Rootsuz Rom yüklenir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar xioami 8 telefonum var root atmadan telefonun tüm arayüzünü değiştirebilir miyim? değiştiremezsem rootu bilmeyen biri olarak video izleyerek kendim yapabilir miyim?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Android siateminin tüm arayüzünü rootsuz değiştiren uygulama varmı bilmiyorum ama root işlemi yapacaksan bilen birinün yapması daha iyi telefon kullanılamaz hale gelebilir..

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Rom değişimi için root gerekmez.
Custom recovery (muhtemelen mi8 için sadece TWRP var) kurmalısınız.
Recovery üstünden Rom kurulumu / root erişimi / mod kurulumu... gibi işlemler yapabilirsiniz.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Rom değişimi için root gerekmez.
Custom recovery (muhtemelen mi8 için sadece TWRP var) kurmalısınız.
Recovery üstünden Rom kurulumu / root erişimi / mod kurulumu... gibi işlemler yapabilirsiniz.
Youtube de aradım bulamadım, Türkçe anlatan bir video veyahut bit site bir blog var mı bildiğiniz?

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
ara yüzü değiştirmek için rom yüklemene roota gerek yok launcher ve tema ile değiştirebilirsin...

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
ara yüzü değiştirmek için rom yüklemene roota gerek yok launcher ve tema ile değiştirebilirsin...
Tüm arayüzün değişmesini istiyorum, telefon çevirici ekranından bilidirim çubuğuna kadar.Daha sonra üstte bildirim simgeleri görünmüyor devamlı biraz görünüp gidiyor bunları falan kalıcı hale getirmek istiyorum. Google romu buldum bi tane denicem şimdi indiriyorum.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Arkadaşlar xioami 8 telefonum var root atmadan telefonun tüm arayüzünü değiştirebilir miyim? değiştiremezsem rootu bilmeyen biri olarak video izleyerek kendim yapabilir miyim?
Arayüz dediğin şey 3 bölümde bulunur.

1)systemui.apk (yeni android sürümlerinde yanlış hatırlamıyprsam /system/privapk altında bulunan bu dizine(tam karşılığı olan kelime dizin kelimesi olmasada)root yetkisi olmadan ulaşamazsınız.

2)Framework bu dizinde genelde simgeler yazı tonları gibi imgesel ögeler bulunur yine bu dizinede root yetkiniz bulunmadan ulaşamazsınız.

3)touchwiz.apk adı markadan narkaya değişen bu dizin(tam karşılığı olmasada) yine /system/privapk altında bulunur. Dolayısı ile burayada root yetkisi olmadan ulaşamazsınız. Ancak launcher ile varsayılan ana ekran uygulamasını değiştirerek bu bölümde rootsuz sınırsız değişiklik yapabilirsiniz.

Tabi buralar işin birazda teknik kısmı şimdi gelelim senin soruna. Modifiye edilmiş yada portlanmış bir rom kurmak için twrp gibi modifiye edilmiş bir recovery menüsüne ihtiyacın var. Bu menüyü kurmak için gereken adımlarda bazen root gerekir bazende gerekmez. Ancak bu menüyü yükleyip kullanmak her zaman root atmakdan daha zor ve risklidir.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Bi teknik servisi olan telefoncuya gitmek yaptırmak en iyisi o zaman