Root Nedir ? Garanti Dışı Bırakırmı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi akşamlar elimde 1aylık lg g2 var radyosu yok root yapıp radyoyu açıp daha sonra unroot yapsam garanti dışına çıkarmı sonra unroot yaptıktan sonra radyo çalışır mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Root yapılan cihaz tekrar unroot yapılabilir fakat Sony gibi firmalarda BL kilidi açıldığı için unroot yapılsa bile Bl kilidi için bir şey yapılamaz . Root için garanti dışı bırakır deniyor fakat ben root lu cihazı servise gönderen ve servisin de cihaz değişimi yaptığını yani yeni cihaz gönderdiğine de şahit oldum.

abi telefona root ve room yaptktan sonra eski haline nasıl çevrilir 6yardımcı olun
Kardeş root u kaldırmak için unroot dosyaları var bu dosyayı indirip telefonunun dosyalarım kısmına zip ten çıkarılmış bir biçimde atıcaksın.Daha sonra telefonunun recovery modunu açıp unroot dosyasını yükleyeceksin.Eğer int. de araştırırsan daha ayrıntılı anlatım bulabilirsin ben telefonunun modelini filan bilmediğim için ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.

Arkadaslar root yaptıktan sonra yetkili servis download modundaki binary download a bakarlar. Rootlu ise "current= yes" değil ise "current=no" yazar. Ama siz root yaptıysanız belli işlemler uygulayarak onu rootsuz gösterebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu gönderdim, bir sorunu yok, 4.3 yükseltsinler diye, rootlu olduğu için 4.3 update olmuyor. servis rootlu olduğunun belirterek garanti bıraktı. orjinale dönmem lazım nasıl yapabilirim.

Ben bi tabletini rootlamaya çalıştım hazır programlarla How To Root diye bir program var o rooted diyor Root checker kusura bakma değil diyor SuperUsera ise program ekleyeniyorum nasıl olcak bu iş
su binary yeşil yazıyla -rwsr-sr-xroot/SYSTEM/xbin/su bu rootlu mu demek Mehmet.Yildiz

Arkadaşlar birinin dediği diğerinin dediğini tutmuyor doğru düzgün bi yorum yazında bizde ona göre root atalım root garanti dışı bırakırmı Sony Xperia M kullanıyorum

Arkadaşlar birinin dediği diğerinin dediğini tutmuyor doğru düzgün bi yorum yazında bizde ona göre root atalım root garanti dışı bırakırmı Sony Xperia M kullanıyorum
Kalıyor ama tekrar geri çevirmen sadece 5 saniyeni alıyor. Kingo root kullan keyfine bak. Çok abartılacak bir şey değil.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorun varsa özelden mesaj at bana.

Ben bi tabletini rootlamaya çalıştım hazır programlarla How To Root diye bir program var o rooted diyor Root checker kusura bakma değil diyor SuperUsera ise program ekleyeniyorum nasıl olcak bu iş
su binary yeşil yazıyla -rwsr-sr-xroot/SYSTEM/xbin/su bu rootlu mu demek @Mehmet.Yildiz

root checker değil diyorsa değildir :mrgreen: yinede root isteyen bi uygulama yükleyip deneyebilirsin :)

Saolun denedim scr pro ekran videosu uygulaması superuser gerekli diyor SuperUsera gidiyor oraya eklenmiyor ama

Düşünsünüze bütün uygulamar root istiyo ama firmalar rootu yasak koymuşlar ne yapcaz

Rootlu telefonlarin garanti kapsaminda olmasi icin eylem yapalim olmazmi yani bi cozumu vardir bununda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bencede saçmalık root niye garanti dışı bıraksınki telefona zarar vermedikçe ama garanti dışı bırakıyorlar onların çıkarıda bu sanırım :bored:

bencede saçmalık root niye garanti dışı bıraksınki telefona zarar vermedikçe ama garanti dışı bırakıyorlar onların çıkarıda bu sanırım :bored:
Benim telefonum rootlu ve şu haliyle bile garanti kabul ediyor

Telefonum y320 ve içinde sayısız değişiklik yaptım ve orjinal romu benim modifiyeli romumun yanında ezilir yani

Root telefonda yapılmasına izin verilmeyen olayların yapılmasına izin verilmesi yani telefonun kontrolünü tamamen ele almasıdır ve garanti dışı bırakır fakat servise vereceğinde rootu kaldırırsan garantisi devam eder ama yinede bana kalırsa root suz kullan

Root telefonda yapılmasına izin verilmeyen olayların yapılmasına izin verilmesi yani telefonun kontrolünü tamamen ele almasıdır ve garanti dışı bırakır fakat servise vereceğinde rootu kaldırırsan garantisi devam eder ama yinede bana kalırsa root suz kullan
Y320 rootsuz çekilmez :)