Rus spiker İsrail'i yerden yere vurdu

Bu konuyu okuyanlar

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Rus kanalı Russia Today'in ünlü spikeri Abby Martin, İsrail'in Gazze üzerinde süren hava saldırılarına tepki gösterdi. Tüm yaşananlara rağmen özellikle Amerikan medyasının tutumunu eleştiren Martin, medyaya insanlık dersi verdi.
"AMERİKA İÇİN ÇALIŞAN BİR MEDYADAN FAZLASINI BEKLEYEMEZDİM"

"Ortalıktaki korkunç gerçeklere rağmen ana akım medya olaya sadece İsrail tarafından bakıyor" diyen Martin, Wall Street Journal, Los Angeles Times ve New York Times gibi Amerika'nın önde gelen gazetelerinin attığı manşetleri eleştirdi. Gazete manşetlerini okuyan Martin "Açıkçası Amerikan hükümeti için çalışan bir medyadan da fazlasını bekleyemezdim" dedi.

BEYAZ SARAY'IN AÇIKLAMALARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Daha sonra Beyaz Saray tarafından yapılan "Teröristler tarafından İsrail'deki sivilleri hedef alan roket saldırılarını kınıyoruz. Hiçbir ülke sivilleri hedef alan bu tarz saldırılara karşı sessiz kalamaz. İsrail'in kendini savunma hakkını destekliyoruz ve ayrıca Netanyahu'ya sorumlu hareket etmesi için çağrıda bulunuyoruz" açıklamaya yer veren Martin sözlerine şöyle devam etti;

"Ne!? Sorumlu davranmak mı? Ben başka bir dünyada yaşıyor olmalıyım çünkü bana göre bir ülkenin halkının topluca cezalandırılması sorumluluğun tam tersidir. Peki gerçek ne? Son 24 saatte İsrail hava güçleri 160 ayrı hava saldırısında 550 farklı noktayı bombaladı. Gazze'nin dünya üzerinde nüfusun en sık yerleştiği yerlerden biri olduğunu düşünürsek, Gazze'de bomba atacağınız herhangi bir yer sivilleri hedef alacaktır."
"FİLİSTİNLİ ARKADAŞLARIMIN ÖLÜM HABERLERİNİ ALMAKTAN BIKTIM"

"Bu savaşın her iki taraf içinde öldürücü olduğunun farkındayım ama bu kavgayı eşit şartlarda sürüyormuş gibi göstermek de haksızlık" olur diyen Martin sözlerini şöyle sonlandırdı;

Bir tarafta sömürgeci baskın güçler var. Diğer tarafta sömürge olan bastırılmış bir halk var. Filistinliler için önlerinde iki yol var; teslim olmak ya da direnmek.. Şu an direnişin sonuçlarını görüyoruz. İsrail'in açık hava hapishanesinde yaşayan masum insanlara karşı kendini savunmak için başlattığı her operasyonda Filistinli arkadaşlarımın kendi ailelerini ve arkadaşlarını kaybetmelerini duymaktan bıktım!

http://www.sabah.com.tr/webtv/dunya/rus-spiker-canli-yayinda-israili-boyle-elestirdi

Video için tıklayınız

Kaynak

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Helal olsun be adam ne konuşmuş Amerika nın açıklaması da şaka gibi..

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Her ülke horozonu öttürebileceğini sandığı yada güç olarak yarıştığı ülkelere kafa tutmaya çalışıyor.

Rusya: Amerikaya, İsraile...

Amerika: Rusyaya.. .

İran: İsraile, Amerikaya.. .

Türkiye: .. ..

İsrail: Filistine, Türkiyeye, Rusyaya, İrana, Suriyeye, Iraka, ........Sudana, Myanmara, Bambuçyaya.. .

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Lanet olsun boyle adalete olan yıne masun bebeklere cocuklara ınsanlara oluyor bır hıc ugruna sırf muslumanlar dıye katledılıyorlar ...

Allah ım yardım et ....

