S10+ P30 pro

S10+ p30 pro

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kimse bu soruyu sormamış ben sorayım dedim telefon alacak olsanız bütçe sıkıntınız olmasa hangisini tercih ederdiniz ben gözüm kapalı s10+ tercih ederdim p30 pro fotoğraf çekiminde bikaç ekstra özellikten başka s10+ ın tırnağı olamaz benim güzümde siz ne düşünüyorsunuz ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10+ daha iyi ama 5x optik 10x hybrid zoom'a da içim giderdi :( gerçi şimdi ikisinede içim gidiyor bilemedim.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S10+ daha iyi ama 5x optik 10x hybrid zoom'a da içim giderdi :( gerçi şimdi ikisinede içim gidiyor bilemedim.
Nedense benim hiç içim gitmiyo kendi adıma konuşuyorum benim için kamera en iyi ihtimalle portre modu ve ultra geniş açılı fotoğraf çekmektir bunları s10+ çok iyi bi şekilde yapıyo zaten video tarafında s10+ ın üstünlüğünü tartışmak saçma olur zaten diğer donanımsal özelliklere gelirsek işlemci tarafında sd 855/Exynos 9820 kırın 980 den daha güçlü ekran tarafında note 10 çıkana kadar en iyisi s10 bunun aksini idaa eden olmaz diye tahmin ediyorum tasarım görecelidir o konuda bişey diyemem bana kalırsa s10+ daha özgün ve daha premium bi telefon pil tarafında hemen hemen aynı perfomansı sergileyeceklerdir diye düşünüyorum

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Fotoğrafta p30 pro,s10+’ı ezer geçer diye düşünüyorum. Mate 20 pronun geniş açısı zaten s10+’ınkinden iyiydi. P30 prodaki 5x optik,10x hybrid ve 50x digital zoomu s10+’un içinden geçmiş. Düşğk ışık çekiminde Mate 20 night mode ile zaten daha iyiydi.

Videoda ise tam tersi: s10 1080p’de stabilizasyonda p30 pronun içinden geçiyor. 4k kalitesinde ise p30 pronun şansı yok. Yetmiyor gibi hala 4k60fps seçeneği yok onda.

Performansta ise hafif işlerde kirin980 daha iyi ama ağır işlerde exynos daha iyi iş yapar. Yinede sd855 ikisinden daha iyi ortalama performans sunar. Kirin 980’i tam kullanmak içim gpu turbo ve performans(benchmark) modunu açman gerekiyor. Onunla bile exynos’tan geride kalıyor o kadar acınaklı yani. Ama hafif ve arayüz performansında huawei cidden çok iyi iş başarmış.

İkisinden birini seçecek olursam kesin s10’u seçerim. Performans ve video benim önceliklerim olduğundan dolayı cevabım kesin zaten.

Son düzenleme:

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
S10+, daha iyi bence. Benim için tasarim ve performans en önemliler, onda da S10+ daha iyi. Batarya hemen hemen aynıdır, kamerada da çok büyük farklar olacağını sanmıyorum, 5x zoom, 10x zoom o kadar önemli değil bence, sonuçta ayda yılda bir zoom yapma ihtiyacı duyuyoruz, genel olarak normal açıdan çekiyoruz yada kendi adıma konuşayım, çekiyorum. Fiyat olarak da Mate 20 Pro'nun 7 bin TL'den çıkıp, 6 bin TL civarlarına yeni yeni düştüğü piyasada, P30 Pro 7-8 bin TL'yi görür, yani S10+'la ya eşit olur yada daha bile pahalı olabilir, bence fazla para vermeye değmez bile.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Kimse bu soruyu sormamış ben sorayım dedim telefon alacak olsanız bütçe sıkıntınız olmasa hangisini tercih ederdiniz ben gözüm kapalı s10+ tercih ederdim p30 pro fotoğraf çekiminde bikaç ekstra özellikten başka s10+ ın tırnağı olamaz benim güzümde siz ne düşünüyorsunuz ?
Haci haylen 4k 60 fps yok islemcide gelistirme yok
Suan amiral gemilerindeki en geride kalan islemci kirin 980 ben islemcide gelistirmeler bekliyordum
Ekran gelistirme yok çözünürlük ppi degerleri samsungun cok gerisinde bitek kameraya oynamış Huawei wifi 6 yok bunlar aslinda büyük eksiler on kamera full hd cekiyor s10 plus 4k cekiyor on kamerada beni p30 pro büyük hayal kiriklina ugratti kamera gelistirelim sürelim demisler. Evet kamera bize vaadettikleri güzel ama incelemelerde neymis ney degilmis göreceğiz fiyat 8000 tl asagi gelemez o yuzden s10 plus daha tercih edilebilir olur ama beklemeye fayda var henuz erken incelemeler turkiye fiyati falan ciksin ortaya daha net koşulur o zaman

