Rus bilim adamları Bitcoin madenciliği yaparken yakalandı!

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
Rus-bilim-adamlari-Bitcoin-madenciligi-yaparken-yakalandi.jpg

https://shiftdelete.net/rus-bilim-adamlarindan-bitcoin-uyanikligi

Rus bilim adamları, bir nükleer silah araştırma merkezinde süper bilgisayarlar ile Bitcoin madenciliği yapmaktan göz altına alındı.

:: Siz bu olay hakkında neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Buda ayrı bir olay :) aslında bizim şirketlerdeki bilgi işlemlerede bakmak lazım ne var ne yok diye kesin düşünmüşüzdür

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hahahaha haklı adamlar o bilgisayarlarla güzel bitcoin çıkar :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
:D vay be yakalandınız

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,166
İnsan evladı nefsine hakim olamıyor.
Birkaç bitcoin kazıyım zengin olayım derken işlerinden oldular.

Bu arada güne kaç coin kazdıklarını bilmek isterdim. :D Süperbilgisayarlar kendi paralarını çıkarmışmı? :D

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
pek inandırıcı gelmedi nükleer silah araştırma merkezi olduğu söyleniyor böyle bir yerin güvenliğinin çok sıkı olacağını tahmin ediyorum böyle bir olayın bırakın uygulama aşamasını düşünce aşamasından teşebbüs aşamasına dahi geçe bileceğine inanmıyorum

Reaksiyon puanı
10,325
Ya siz bir durun hele göreceksiniz, bu Bitcoin işi milletin başına daha çok dertler açacak. Sade Rusyada değil, dünyanın hemen her yerinde bu sebeple çok olaylar yaşanacak. Korkunç elektrik sarfiyatını bi tarafa bırakın, hırsızlık, cinayet ve daha bir sürü belalar, musibetler bekliyor insanları.

Aha yazdım buraya, sora demedi demeyin! :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

pek inandırıcı gelmedi nükleer silah araştırma merkezi olduğu söyleniyor böyle bir yerin güvenliğinin çok sıkı olacağını tahmin ediyorum böyle bir olayın bırakın uygulama aşamasını düşünce aşamasından teşebbüs aşamasına dahi geçe bileceğine inanmıyorum

Sen Rusları tanımamışsın kardeşim, orada çalışanlar insan değil mi? Dışarıdan birilerinin gelip yapmasına lüzum yok, içeridekiler anlaşıp yapamazlar mı? Ruslar Amerikayı sevmezler ama yeşiline bayılırlar. :)

Son düzenleyen moderatör:

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Ya siz bir durun hele göreceksiniz, bu Bitcoin işi milletin başına daha çok dertler açacak. Sade Rusyada değil, dünyanın hemen her yerinde bu sebeple çok olaylar yaşanacak. Korkunç elektrik sarfiyatını bi tarafa bırakın, hırsızlık, cinayet ve daha bir sürü belalar, musibetler bekliyor insanları.

Aha yazdım buraya, sora demedi demeyin! :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sen Rusları tanımamışsın kardeşim, orada çalışanlar insan değil mi? Dışarıdan birilerinin gelip yapmasına lüzum yok, içeridekiler anlaşıp yapamazlar mı? Ruslar Amerikayı sevmezler ama yeşiline bayılırlar. :)
Güvenliğinin çok sıkı olacağını tahmin ediyorum derken çalışanların oluştura bileceği bilgi sızdırma... gibi güvenlik sorunlarına karşı güvenlikten bahsetmiştim
içeridekiler anlaşıp yapamazlar mı?
yapabilmeleri için tamamının bu işin içinde olması lazım böyle bir kurumda o anlaşmanın sağlana bilineceğini düşünmüyorum

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
Yine ortalık çok kızışçak diyecekler ruslar gizli gizli şu siteler antivirüs programı sayesinde minig falan yapıyorlar diyecekler