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Peki ıyı güzelde!...
Acaba Surıyede Beşşar Esed terör estirip milyonlarca insanı yerinden ve yurdundan edip, perişan bir durumda bırakırken.En büyük destekçilerinden olan Rusya içinde bu tür söylemlerde bulunmuş mudur? Yada bu içlerinde olan Amerika ve İsrail nefretının(çıkarlar dünyası) dışa vurumu mu? Ülkeler tarafından yapılan her söylem ve kınama boş laftan baska bir şey değil.Tüm bu olanları görmemize rağmen bir kaç dakika sonra kanalı değiştirmiyor muyuz? En sevdiğımiz programları dizileri izlemiyor muyuz? Aynısını onlarda yapıyor.Aramızda fazla bir fark yokmuş anlaşılan ...Başbaşkanın dediği gibi savaşı bırak İsrail normalleşme olmaz anlayışı içinde olursak o bebeklerın kanına bizde elimizi bulaştırmış oluruz.Bu ülkenın adını dahi anmak yasaklanmalı!.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Peki ıyı güzelde!...
Acaba Surıyede Beşşar Esed terör estirip milyonlarca insanı yerinden ve yurdundan edip, perişan bir durumda bırakırken.En büyük destekçilerinden olan Rusya içinde bu tür söylemlerde bulunmuş mudur? Yada bu içlerinde olan Amerika ve İsrail nefretının(çıkarlar dünyası) dışa vurumu mu? Ülkeler tarafından yapılan her söylem ve kınama boş laftan baska bir şey değil.Tüm bu olanları görmemize rağmen bir kaç dakika sonra kanalı değiştirmiyor muyuz? En sevdiğımiz programları dizileri izlemiyor muyuz? Aynısını onlarda yapıyor.Aramızda fazla bir fark yokmuş anlaşılan ...Başbaşkanın dediği gibi savaşı bırak İsrail normalleşme olmaz anlayışı içinde olursak o bebeklerın kanına bizde elimizi bulaştırmış oluruz.Bu ülkenın adını dahi anmak yasaklanmalı!.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Söyleyecek hiçbirşey yok.Ne yaparsak yapalım İsrailin, Filistindeki masum insanları bombalamasını engelleyemeyiz, mani olamayız, durduramayız.Çünkü biz güçsüsüz ! Müslüman devletler güçsüz, korkak ve kör.12 yıldır bunlara karşı buz gibi bir savaşın içindeyiz ancak bunu bile göremeyen vatandaşımız bu olaylara vurdumduymaz, kör ve sağır.İslam devletleri birlik ve beraberlik içersinde olmadıkça daha çok müslüman ölecek.Suriyede 4 yıldır alevi sünniyi öldürüyor, Irakta şimdi IŞID Allah için müslümanların kafasını kesiyor.Bunlar oldukça sırtımız doğrulmaz.Eksilmeye, birbirimizi öldürmeye devam ederiz.Suç hem bizde hem değil.Yüzyıllar önce Dünyanın kontrolünü bu aşağlık şeytana tapan siyonist yahudilere kaptıran ecdadımızda suç.En başından başlarını ezecektik ki bugün bunlar olmayacaktı.Çok geç ama geri dönülmez değil.Merak etmeyin İslamı tekrardan göklere yükseltip Dünya üzerindeki zulmü ve haksızlığı ortadan kaldırıcaz.Az kaldı !...

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Osmanlı o topraklardan elini çekerse kanın durmayacağını Abdülhamid Han söylemiş o dönemde.. Müslümanlar halifesiz kaldığı sürece de durmayacak...

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Buyrun Video [video=youtube;6YmXHnP3OI4]http://www.youtube.com/watch?v=6YmXHnP3OI4[/video]