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Haci haylen 4k 60 fps yok islemcide gelistirme yok
Suan amiral gemilerindeki en geride kalan islemci kirin 980 ben islemcide gelistirmeler bekliyordum
Ekran gelistirme yok çözünürlük ppi degerleri samsungun cok gerisinde bitek kameraya oynamış Huawei wifi 6 yok bunlar aslinda büyük eksiler on kamera full hd cekiyor s10 plus 4k cekiyor on kamerada beni p30 pro büyük hayal kiriklina ugratti kamera gelistirelim sürelim demisler. Evet kamera bize vaadettikleri güzel ama incelemelerde neymis ney degilmis göreceğiz fiyat 8000 tl asagi gelemez o yuzden s10 plus daha tercih edilebilir olur ama beklemeye fayda var henuz erken incelemeler turkiye fiyati falan ciksin ortaya daha net koşulur o zaman
Bide p30 pro gibi cihazda nasil olurda sterio hoparlör olmaz nerdeyse piyasadaki tum cihazlar sterio

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bide p30 pro gibi cihazda nasil olurda sterio hoparlör olmaz nerdeyse piyasadaki tum cihazlar sterio
Millette bunu amiral gemisi diye alıp s10 gibi telefonlardan üstün göstermeye çalışacakya ben ona yanıyorum sadece fotoğraf çekiminde çeşitlilikten başka artısı olmayan bi telefon onuda gören dakka başı 10x hybrid 5x optik fotoğraf çekiyo zannedecek

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Millette bunu amiral gemisi diye alıp s10 gibi telefonlardan üstün göstermeye çalışacakya ben ona yanıyorum sadece fotoğraf çekiminde çeşitlilikten başka artısı olmayan bi telefon onuda gören dakka başı 10x hybrid 5x optik fotoğraf çekiyo zannedecek
Aynen 10x hybrid 5x optik zum her gün kulanicak kesimin cok azinlik oldunu düşünüyorum insanlar genelde selfie kamerasini kullaniyor sosyal medyada en cok seflie kamerasi kullaniliyor. Dxomark gosteriyorki seflie gelistirme yok rakiplerin gerisinde video gelistirdik diyorlar nerde on kamerada 4k nerede arkada 4k 60 fps yok bunlar olmadigi surece neyinu gelistiriyorsun video sabitlemesinimi zaten sabitlemen mate 20pro da kötü eee bi zahmet onunda gelistir yani bence o kamerada yaptiklari en büyük gelisme gece modu oda yapay zeka yazilimla yapilan birşey samsungda yazilimla yapabilir bunu
Benim bu cihazda hic sevmedigim nasil olmaz bunlar dedigim islemciyi bi kenara biraktim
Wifi 6 yok on kamerada 4k yok ekran kalitesinde geride arkada 4k 60 fps yok sterio hoporlor yok on kamera fotoğraf geride bu eksiklikler ciddi eksiklikler bide bir soylenti var Türkiye'ye p30 pro 6 gb ram 128 gb hafıza ile gelicek diyorlar 6 gb ramle gelirse hicbir alincak yani olmaz 6 gb ram kotu degil ama s10 ve plusda 8 gb ram var ucuz dedikleri s10e 6 gb ramli fiyatda cok yüksek zateb 1000 euro ne okadar eksigin var 1000 euro para biciyorsun bari fiyati cazip yap be

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Huawei nefretliğine de girmeyelim :)

Kamerası gayet tatmin edici fakat her zamanki gibi işlemci,selfie ve videoda geride.

