rMBP-MBA fiyat ve öneri konusunda yardım.

Bu konuyu okuyanlar

Klbroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bilgisayarı günlük işler için kullanacağım. İnternette dizi ve inceleme videoları izleme, mailler, ödev araştırmaları, office uygulamaları vs.. Nadiren de video edit işim olabilir (Profesyonel bir çalışma değil maksimum 10 dakikalık ). İş böyle olunca rMBP yerine rMBP'nun fiyat olarak da yüksek olmasından dolayı daha ekonomik ve kullanım amacıma uygun olan MBA düşündüm. Yıllarca 10.1 inç netbook kullanan biri olarak 11.6 bana küçük gelmiyor. 13.3 ise benim için herhangi bir taşınabilir bilgisayarda maksimum boyut.

MBA bana daha uygun diyorum ama kullanıcılar olarak MBA tercihim konusunda doğru düşüncede miyim?

Fiyat konusunda da güncel özelliklerde 11.6 inç modeli 4GB, 13.3 inç modeli ise 8 GB RAM ile geliyor. 11.6 inç MBA'yı 8 GB RAM yapılandırması yapınca kaçırmadığım bir özellik yoksa fiyatı 13.3 inç MBA ile aynı fiyata geliyor (3.824,86 TL). Fiyat politikasında ekran boyutunun hiçe sayılması bana ilginç geldi işin doğrusu.
Screenshot_20160807-125312.jpg
Screenshot_20160807-125347.jpg

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Merhaba. Bende cihazı sizin kullanım tarzınıza benzer bir şekilde kullanıyorum. Hatta benim cihazımda 4gb ram var. Early 2015 modeli. Ben 13 inç olanı tercih ettim. 8gb ram olması tabiki uzun süreli kullanım açısından iyidir. Ama 4gb ram ile şuana kadar bir sıkıntı yaşatmadı. Peki size 128gb SSD kapasitesi yeterli mi? Birde ürünü sıfır olarak mı almayı düşünüyorsunuz?

Klbroglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Bende cihazı sizin kullanım tarzınıza benzer bir şekilde kullanıyorum. Hatta benim cihazımda 4gb ram var. Early 2015 modeli. Ben 13 inç olanı tercih ettim. 8gb ram olması tabiki uzun süreli kullanım açısından iyidir. Ama 4gb ram ile şuana kadar bir sıkıntı yaşatmadı. Peki size 128gb SSD kapasitesi yeterli mi? Birde ürünü sıfır olarak mı almayı düşünüyorsunuz?
Sıfır alma niyetindeyim. Değolamada word, pdf, powerpoint dosyaları olacağından yeteceğini düşünüyorum. 8 GB da sizin de belirttiğiniz gibi uzun vadede faydalı olacaktır.
Verdiğiniz bilgiler için de teşekkürler.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Uzun vadede kullanacaksanız bence bütçenizi biraz daha arttırıp 13 inç 256 gb ssd olan modeli alın.

Son mesajlar