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Tum Dunya ulkeleri ulusal cikarlarini demokrasi ve insan haklarinin ustunde gordugu surece Filistin icin hicbir sey yapilamaz. Konusmaktan ote icraat gerekiyor. Vatandas olarak elimizden ne gelir ki, para yardimi vs. Marmara gemisinde yasamini yitiren vatandaslarimizi koruyan hicbir yetkili yoktu ama bu mesele ustunden siyaset hala yapiliyor. Yok boyle bir olay. Kendi ulkesinde somurgelestirilen bir ulkenin bm tarafindan taninmis haklari bile gozetilmiyor. Abd ve ab demokrasi etiketi ile hava atan ulkeler oldugunu acik ve secik ilan etti. Kendi ayaklarina siktilar. Kozmopolit olan bu ulkeler birgun mahvolacaklar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Müslüman kardeşine sahip çıkmak adına yahudiye karşı topyekün bir hareket başlatalım. Örneğin ariel deterjan, kent gibi ürünleri almaktan, Kipa'dan alış veriş yapmaktan tanıdıklarımızı uzak tutalım. Ve bugün itibariyle her karşılaştığımız yahudiye sorgusuz sualsiz dayak atmaya karar verelim. Bak bakalım 1 ay içinde ne oluyor. Var mısınız?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ülke olarak bu ürünleri ithal ettigimiz sürece degisen pek bir sey olmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1 ay icinde ne olur bilmem de sizin dediklerinizi yapan anca hayvan olur SDN okuru. kafaniza gore sorgusuz sualsiz dayak ne demek??? sizing gibilerle Israili bir kutuya kapatmak lazim ne halt yiyorsaniz yiyin orada. Siddetle bir sey cozemezsiniz. Arti, cozebilecek bile olsaniz o guc ve kudrete sahip misiniz??? Bos muhabbet iste. Yokuz arkadasim bas git. Biz kendi hayvani duygularimizi doyurmak icin boyle olaylari bahane etmiyoruz.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
devletin artık bu konuda bişeyler yapması lazım

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Müslüman kardeşine sahip çıkmak adına yahudiye karşı topyekün bir hareket başlatalım. Örneğin ariel deterjan, kent gibi ürünleri almaktan, Kipa'dan alış veriş yapmaktan tanıdıklarımızı uzak tutalım. Ve bugün itibariyle her karşılaştığımız yahudiye sorgusuz sualsiz dayak atmaya karar verelim. Bak bakalım 1 ay içinde ne oluyor. Var mısınız?

Saçmalamadan yorum yapalım lütfen.

devletin artık bu konuda bişeyler yapması lazım

Devletin bu konuda yapabileceği hiçbirşey yok.Sadece bizim devletimizin değil, Dünyada hiç kimsenin bu konu hakkında yapabileceği birşey yok.Kimsenin elinden birşey gelmez.İsrail Filistini, Gazzeyi dümdüz edecek.Binlerce masum insan ölecek ve biz sadece izlemekle yetinicez.Yapabileceğimiz tek şey oradaki Filistin halkını tahliye etmek, o toprakları İsraile bırakmak.Bundan başka elimizden hiçbirşey gelmez.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Devletin bu konuda yapabileceği hiçbirşey yok.Sadece bizim devletimizin değil, Dünyada hiç kimsenin bu konu hakkında yapabileceği birşey yok.Kimsenin elinden birşey gelmez.İsrail Filistini, Gazzeyi dümdüz edecek.Binlerce masum insan ölecek ve biz sadece izlemekle yetinicez.Yapabileceğimiz tek şey oradaki Filistin halkını tahliye etmek, o toprakları İsraile bırakmak.Bundan başka elimizden hiçbirşey gelmez.

Bu cihadçılar nerede.müslüman kanı dökmekte üstlerine yok.ama iş israil amerika filan olunca.dua etmekten başka yapacak bir şeyleri olmuyor.

smhowTh.jpg

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Bu konuda devletin hibirşey yapamıyacağı bana mantıklı gelmiyor..

Reaksiyon puanı
10,324
'Maç izlemek için evlerini işgal ettik'

1405859181_MAC_YZLEMEK_YCYN_EVLERYNY_YYGAL_ETTYK.jpg

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliam boyutuna varan operasyona dünyadan tepki yağıyor. Ama belki de en ilginç tepki İsrail’in içinden, eski bir askerin kurduğu ‘Breaking The Silence’ (Sessizliği Bozmak) adlı inisiyatiften geldi. Yaşanan şiddeti samimi itiraflarıyla tutan Yehuda Şaul’la ‘sessizliği parçalamak’ için çıktığı yolu anlattı.