Ekranın 1080p olması ve ppi’nin 500+ olmaması hiç önemli değil. VR hariç durumlarda 324 ppi telefonlar bile yetebiliyor. 500ppi’yla farkı görmek için büyüteçle bakman gerekiyor telefona. Stereo hoparlör olmaması da aynı şekilde dünyanın sonu değil. 3,5mm jakın olmaması iyi olmamış ama maalesef son zamanlar trend oldu bu saçmalık.

Fotoğraf konusunda çok iyi iş çıkarmışlar fakat nedense video konusunu pek umursamıyorlar. İşlemcide de bari 980’i biraz daha hızlı clocklu ayarlasalar(kirin 985) yeterli olabilirdi.

Bence tek sorunu fiyatı. Huawei bir yerini fazla kaldırmış gibi geldi bana.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

Kamerası gayet tatmin edici fakat her zamanki gibi işlemci,selfie ve videoda geride.

Ekranın 1080p olması ve ppi’nin 500+ olmaması hiç önemli değil. VR hariç durumlarda 324 ppi telefonlar bile yetebiliyor. 500ppi’yla farkı görmek için büyüteçle bakman gerekiyor telefona. Stereo hoparlör olmaması da aynı şekilde dünyanın sonu değil. 3,5mm jakın olmaması iyi olmamış ama maalesef son zamanlar trend oldu bu saçmalık.

Fotoğraf konusunda çok iyi iş çıkarmışlar fakat nedense video konusunu pek umursamıyorlar. İşlemcide de bari 980’i biraz daha hızlı clocklu ayarlasalar(kirin 985) yeterli olabilirdi.

Xiaomi de çinli bi firma adamlar 500 600 dolar seviyesinde fiyat biçiyorlar huawei de çinli bi firma ama 1000 euro ya telefon satıyo senin etin ne budun ne onu bi söyle bize kendini apple la samsung seviyesinde göstermeye çalışıyo ama yaptığı çok büyük hata adamlar marka ismine güvenip 1000 dolardan telefon çıkarıyo çatır çuturda satıyo ki senin telefonunda birçok şey eksik övünebileceğin tek konu fotoğraf başkada espirin yok rakiplerin her konuda iddaalı ekran olsun video kalitesi olsun işlemci olsun ses deneyimi olsun bu konularda çok iddialılar hal böyleyken sen 1000 euro dan telefon piyasaya sürersen biyerlerinin üstüne oturursun eğer p30 pro 750 800 dolar seviyesinde olsaydı sesimi çıkarmazdım

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381

Özellikle son cümlene çok katılıyorum. Huawei bir anda parladı ve kendini zirvede görüyor herhalde. P30 Pro ile S10+'ı bırak geçmeyi, yetişemez bile ona. Mate 30 ile anca geçerler S10+'ı ama Samsung da ona rakip olarak Note 10 çıkarırlar ve yine zirveye otururlar. Yani Huawei bu şekilde devam ettiği sürece, yakında düşüşe geçerler. Fiyat politikası olarak da hiç mantıklı davranmıyorlar, Note 9'un 5000-5500 lira olduğu piyasada Mate 20 Pro hâlâ 6000'in üzerinde. S10+'ın 999 euro'dan çıktığı piyasada, ondan geride olan P30 Pro'yu da o fiyattan satmaları saçmalık.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Dediğim gibi,huawei bir yerini fazla kaldırıyor. Rakibi olan Samsung daha ucuza satarken hele hele.

2k ekran her ne kadar çoğu kısımda gereksiz olsa da 1080p ekrandan pahalı olduğunu düşünüyorum. İşte huawei bu şeylerden tasarruf etmiş fakat yeni kamera sensörü gibi şeylerden dolayı da maliyeti artmıştır.

Ama yinede telefonun 1000$’a patlaması mantıksız geliyor bana. Huawei illa popüler oldu diye direk fiyatı 1000$’a götürmekle olmuyor bu iş. Xiaomi daha çok Hindistan gibi ülkeleri hedef alıyor ama yinede çok popüler bir şirket. Evet,onlar da maliyetini artıracaklar ama telefonlarının 1000$’ı bulacağını sanmıyorum. En iyi telefonları 550$ civarında...

