- yine Samsung olacak. Ama bu benim tercihim. Burada arkadaşların kahir ekseriyeti sana Samsung S10 önerdiler. Bu doğru bir tercih olsa da tahmin ediyorum senin gönlün Mate20 pro'da idi. Bu telefon geçen yıl çıkmış olsa da en iyi telefonlardan biridir. Bu güncelleme konusunu gündeme getiren arkadaşların bu mevzuyu biraz abarttıklarını düşünüyorum. Çünkü ben telefonumu alalı takriben 4 yıl oldu ve hala eksiksiz kusursuz kullanıyorum. Çevremde aynı telefonu 6-7 yıldır kullanan var. Ben o telefonun(M20pro) temiz kullandığında, hor kullanmadığında seni asgari 5 yıl çok rahat götüreceğine inanıyorum. Gönlün ondaydı, üstelik batarya konusunda senin beklentilerini karşılayabilecek en iyi telefon o olduğuna göre güncelleme konusu kararında belirleyici olmamalı diye düşünüyorum. Her ne alırsan al hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan kardeşim.
Note5 ile şimdiki telefonlar arasında fark var.Eski telefonlar bu güncellemelerde felan şimdikilerden çok daha dayanıklılar.Mesela bende bi Samsung Galaxy duos vardı.Babam hâlâ kullanıyor.Fakat ondan sonra aldığım LG G3 S7 edge iphone 7 plus'ta güncellemeler sorun oldu.Telefonlar bariz yavaşladı

Reaksiyon puanı
64

Benim için sıkıntı yok zaten, gönlümün olduğu telefon kısmı yanlış ama. Ben yine düzgün açıklayamadım sanırım. Mate 20 Pro bütçeme en uygun telefon olduğu için ve isteklerimi karşılıyor ise öyle üst düzey bir kullanıcı olmadığımdan dolayı bana en mantıklısı o gibi geliyordu. Ki her şey bir yana S10+' ın daha iyi olduğunu biliyorum zaten; Mate 20 Pro daha iyi olsaydı neden 1500 TL daha ucuz iken S10+' ı soruya dahil ederdim ki değil mi? Benim için aksesuarlar ile kullanım ve batarya önemliydi. İyisi kötüsü bir yana Mate 20 Pro da üzmeyecek bir cihaz zaten hepsi üst seviye telefonlar benim beklentilerimi karşıladığı takdirde ben onu almayı hedeflemiştim fakat şuan "birtakım" arkadaşlar sağolsun beğendiğim telefonun hevesini kaçırdılar ki bu en baştan beri istediğim telefon değildi yalnızca en mantıklısıydı. S10+ için isteklerim doğrultusunda yaşatacağı deneyim tekrar ediyorum "isteklerim doğrultusunda" yaşatacağı deneyim ile Mate 20 Pro' da yaşayacağım deneyimi sordum en başından beri. Arada "isteklerim doğrultusunda" fazla fark yok ise Mate 20 Pro almamam için fazla bir neden kalmıyordu ama eğer fazla bir fark olsaydı S10+ için bütçemi olabildiğince zorlayacak biraz daha harçlık toplamaya çalışacaktım ama ne derece gerekli olduğunu öğrenmek, bana ne fark yaratacak onu görmek için konuyu açtım. Başlık okuyup direk cevap vermek yerine iki önemli kriter var kısmından karşılar veya karşılamaz cevabını almak istedim hepsi bu. Şuanda da tercihim 25 Ağustos doğum günümden sonra S10 almak. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum, ancak cihazları genel toplamda değil de kişisel kullanım yönünden karşılaştırınca ortaya farklı sonuçlar çıkabilir ki siz değerli forum üyeleri bunu benden daha iyi biliyorsunuz zaten. Saygılar.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Benim için sıkıntı yok zaten, gönlümün olduğu telefon kısmı yanlış ama. Ben yine düzgün açıklayamadım sanırım. Mate 20 Pro bütçeme en uygun telefon olduğu için ve isteklerimi karşılıyor ise öyle üst düzey bir kullanıcı olmadığımdan dolayı bana en mantıklısı o gibi geliyordu. Ki her şey bir yana S10+' ın daha iyi olduğunu biliyorum zaten; Mate 20 Pro daha iyi olsaydı neden 1500 TL daha ucuz iken S10+' ı soruya dahil ederdim ki değil mi? Benim için aksesuarlar ile kullanım ve batarya önemliydi. İyisi kötüsü bir yana Mate 20 Pro da üzmeyecek bir cihaz zaten hepsi üst seviye telefonlar benim beklentilerimi karşıladığı takdirde ben onu almayı hedeflemiştim fakat şuan "birtakım" arkadaşlar sağolsun beğendiğim telefonun hevesini kaçırdılar ki bu en baştan beri istediğim telefon değildi yalnızca en mantıklısıydı. S10+ için isteklerim doğrultusunda yaşatacağı deneyim tekrar ediyorum "isteklerim doğrultusunda" yaşatacağı deneyim ile Mate 20 Pro' da yaşayacağım deneyimi sordum en başından beri. Arada "isteklerim doğrultusunda" fazla fark yok ise Mate 20 Pro almamam için fazla bir neden kalmıyordu ama eğer fazla bir fark olsaydı S10+ için bütçemi olabildiğince zorlayacak biraz daha harçlık toplamaya çalışacaktım ama ne derece gerekli olduğunu öğrenmek, bana ne fark yaratacak onu görmek için konuyu açtım. Başlık okuyup direk cevap vermek yerine iki önemli kriter var kısmından karşılar veya karşılamaz cevabını almak istedim hepsi bu. Şuanda da tercihim 25 Ağustos doğum günümden sonra S10 almak. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum, ancak cihazları genel toplamda değil de kişisel kullanım yönünden karşılaştırınca ortaya farklı sonuçlar çıkabilir ki siz değerli forum üyeleri bunu benden daha iyi biliyorsunuz zaten. Saygılar.
Hayırlı olsun ben şuna açıklık getireyim.Güncellemedeki önem için note 5'i şimdiki telefonlara örnek vermek yanlış.Çünkü şimdiki telefonlarda google play uygulamalarına google devamlı android'in yeni sürümüne göre güncellemeler gönderiyor.Bir dönemden sonra telefonun yazılım güncellemesi eski sürümde kalırsa o zaman yeni sürüme göre güncellenen uygulamalar eski sürümde olan telefonu kasmaya başlıyor.Buda telefonun ömrünü kısaltıyor.Ne kadar çok kasarsa bozulma ihtimalide o kadar artıyor.

Ben bir hafta evvel.S10+ alırken bana mate20 pro verelim dediklerinde olmaz dedim.Satıcı neden dedi.Geçen yılın telefonu ömrü 1 veya 2 yıl daha az şimdikilere göre dedim.Adam sustu

Reaksiyon puanı
64
Bütçe yetersizliği ve ulaşılabilecek bir alt model için karar verildi. Konu içeriği hakkında da sorularıma yönelik bir yanıt yapmanızı beklerdim. Konu amacına ulaşmış ve S10 için karar verilmişken S10+ demenizdeki amaç nedir?

spook67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
tamam işte bende onu diyorum ki 6200ze rahat bulunuyor s10+ onun için bekleyip s10+ almak çok daha mantıklı

kur yükselmesi farklı bir hikaye olur onuda göz etmek lazım