Root Nedir ? Garanti Dışı Bırakırmı ?

Bu konuyu okuyanlar

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Valla hiç bulaşma ben öğrendim ne oldu şuan note 5 çöp oldu.Bir sorun yok unbrick yaptım ama Knox warranity 1 oldu.Garanti kabul etmemekte.

REOSTA9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Telefonumun garantisi bitmek üzere.. Root meselesini de merak nettim..
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla telefonu kişiselleştirmek ve normalde kaldıramadığın şeylere hakim olmak gibi bir şey ?
Sadece bu mu? yani şekil şemal için mi garanti vs riski konuşuluyor yoksa başka avantajları var mı? performan vs ile ilgili?

Bir de Rom olayı ne? 3 Rom yükledim falan denilmiş ama romun ne olduğundan bahsedilmemiş..

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Garanti disi birakir. Sen eski haline cevirebilirsin orda sorun yok, ama servis telefonun özel menüsüne girdiginde telefonun daha önce rootlandigini görecektir.

Turk_Typhoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kimi telefonlard(Örn. Galaxy S8) root sayaçları var. Bu sayaç root atmayı deneseniz bile aktifleşiyor. Hiç bir şekilde geri dönüşü yok ve garantiniz iptal oluyor. Size tavsiyem, 2 yıl dolmadan root atmayın. Zaten var olan özellikleri neyinize yetmiyor.

Gececi44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 8 tr ve garantili
Eski cihazlarda kingroot ile apk uygulaması kullanarak root yapıyordum. Cihazda garanti ile ilgili bir sıkıntı çıkmıyordu. System klasörüne uygulamayı yüklemediği için unroot deyince ve factory reset sonrası belli olmuyordu.
Kingroot note 8 de işe yaramıyor. Bilgisayar olmadan ve garanti dışına çıkmadan root yapmanın başka bir yolu varmı. Teşekkürler

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Garantiye dönerken yapmanız gereken unroot. Dokunmanız yeterli. Varsa TeamWin recovery gibi şeyleride sıfırlama ile kaldırıyorsunuz. TeamWin + Root tadından yenmiyor.

yavuzcihanozyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Güvenlik açığı çıkar diye ben yapmıyorum. Bildiğim kadarıyla garanti dışına çıkıyor.

sevgi50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sony nin böyle gıcık huyları hiç bitmediki zaten