Roaccutane'ye başladım??

Bu konuyu okuyanlar

Medusaa01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar 5 6 yıldır sivilcelerimle uğraşlarım kremler antibiyotikler vs. Derken 16 yaşıma gelmiş bulunmaktayım annemin de şiddetle karşı çıktığı hep internette haberlerini gördüğümüz bir ilaç. Sivilcelerim ilk çıkmaya başladığından itibaren kistik çıkıyor onlara da akne deniyor herhalde. Yüzümde 5 6 yerde olmasına rağmen aşırı büyük iltihaplı ve ağrılı çıkıyorlar ve mutlaka çenemde 1 tane sivilce olurdu bu yaz yüzüm o kadar kötü oldu ki(koyabilirsem fotoğraf koyarım) burnuma sivilce çıkıcaktı palyaço gibi geziyordum falan izmire gidio gelmiştim annem yüzümü görünce şok oldu hadi gidelim doktora ben dayanamayacağım kullan bari o haptan dedi biz gittik tahlil vs. Yaz oldupu için günde 1 doz 20mg ile başladım şuan 17. Günümdeyim çenemde kocaman yanık gibi bi sivilce oldu 1 demeyeyim 3 4 tane sivilcenin birleşimi. Dudaklarım aşırı kuruyor burnumun kenarları soyuluyor asıl konuya gelelim ilacı etkisini bu kadar çabuk göztermesi normal mi??

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728

Genel yorumları olumlu olmuş bir ilaç.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bende zamanında Acnegen kullandım.
Her bünyeye aynı etkiyi bırakmıyor fazlasıyla stresli biriydim ilacın bazı yan etkileri yüzünden bırakmak zorunda kaldım fakat, kesinlikle kullanmanı öneririm üstelik tam başlaman gereken zamanlardasın.
Yaş ilerledikçe haliyle geçmişte çıkan sivilceler yüzünde çukurlara falan yol açacak ki bu da zaman geçtikçe kötü bir hal alıyor.
Yaklaşık 6 ay (kilo ve yaşa göre değişkenlik gösterip 7-8 ay) bu ilacı kullanıp önünde ki uzun bir süreyi sivilcesiz ve rahat bir şekilde geçirebilirsin.
En büyük sorunu dudak kuruması deride incelme olarak görülür fakat güneş altında çok gezmez düzenli bir şekilde kremlerini kulanırsan çokta sorun yaşamazsın.
Doktorumun bana dudak çatlağı için vermiş olduğu bir ilaç vardı adını tam hatırlamıyorum ama bir süre onu kullandıktan sonra biitkisel bir kremi kullanmıştım ve doktorun tavsiye ettiğinden çok çok daha fazla faydasını görmüştüm, istersen adını verebilirim.

Burada oldukça güzel anlatılmış.
Dediğim gibi kısaca çok kısa bir süre zahmetini çekip uzun süreler keyfine bakıyosun da diyebilirim.
İlaç kullanım aşamasında kendini çok stresli hissedersen bitkisel çayların (Papatya çayı gibi) faydasını görebilirsin.

Medusaa01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
10 yaşında sivilcen mi vardı?
Aynen o zamanlar daha küçüktü ama daha çoktu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende zamanında Acnegen kullandım.
Her bünyeye aynı etkiyi bırakmıyor fazlasıyla stresli biriydim ilacın bazı yan etkileri yüzünden bırakmak zorunda kaldım fakat, kesinlikle kullanmanı öneririm üstelik tam başlaman gereken zamanlardasın.
Yaş ilerledikçe haliyle geçmişte çıkan sivilceler yüzünde çukurlara falan yol açacak ki bu da zaman geçtikçe kötü bir hal alıyor.
Yaklaşık 6 ay (kilo ve yaşa göre değişkenlik gösterip 7-8 ay) bu ilacı kullanıp önünde ki uzun bir süreyi sivilcesiz ve rahat bir şekilde geçirebilirsin.
En büyük sorunu dudak kuruması deride incelme olarak görülür fakat güneş altında çok gezmez düzenli bir şekilde kremlerini kulanırsan çokta sorun yaşamazsın.
Doktorumun bana dudak çatlağı için vermiş olduğu bir ilaç vardı adını tam hatırlamıyorum ama bir süre onu kullandıktan sonra biitkisel bir kremi kullanmıştım ve doktorun tavsiye ettiğinden çok çok daha fazla faydasını görmüştüm, istersen adını verebilirim.

Burada oldukça güzel anlatılmış.
Dediğim gibi kısaca çok kısa bir süre zahmetini çekip uzun süreler keyfine bakıyosun da diyebilirim.
İlaç kullanım aşamasında kendini çok stresli hissedersen bitkisel çayların (Papatya çayı gibi) faydasını görebilirsin.
Ya evet doktor dedi bu ilacın muadilleri de var ama en etkilisi roaccutane dedi bunu kullanmaya başladım bende biraz sinirli ters bir insanım da sıkıntı çıkmaz inşallah

Aynen bu yazıyı okumuştum

20190824_225838.jpg

Buyrunuz şuanki halim dudaklarıma hametan sürüyorum sırtımda da var şuan da gözüktüğü gibi

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Fazla büyük ama bu ilaçlar hepsine çözüm oluyor, dediğim gibi belki 1-2 ay tedavin uzar ama kesin çözüm olur.
Bu süreçte yediklerine içtiklerine de bi nebze dikkat et, yağlı, şekerli, fazla tuzlu ve özellikle fazla baharatlı şeylerden uzak durmaya çalış.
Uykuna dikkat et bol su tüket, kahvaltılarına da dikkat et sinirin içinde dediğim gibi papatya çayı rahatlatıyor biraz :)
Şimdiden geçmiş olsun.

Medusaa01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aynen o zamanlar daha küçüktü ama daha çoktu

Ya evet doktor dedi bu ilacın muadilleri de var ama en etkilisi roaccutane dedi bunu kullanmaya başladım bende biraz sinirli ters bir insanım da sıkıntı çıkmaz inşallah

Aynen bu yazıyı okumuştum

Ekli dosyayı görüntüle 77520
Buyrunuz şuanki halim dudaklarıma hametan sürüyorum sırtımda da var şuan da gözüktüğü gibi

Fazla büyük ama bu ilaçlar hepsine çözüm oluyor, dediğim gibi belki 1-2 ay tedavin uzar ama kesin çözüm olur.
Bu süreçte yediklerine içtiklerine de bi nebze dikkat et, yağlı, şekerli, fazla tuzlu ve özellikle fazla baharatlı şeylerden uzak durmaya çalış.
Uykuna dikkat et bol su tüket, kahvaltılarına da dikkat et sinirin içinde dediğim gibi papatya çayı rahatlatıyor biraz :)
Şimdiden geçmiş olsun.
Teşekkürlerr