Rıza Çalımbay'dan Sosa Açıklaması!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, her hafta düzenlediği basın toplantısını bu hafta salı günü düzenledi. Çalımbay yine bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

2255813.jpg

İşte Çalımbay'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Sahanın içinden çok dışında problem var. Buradaki iş zor bir iş. Ben buraya geldiğimde maalesef oynamayan oyuncuların hepsi kopmuşlardı. Tekrar bu arkadaşlarımızı bütün hale getirmeye çalıştık. Dün yine bir toplantı yaptım arkadaşlarla. Rahatsız olduğum bazı konular vardı ve açık açık söyledim. Ona göre çeki düzen verilmesi gerekiyor, antrenmanlarda çalışması gerekiyor. Bu oynamayan arkadaşlarımızın kendilerini bırakmaları. Burada bir sürü arkadaşımız var ve buraya takım olmak için geldiler. Başarı için geldiler.

Oyuncularımın mücadeleleriyle gurur duyuyorum. Sivasspor ligin en iyi oynayan takımlarından birisi. Eksiklerimiz ve sıkıntılarımız var doğru. Bunu devre arasında çalışarak veya başka bir şey yaparak gidereceğiz. Biz eksiklerimizi düzelttikten sonra daha sağlam olacağız.

Abdulkadir bizim için çok önemli. Geleceğin önemli futbolcularından biri olacak.

Geldiğimiz ve bizden önceki bir dönem var. Biz antrenmanlarımızda şimdi takıma yüklenme gibi bir şey mümkün değil. İlk yarının sonuna gelinmiş, yüklenme şansınız hiç yok. Sezon başı kampı çok önemli. Orada yüklenerek verebildiğinizi verirsiniz. Lig başladıktan sonra bunu korumaya çalışırsınız. Bazı maçlarda gözükmese bile takım çok mücadele ediyor. N'doye biz geldikten sonra peş peşe 90 dakikalar oynadı. Aşırı büyüteceğimiz bir sakatlık yok.

Sosa'nın sezon başı antrenman yapmadığı için sakatlıkları olacaktır. Böyle zor maçlar oynadığı için bunlar çıkacaktır. Yurt dışına gitme konusunda bilgimiz var. Kendi doktoru var. Röntgenlerini göstermek için gitti ve geldi.

Orta saha açısından en çok sorun yaşadığımız maç Osmanlı maçıydı. Kucka kendisi 90 dakika oynamak istemiyor şuanda. Hazır değil. Osmanlı maçında konuştuk 15 dakika oynayabilirim dedi, Sivas maçında 60 dakika oynayabilirim dedi. Biz bunları konuşuyoruz. Kucka'yı ben ilk defa Osmanlı maçında gördüm. Hubocan'ı ilk kez Sivas maçında gördüm.

Galatasaray maçında bile söyleyecek bir şeyler buldular. Bunlar olabilir. Ben devre arasını bekliyorum. 4 maçı kazanmak istiyorum. Benim için en zor maç bu hafta. Kendi kurduğum takıma karşı Antalya'ya karşı oynayacağım.

Son 4 haftayı iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz. Dame N'doye'yi ben sol açık oynatmıyorum. Castillo'yu da sağ açık oynatmıyorum. Bu başka bir taktik bana özgü. Çok az gol atacak oyuncularımız var. Forvete yakın oyuncu lazım oyun içinde. Ben golcüyü maç içinde arıyorum. Bizim takımımız iyi bir takım. Biraz zaman lazım. Devre arasına kadar 4 maçımızı iyi bitirmemiz gerekiyor.

Benim olduğum yerde sorun istemiyorum ben. Bir sorun olduğunda açık açık arkadaşlarımızla konuşuyorum. Bu takımın kazanma hırsı var. Herkes istiyor. Oynamayan arkadaşlarımız var onları hazır tutmaya çalışıyoruz. Devrede bu tip sorunlara kesin olarak çözüm bulmaya çalışacağız.

Yediğimiz gollere baktığınızda 3 golü kendi kalemize attık. Şanssızlıklar yaşadık. Ama bunlara çözüm bulacağız. Özellikle Osmanlı maçında yediğimiz korner gollerini yemememiz gerekiyor.

Hubocan benden önce de stoper olarak oynamadı. Servet hocayı Slovakya milli maçına yolladım stoper nasıl oynuyor görelim diye orada da sol bek oynadı. Burda oynattık çok iyi oynadı. Milli takım oyuncusu başarılı olacaktır.

Kupa bizim için çok önemli. Sonuna kadar gitmek istiyoruz. Rakibimizin iki maçını izlettirdik. İyi bir takım. Az şans verdiğimiz arkadaşlarımızın çoğunu oynatacağız. İnşallah oynatacağımız arkadaşlar da iyi oynar.

Sezon başında kiralık olarak gönderilenleri çok tanımıyorum. Yüzeysel olarak tanıyorum. Şuan amacımız mevcut kadromuzla bu yılı en iyi şekilde bitirmek. Şuan ilgilendiğimiz tek şey 4 lig maçı ve kupa maçları.

Ben bir takımı sezon başında kurduğumda oyun yapısına göre kurarım. Oyuncunun disiplinli olmasını çok isterim. Buradaki tek sıkıntı kalabalık olması. Onun dışında bir sıkıntı yok.

Benim oyuncumun Avrupa'da üst düzey bir takıma gidip başarılı olmasını isterim. Trabzonspor altyapısından çıkıp oralara gitmesini çok isterim. Ama Yusuf için karar yönetimin. Bir Trabzonlu'nun altyapıdan yetişip Avrupa'ya gitmesi ve orada ülkesini temsil etmesi çok çok önemli.

Rıza Çalımbaydan Sosa açıklaması

.

Ekli dosyalar

• upload_2017-11-27_22-41-54.jpeg
    upload_2017-11-27_22-41-54.jpeg
    7.2 KB · Görüntüleme: 765
  • upload_2017-11-27_22-42-13.jpeg
    upload_2017-11-27_22-42-13.jpeg
    9.1 KB · Görüntüleme: 702