Retina mı? Macbook air mi?

Bu konuyu okuyanlar

Yigit5496

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir macbook almak istiyordum lise son sınıf öğrencisiyim.. Şu iki model arasında kaldım sizce hangisi ders çalışmama,film izlememe ara sırada olsa sadece total war oyunlarını oynamama daha uygun bir tercih olur aklımda 2 tercih var ve bütçem en fazla 3600 tl.. Cevaplarınız için teşekkürler...

https://www.troyestore.com/Urunler/...-Dual-core-i5-13GHz-4GB-256GB-Flash-4577.html

APPLE MAcBookPro MD212TU/A Retina i5-Dual-core 8 GB 128 GB SSD 13.3"

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
Paran yetiyorsa retina al ama bana sorarsan air işini görür

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
aynı fikirdeyim.. ben hiç oyun oynamam bana kalsa air alırım

Yigit5496

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2012 retina 128gb ssdli olanı alabilirim ama onu almaktansa macbook air 2013 256gb ssd almak daha mı iyidir? Fiyatları hemen hemen aynı zaten.

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
SSD takviyesi yapılabilir, tavsiyem retina almanız.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Retinalı MacBook Pro yerine Retinasız 2013 model MacBook Pro'yu beklemeni tavsiye ederim. Tanıtılmasına en fazla 1-1.5 ay kaldı. Ama oyun fazla oynamıyorsan ve taşınabilirlik senin için önemli bir unsur ise, MacBook Air iyi bir çözüm olacaktır. Bu arada, MacBook alarak iyi bir seçim yapıyorsun. :thumbup1:

Yigit5496

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Retinasız macbook proya pek sıcak bakmıyorum inceliği benim için önemli bi etken aslında sırf bu yüzden macbook air alıcaktım ama sonradan retinanında prodan ince olduğunu ve görüntünün mükemmel olduğunu görünce kararsız kaldım..Dediğim gibi sadece total war serisinin oyunlarını oynuyorum mesela bu son çıkan rome 2 total warı oynayabilirmiyim iki macbooktada? 1 ay sonra tanıtılacak olan retinaların fiyatıda baya bir uçuk olur düşüncesindeyim

ariakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüksek performanslı işlerde ihtiyaç duyacaksanız kesinlikle Retina. Air zayıf kalıyor o konularda.

uludag90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bende 2012 air var.Bende FM2014 oyunuyorum çok güsel takılmadan oynuyorum ancak çok ısınıyor. Yazık macbook a bence. Eğer total war oynayacaksan retina pro senin için yeterli olacaktır. En son öğrenci indirimi vardı. Ben de aldım 15 inç retina pro ve çok memnunum. Yani retina pro alman tavsiyedir. İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
bir yıllık konuyu hortlatmasaydın iyiydi :)
neyse madem hortlamış yorum yapalım

air kullanmadım ama macbook pro retinaların daha mantıklı olduğunu düşünüyorum

macbook air sık seyahat edenler, office programları kullananlar, dokuman hazırlama webde gezinme vb işler yapanlar için çok uygun ayrıca görsel olarak çok başarıılı

bilgisayarı biraz daha prefesyonel işler için kullanacaksanız yada oyun oynamayı planlıyorsanız macbookpro daha akıllıca bir seçim
hatta taşınabilir olması gerekmiyorsa masaüstü daha güçlü modeller tercih edilebilir.

bendeki mbpro retina mid2014 son güncelleme ile gelenlerden
ve çok mennunum