Apple ve Samsungun cihazların 1000$ olması ne kadar saçma bir şekilde pahalı olsa da Huaweiye göre normal kalıyor. Çünkü ikisi en azından çok maliyetli şeyler kullanıyorlar(dinamik amoled/kıvrımlı oled ve aşırı pahalı olan exynos/apple a serisi işlemciler gibi...)

Samsung o fiyata güzel özelliklere sahip all-rounder(çoğu kısımda iyi olan) tip bir telefon sunuyor. Apple ise çok fazla özelliğe sahip olan bir telefon sunmuyor ama apple cihazları tamamen ayrı bir işletim sistemine sahip ve app store gibi bazı uygulamaların kendisinin olduğunu da unutmayalım.

Yani ikisinin bir avantajı var. Asıl soru şu: “Huaweinin avantajı ne?” Yada P30 proyu 1000$ kılan şey nedir?

Son düzenleme:

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
p30 pro fiyatı 7000 tl hepsiburadada watch gt ve 3 aylık ekran koruma paketite hediye bence çok güzel bi fiyat olmuş

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
p30 pro fiyatı 7000 tl hepsiburadada watch gt ve 3 aylık ekran koruma paketite hediye bence çok güzel bi fiyat olmuş
S10+ varken bence verilmez o para ona. Mate 20 Pro geçen gün 5600 TL'ye satılıyordu, P30 Pro'nun çok da bir özelliği yok Mate 20 Pro'ya göre, fazladan 1000-1500 TL vermeye değmez bence.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Dediğim gibi,huawei bir yerini fazla kaldırıyor. Rakibi olan Samsung daha ucuza satarken hele hele.

2k ekran her ne kadar çoğu kısımda gereksiz olsa da 1080p ekrandan pahalı olduğunu düşünüyorum. İşte huawei bu şeylerden tasarruf etmiş fakat yeni kamera sensörü gibi şeylerden dolayı da maliyeti artmıştır.

Ama yinede telefonun 1000$’a patlaması mantıksız geliyor bana. Huawei illa popüler oldu diye direk fiyatı 1000$’a götürmekle olmuyor bu iş. Xiaomi daha çok Hindistan gibi ülkeleri hedef alıyor ama yinede çok popüler bir şirket. Evet,onlar da maliyetini artıracaklar ama telefonlarının 1000$’ı bulacağını sanmıyorum. En iyi telefonları 550$ civarında...

Apple ve Samsungun cihazların 1000$ olması ne kadar saçma bir şekilde pahalı olsa da Huaweiye göre normal kalıyor. Çünkü ikisi en azından çok maliyetli şeyler kullanıyorlar(dinamik amoled/kıvrımlı oled ve aşırı pahalı olan exynos/apple a serisi işlemciler gibi...)

Samsung o fiyata güzel özelliklere sahip all-rounder(çoğu kısımda iyi olan) tip bir telefon sunuyor. Apple ise çok fazla özelliğe sahip olan bir telefon sunmuyor ama apple cihazları tamamen ayrı bir işletim sistemine sahip ve app store gibi bazı uygulamaların kendisinin olduğunu da unutmayalım.

Yani ikisinin bir avantajı var. Asıl soru şu: “Huaweinin avantajı ne?” Yada P30 proyu 1000$ kılan şey nedir?
Sadece P30 Pro da değil, Mate 20 Lite, P20 Pro, P20 gibi cihazlarda da rakiplerine göre çok fazla fiyat istiyorlar.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
p30 da 5700 tl satılıyor watch gt ve 3 aylık ekran koruma paketi de hediye

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
S10+ varken bence verilmez o para ona. Mate 20 Pro geçen gün 5600 TL'ye satılıyordu, P30 Pro'nun çok da bir özelliği yok Mate 20 Pro'ya göre, fazladan 1000-1500 TL vermeye değmez bence.
Sadece P30 Pro da değil, Mate 20 Lite, P20 Pro, P20 gibi cihazlarda da rakiplerine göre çok fazla fiyat istiyorlar.
ben p30 serisinin iyi fiyatla girdini yanındaki hediyelerde dahil güzel bi fiyat koymuşlar ben 8000tl ila 9000tl arası bekliyordum
evet p30 pro ile s10 plus arasında cok fazla fiyat farkı yok 500 tl daha ucuz p30 pro ama 500tl daha verip s10plus çok daha mantıklı geliyor bana ama insanların saat hediyesi aklını çelebilirler
p30 ise 5700 fiyatıyla bayagı ilgi çekecekdir bu fiyata s10e var. p30 daha tercih edilebilir olucaktır.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
P30 pro da 6 gb ram var keşke 8 gb ramlisini getirseydiler

