Topladığım sistem hakkında önerileriniz?

Bu konuyu okuyanlar

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Sonunda kararımı verdim ve sistem parçalarını %90 oranında kesinleştirdim. (Artık fiyatlarin biraz daha ucuzlamasını bekliyorum , hala bazı şeyler kazık fiyatlarda.)
Teknobiyotik.com'dan alacağım.Aklıma takılan son birşey kaldı.
1-Sistemin parçalarını alıp kendim mi toplamalıyım ?
2-Montaj bedelini ödeyip hazır bir şekilde mi alayım?(48tl)
3-Yoksa Hazır bir sistem mi satın alayım?

Aklıma takılan en önemli nokta Hazır sistem satın aldıktan sonra 'kullanılmış ürün' gönderme olasılıkları. Fiyatı kendin toplamana göre hem uyguna geliyor hem de montaj test parası ödemiyorsun. Baya avantajlı oluyor.
Bana yardım ederseniz sevinirim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Sonunda kararımı verdim ve sistem parçalarını %90 oranında kesinleştirdim. (Artık fiyatlarin biraz daha ucuzlamasını bekliyorum , hala bazı şeyler kazık fiyatlarda.)
Teknobiyotik.com'dan alacağım.Aklıma takılan son birşey kaldı.
1-Sistemin parçalarını alıp kendim mi toplamalıyım ?
2-Montaj bedelini ödeyip hazır bir şekilde mi alayım?(48tl)
3-Yoksa Hazır bir sistem mi satın alayım?

Aklıma takılan en önemli nokta Hazır sistem satın aldıktan sonra 'kullanılmış ürün' gönderme olasılıkları. Fiyatı kendin toplamana göre hem uyguna geliyor hem de montaj test parası ödemiyorsun. Baya avantajlı oluyor.
Bana yardım ederseniz sevinirim.

İtopyadan da alabilirsin. Kendin toplamak daha güzel bence. Hemde dediğim yerde set bilgisayar bakıyorsan ideal indirimlerde var.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
İtopyadan da alabilirsin. Kendin toplamak daha güzel bence. Hemde dediğim yerde set bilgisayar bakıyorsan ideal indirimlerde var.
İtopyada bazı parçalar hatta çoğu diğerlerine göre çok pahalı. Açıkçası düşünmüyorum oradan.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Aldığın parçalara bağlı. Dark, gamepower vb. türü markalar teknobiyotik de çok satılıyor ki ucuz olması gayet normal onun haricinde işlemci, ekran kartı, anakart gibi parçalarda küçük farklar olabilir. Şahsen teknobiyotik de parça çeşidi çok yok ki adamlar MSI anakart satmıyor çok ilginç bir şekilde.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Aldığın parçalara bağlı. Dark, gamepower vb. türü markalar teknobiyotik de çok satılıyor ki ucuz olması gayet normal onun haricinde işlemci, ekran kartı, anakart gibi parçalarda küçük farklar olabilir. Şahsen teknobiyotik de parça çeşidi çok yok ki adamlar MSI anakart satmıyor çok ilginç bir şekilde.
Bende çok şaşırdım.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Kendinin toplaması daha zevkli bence ama zahmetli. İçim rahat olsun diyorsan kendin topla.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bende çok şaşırdım.
Kendi işlerine gelen ürünleri satmak için yapıyorlar. Baktığın zaman zaten Dark, Gamepower, Highpower gibi ucuz mallarda dolu site. Adam gibi bir toplama yapacaksın birbirine uygun parça seçemiyorsun paran olmasına rağmen bazı yerlerden saçma saçma kısmak zorunda kalıyorsun. 8. nesil Intel sistem toplamaya kalsan yandın zaten MSI anakart satmıyor adamlar.