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliam boyutuna varan operasyona dünyadan tepki yağıyor. Ama belki de en ilginç tepki İsrail’in içinden, eski bir askerin kurduğu ‘Breaking The Silence’ (Sessizliği Bozmak) adlı inisiyatiften geldi. Yaşanan şiddeti samimi itiraflarıyla tutan Yehuda Şaul’la ‘sessizliği parçalamak’ için çıktığı yolu anlattı.

Başında olduğunuz ‘Brea-king The Silence’ nasıl bir kuruluş?

- 2001-2004 yılları arasında Batı Şeria’da başçavuş olarak görev yaptım. Görev komuta zinciri altında yaptıklarının adil olup olmadığını sorgulamazsın. Son yılımda bu durum benim için değişmeye başladı, gördüklerimi kaldıramaz olmuştum. Sivil hayata döndükten sonra orduda yaptıklarımızı meşrulaştıramıyordum. İçimdeki rahatsızlıkla kendi birliğimdeki (50. Alay-Batı Şeria) askerlere ulaştım. 2004 yılında benim gibi düşünen 64 askerle bu STK’yı kurduk. 10 yıldır kurucu üye ve eş yönetici olarak ‘Breaking The Silence’ta çalışıyorum.

Amacınız nedir?

- Ordu kolonici ve baskıcı değil sadece savunma aracı olmalı. Hedeflediğimiz, aynayı kendimize çevirmek. İşgal edilen Filistin topraklarındaki gerçeği anlatmak, afişe etmek istiyoruz. ‘Breaking the Silence’ olarak bugüne kadar 950 askerin ifadesini topladık ve şahit olduklarını yayınladık. İsrailliler olup bitenlerin farkında değil çoğu da bilmek istemiyor. Tanık olduklarımız dehşetti ve bu, su yüzüne çıkartılmalıydı.

Nelere tanık oldunuz?

- Hangi birini anlatayım, günler sürer. Birliğimdeki bir subay taş atan Filistinlileri durdurmak için ateş açtı. 16 yaşındaki bir çocuğu çenesinden vurarak öldürdü ve dans ederek kutladı. Bunları duymak isteyenler için böyle bir sürü hikâye var. Çarpıcı ve korkunç olan hayatın sıradanlığına yedirilmiş zulüm: Günlük rutin haline gelenler. Baskı ve şiddet olağan hayatın parçası olduğunda, insanlığın bittiği noktaya varırsınız.

Rutin zulümden derken neler yaptınız, siz o noktaya vardınız mı?

- Bence o noktadaydım. O subay gibi birini öldürmedim ya da yaralamadım ama kendimi asla affedemeyeceğim şeyler yaptım. İşgal topraklarındaki Filistinliler 7 gün 24 saat müdahale ihtimaliyle yaşar. Rahat bir uyku yüzü görmezler, gecenin köründe sık sık evleri aranır. Şüpheli bir poşet gördünüz, sokaktan öylesine geçen bir Filistinliyi canlı kalkan olarak kullanarak poşeti açarsınız. Kendi halinde bir çoban bile tutuklanabilir. Şöyle anlatayım; birliğimdeki askerlerle 2002 Dünya Kupası’nda Brezilya’nın maçını izlemek istiyorduk. Uydusu olan herhangi bir Filistinli evi seçtik, çoluk çocuk evdeki herkesi tutukladık. Onları arka odaya kilitledik ve maç bitene kadar çıkarmadık.

Peki görevi kötüye kullanmanın yaptırımı, çocuğu öldüren subaya ne oldu?

- Hiçbir şey. Tek bir asker üzerinden değil de kurumsal yaptırım üzerinden konuşursam daha sağlıklı olur. Cezalandırmaktan öte zaten İsrail ordusu askerlerini bu noktaya itiyor. Orduda çalıştığım üç yıl boyunca kimsenin soruşturmaya tabi tutulduğunu ne gördüm ne de duydum. İsrail militarist bir ülke, kadın-erkek herkes 3 yıl askerlik yapmak zorunda yoksa 1.5-2 yıl hapis yatabilir. Profesyonel değil, ordu dediğin sıradan gençler. Düşünsene 18-19 yaşlarında sana sınırsız bir güç veriliyor ve üzerinde sıfır denetim var. Deden yaşındaki Filistinlilerin hayatı tamamen senin insafında.