PROKONNESOS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yeni bir chipset ile gelmediği için kesinlikle p30 pro tavsiye edemem, amiral gemisi sıfatındaki bir modele yakışmadı, huawei resmen karlılığını arttırmak için oyun oynamış, bu telefon mate 20 ile p20 ile aynı chipseti kullanıyor resmen bu modellerin iyileştirilmiş hali sayılır bu yuzden kesinlikle s10+ öneririm

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Huawei kullanıcısı biri tutup p30 pro'yu tercih edecektir ama şöyle bir gerçek var birin işlemcisi iyi birinin kamerası iyi onun videosu iyi felan bunlar normal kullanıcı için birşey ifade etmiyor ne yazıkki normal kullanıcının fark edebileceği birşey olacağını sanmıyorum samsung kullanan samsung tercih ediyor huawei kullanan huawei tercih ediyor ben hem s9 plus hemde p20 pro kullanıcısıyım arada bir fark görmedim daha telefon çıkmadan tanıtılmadan sözüm meclisten samsung taraftarları p30 pro'yu kötülüye kötülüye bir hal oldu s10 plus'dan işlemcisi kötü kamerası kötü hızlı şarj gerisinde kalıyor bilemem sanarsın adam berbat bir telefon çıkarıyor amiral gemilerinde tek fark yaratan telefon apple'dır exynos ve kirin bionic işlemcisiyle yarışamaz bile apple fiyatlar yüzünden tercih edilmiyor artık hıawei apple yerini aldı artık dünyanın en iyi iki telefon üretici samsung ve huawei oldu fiyat olarak bu telefonların fiyatlarında olsa apple amiral gemileri çoğu kişi apple tercih eder gibi ama ben sonuna kadar androidciyim..

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Belki küçük bir ayrıntı ama Huawei'in Android Mesajlar uygulamasını telefonlarında standart olarak sunmasına ayar oldum. O uygulama saf Android arayüzüne sahip ama Huawei'in kendi arayüzü var ve çok kötü bir görüntü bence. :D

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
S10+ almak çok daha mantıklı geliyor. P30 pro da stereo hoporlör yok , 4k 60 fps video kaydı yok, tasarım p20 proya göre fazla farklılık yok. Açıkçası ben mate serisini daha çok beğeniyorum huaweide . Daha yenilikçi oluyor özellik bakımından.Ama kameraya önem verenler p30 pro yu seçecektir.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bütçe sorunum olmasa iphone alırım :D xs max alırdım ya da xr + airpods + apple watch da olabilr.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
İkisi arasından s10 plus.

P30 pronun tasarımını beğenmedim, a serisi samsung gibi duruyo.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hiç lafı uzatmayacağım. Huawei yine bir çöp çıkarmış. Fanboyları eksik taraflarını gereksiz göstermeye çalışıyor.
4K ekran da gerekli iyi video çekimi de gerekli stereo hoparlör de gerekli. GEREKLİ DİYORUM BAK GEREKLİ
Ekrandan gömülen Apple xs ve xde kaymak gibi ekran sunuyor.
Öldü bitti denilen Sony. 21:9 4K 10 bit renk üretimine sahip. Görüntü için televizyonlarda kullanılan işlemciye sahip. HDR 10+ OLED ekrana sahip.
Samshngun ekranı HDR 10+ hangi standart varsa destekliyor. 1200 nite çıkıyor.

Huawei 1000 euro istiyor ve kıytırık bir panel koyuyor bakın çözünürlük değil panel. P20 pro ekranını gördüğümde gözlerim kan ağlamıştı.

Videosu artık rezilliğin başka bir boyutu. Note 8'in çektiği video mate 20 Prodan p20 Prodan iyi.
Huawei P30 Pro'yu 5000-5500den çıkarsaydı belki S10e ile kapışma şansı olurdu onda da S10e öne geçerdi.