Firestory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hazır sistem alacak isen içindeki her parçanın fiyatını topla ve karşılaştır kazıklanmadığından emin ol (hazır sistemlerde montaj fiyatı ile beraber hesaplandığı için 40-50tl fazla çıkabilir.)
Montaj yapmak zor gibi görünüyor ama aslında çok kolay youtubede videolar var izleyebilirsin. Montajı yapanlar tahmin ediyorum uzman oldukları için güzel kablolama yaparlar yani kablolar düzenli görünsün istiyorsan montaj ücreti verebilirsin aldıkları para çokta büyük değil.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Kendi işlerine gelen ürünleri satmak için yapıyorlar. Baktığın zaman zaten Dark, Gamepower, Highpower gibi ucuz mallarda dolu site. Adam gibi bir toplama yapacaksın birbirine uygun parça seçemiyorsun paran olmasına rağmen bazı yerlerden saçma saçma kısmak zorunda kalıyorsun. 8. nesil Intel sistem toplamaya kalsan yandın zaten MSI anakart satmıyor adamlar.
Bir Msı fanboyu olarak siteyi kınıyorum(Cidden Msı fanboyuyum). Yaptıkları tek mantıklı şey kapıda ödeme onuda rezil ediyorlar denendi.

Firestory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ki kablolamayı biraz uğraşıp sende güzel yapabilirsin.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Bir Msı fanboyu olarak siteyi kınıyorum(Cidden Msı fanboyuyum). Yaptıkları tek mantıklı şey kapıda ödeme onuda rezil ediyorlar denendi.
Alacağım sistemin msi anakarta ihtiyacı yok zaten. Asrock h110m Pentium G4600 için bence hem uygun fiyatlı hem de Kaby Lake bios ile geldiğinden daha mantıklı.
Peki teknobiyotikten hazır sistem alsam kullanılmış ürün gelebilir mi? Kafamı çok karıştırıyor. Sırf bu yüzden kendim toplamayı düşünüyorum.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Alacağım sistemin msi anakarta ihtiyacı yok zaten. Asrock h110m Pentium G4600 için bence hem uygun fiyatlı hem de Kaby Lake bios ile geldiğinden daha mantıklı.
Peki teknobiyotikten hazır sistem alsam kullanılmış ürün gelebilir mi? Kafamı çok karıştırıyor. Sırf bu yüzden kendim toplamayı düşünüyorum.
Teknobiyotikten alma. Sinerjiden al. Ben memnun kaldım hizmetlerinden.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Teknobiyotikten alma. Sinerjiden al. Ben memnun kaldım hizmetlerinden.
Screenshot_20180422-171530_1.jpg

Şöyle birşey nasıl sence?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Sistem fena değil ama kasa+PSU ikilisine biraz daha para harcamanı öneririm. Bu 2 donanım en önemli bileşenlerdendir. 80+ sertifikası olan düzgün bir PSU ve kasa alsan daha iyi.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Arkadaşlar hepinize merhabalar ,
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.
Şuan alacağım bilgisayar konusunda son noktaya geldim. Fikrim, Pentium G4560'ın bana uzun vadede yetmeyeceği ve bu yüzden Apu sistem alıp işlemci bakımından güçlü bir sistem toplamaya karar verdim. Vega 8 heralde bana 1 2 ay yetecektir. Şöyle bir şey düşündüm , tavsiyeniz ve ya daha iyisi olabilir dediğiniz birşey varsa açığım.

Screenshot_20180423-133124_1.jpg

Screenshot_20180423-133225_1.jpg

Screenshot_20180423-133254_1.jpg

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Arkadaşlar hepinize merhabalar ,
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.
Şuan alacağım bilgisayar konusunda son noktaya geldim. Fikrim, Pentium G4560'ın bana uzun vadede yetmeyeceği ve bu yüzden Apu sistem alıp işlemci bakımından güçlü bir sistem toplamaya karar verdim. Vega 8 heralde bana 1 2 ay yetecektir. Şöyle bir şey düşündüm , tavsiyeniz ve ya daha iyisi olabilir dediğiniz birşey varsa açığım.

Ekli dosyayı görüntüle 38911
Ekli dosyayı görüntüle 38912
Ekli dosyayı görüntüle 38913
Maksimum bütçen nedir?

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Anakart B350 serisi daha iyi olmaz mı?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
SSD olarak samsung evo öneririm gerisi güzel 2 sene filan sonra bi ekran kartı takarsın canavar gibi pc olur.