Gazze’ye yapılan operasyon hakkında ne düşünüyorsunuz?
- 47 yıldır işgal ediyoruz, 2005’ten beri İsrail güya yeni topraklara el koymayacaktı. Gittikçe agresifleşiyoruz: 7 yıl önce kınanan davranışlar bugün olağan. Hamas hayranı değilim ama Hamas üyeleri yaşıyor diye evleri bombalamak çılgınlık. Gazze’ye yapılan saldırı kabul edilemez. Röportajı bitirdiğimizde Tel Aviv’deki Gazze protestosuna gideceğim. (Protesto 17 Temmuz’daydı.) Maalesef toplumda azınlıktayız, faşist milliyetçilerin bu akşam saldırmasından endişeleniyoruz. İllüzyon içinde değilim, İsrail-Filistin barışına dair kötümserim. Fakat bir gün İsrail’e barış gelecekse, bu daha fazla toprak ele geçirmeye çalışarak değil işgali sonlandırarak olacak. Sessizliği parçalayıp bunu haykırmak gerek.

KaynaK

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Saçmalamadan yorum yapalım lütfen.

Yanlış düşünüyorsun israilin amacı topraklar değil amacı kendinden olmayan herkezi öldürmek özellikle müslüman kanı akıtmak onlar için en büyük zevk, varsayalım torak için yapıyor yarın bizim başımıza gelecek aynı durum (aha buraya yazıyorum israilin sonu bizim elimizden olacak) o zaman sen ülkeyi terkmi edersin

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
amerikayla rusya hep savaşta birinin desteklediğini öte ki kınıyor Bu amerikanın israile yardımı boş değil kesin bu yardımların arkasında bişey var az önce haberleri izliyordum ingilterede falan halk sokağa dökülmüş israil zulmünü bitir diye ellerinde kocaman kocaman filistin bayrakları pankartlarda falan israili boykotluyoruz yazıyordu

biz müslümanlar birlik olmadıktan sonra bu kan bitmez elin ingilizi bile eylem yaparken bizim müslümanlar yalandan bir ateşkes toplantısı yapıyor

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;fDGR_1gYFtM]http://www.youtube.com/watch?v=fDGR_1gYFtM[/video]

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Yanlış düşünüyorsun israilin amacı topraklar değil amacı kendinden olmayan herkezi öldürmek özellikle müslüman kanı akıtmak onlar için en büyük zevk, varsayalım torak için yapıyor yarın bizim başımıza gelecek aynı durum (aha buraya yazıyorum israilin sonu bizim elimizden olacak) o zaman sen ülkeyi terkmi edersin

İsrail topraklar için öldürmüyor oradaki masum insanları, KUTSAL TOPRAKLAR için öldürüyor.Eğer işin "GERÇEK" tarafından bakıcak olursak buraya safyalar dolusu şey yazarım ancak en kısa özetiyle söyliyim İSRAİL'in amacı Mescidi Aksayı ele geçirip yıkıp, yerinede Yeni Dünya Düzeninin sahibine yeni TAPINAK yapmak.Dünya ancak ve ancak KUTSAL TOPRAK lardan yönetilebilir.JERUSALEM ve KUTSAL SÜLEYMANIN TAPINAĞI (MESCİD-İ AKSA).Bu siyasal bir olay değildir tamamen mistik-şeytani inançların ve amaçların uğruna yapılan herşeyin mübah görüldüğü bir savaştır !

Bunu durdurabilecek tek kişi 12.İmam Muhammed Mehdi'dir.Mehdi gelene dekte Deccali durdurmak mümkün değildir.Yapılabilecek tek şey kendimizi savunmak ve Muhammed Mehdi nin geleceği doğru zamanı beklemektir.Kainatın kaderi bu şekilde yazılmıştır.Peygamber efendimizin hadisleri şaşmayan bir doğrulukla tek tek gerçekleşmektedir.