Resimlerle A'dan Z'ye Dreambox kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Dreambox Nedir.

Dreambox. skybox gibi alıcılar linux tabanlı bir işletim sistemi ile çalışan, internet bağlantısı bulunan, yayını paylaşabilen(card sharing), ama linux dili ve komutlarına sahip olduğundan kullanması zor bir cihazdır.

dreambox ,normal receiver gibi çalışır yani antenden sinyal alır ve görüntüyü TV ye aktarır yanlızca şifreli kanallarda şifreleri bağlantı yaptığınız internetten (serverdan) alır. Serverlar ücretli olabildiği gibi free yani ücretsizde olabiliyor ama ücretsiz alınan destek çok kısa günlük olur. Cihaza yanlızca receiver gibi bakmak ve kullanmak çok hatalı olur eğer sadece ben tv izlerim bu işlere zaman ayıramam dersen DM500 modeli ni alabilirsin (başlangıç için de tavsiye ederim ) HD yayın izlemek için dm800 modeli denebilir

• Kendisi sosyalist yapıya sahip bir cihazdır velakin zamanla kapitalistlerin eline düşmüştür (ücretli serverlar)
  • Çeşitli modellerde ürünleri mevcuttur en yaygın modeli 500s modelidir çünkü daha ucuzdur
  • Her ne kadar 500 modeli ufak olsada ünlü bir komedyenimizin dediği gibi önemli olan boyu değil işlevi mantığında çalışmaktadır.
  • Kendisi ve diğer üst jön modelleri bill amcaya nazire yapıp Linux işletim sistemi kullanmaktadır bilindiği gibi Linux açık kaynak işletim sistemi olduğundan (Türkçesi bedava kardeşim) gelişime müsaittir .(Windows da müsait pardon bill,bknz vista hehehe)
  • Cihaz net olmadan da kullanılır neti olmayanlar çekinmeden alabilirler ama bu altınızda Ferrari ile 30 km hızla gidiyormuş gibi bişey olur ayrıca cihaz neti çok sever kullananlara sorunuz.

reambox: bir uydu alıcısı, normal uydu alıcılarından ayıran özelliği kendine has bir linux işletim sistemi kullanmasıdır,

Ethernet bağlantısı sayesinde nete açılabiliyor, kullanacağınız yazılımlara bağlı olarak geliştirilebilmekte, üzerinde linux işletim olduğu için yazılımı açık kaynak kodludur,

ekleme çıkarma, düzenleme yapılabilir (Tecrübeli programcılar tarafından)

bir çok ek özellik (plugin) yüklenerek farklı fonksiyonel özellikler kazandırılabiliyor,

hdd li olanlara, kayır yapılabiliyor, netten müzik dinlenebiliyor, netradyoları mp3 olarak kaydeebiliyor, hdd boyu kadar film kaydı, kart paylaşımı, vs vs aklına ne gelirse, hemen hemen bir pcnin yaptığını yapıyor sayılır

Dreamboxta Hangi Program Ne İşe Yarar

Dream up ------> RS232 den yazılım atmaya yarar

*Flashwizard ----> Ethernet yolu ile İmage atmaya yarar.

*Flash FXP -----> ethernet yolu ile Skin,key,emu,plugin,altyazı vs.

*Tux commander -----> Gemini image'de keyleri kumanda ile günceller.

*s*ynet----> Uydudan offlıne download için kullanılır

*Tuxvision ----> Pc ye kayıt ve pc'den tv izlemek için.

*Dream PİP-----> Picture in picture fonksiyonu

* VLC-----> Pc ye kayıt,Pc deki video'yu dreamde oynatmak vs.

*DRtic-----> Yabancı filmleri Türkçe altyazı ile izlemeye yarar.

*JDrtic---> Yabancı film altyazılarını Dreambox formatına cevirmeye yarar.

*DVB logger ---> Dreambox da log almak için kullanılır.

*Skin ----> Dreamboxda menu görünümü değiştirmeye yarar.

*Juke box ---> MP3 dinlemeye yarar.

*Picture Viewer ----> resimleri Tv'de izlemek için kullanılır.

*Win Grab,NGrap,CIFS ---> Dreambox'dan pc'ye kayıt için kullanılır.

A DAN Z YE Dreambox Kurulumu Alttaki Linktedir.

http://rapidshare.com/files/15232833/Dreambox.rar

Dreambox Dm 800 HD de HDD takma

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

NOT Bu Konular Bir Çok Forumdan alıntı Yapılmıştır Emeği Geçen arkadaşlara Tşk Ederim Kaynak Veremiyorum çünkü bir Çok Siteden araştırma Yapıyorum Saygılar.

eozdeniz1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yararlı bir çalışma dreambox alan arkadaşların mutlaka incelemesi lazım.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
İlerde almayı düşünüyorum müthiş bi alet ,bilgiler için teşekkürler.

RoMaNTiiZMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım tek birşey sorup kısa cevap istiyorum
Bu cihaz kendisi şifreli kanalları kullanıma açıyor mu ?

Cincin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihazı tam alacaktım ki ..bu cihaz üzerinden şifreli kanalları izlemenin (ligtv,dsmart,vs.) yasak olduğunu ve cezası olduğunu duydum ve ceza olayını göze alamadığımdan vazgeçtim. satıcı nereden aldığını söyleme dedi. olay bitti benim için..

böyle bir şey var mı biliyor musunuz? yasal mı? değil mi? yakalanma ihtimali var mı?

teşekkürler.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
yasak ama başka bi yerden alıp izlediğin için sorun olmaz,bağlandığın server da var ise izlersin istediğin kanalı,zaten alırken sana 1 senelik bi şifre veriyolar ondan giriş yapıp serverda olan kanalları açabilirsin,free server larda var ama onlar fazla iyi değil ama idare eder,fiyatını söylersem atılabilirim ondan söyleyemem,1 sene sonunda üyeliğin bittiğinde tekrar belli bir miktar para verip server için üyelik tekrar açılır gene 1 sene,yakalanma ihtimalin var tabi ki anında tespit ederler ama başka bi yerden aldığın için sorun olmaz fazla

>ENES<

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cihazla ilgili görüş ve fikirlerim
evet arkadaşlar yazılara bakıldığı zaman genelde her arkadaşın bir sıkıntısı var dreambox türkiyedeki tüm uydu cihazalrından daha hızlı ve linux işletim sistemiyle çalışan belki ilk uydu cihazıdır daha sonradan ona muadil cihazlar çıktı.peki bu cihazların sorunu nedir
1:türkiyede orjinalleri çok pahalı o yüzden satılan ürünler çin malı çok arıza veriyor
2:yazılımlar klonlarda sorun yaratıyor her yazılım olmuyor son kulllanıcı sorun yaşıyor
3.cihazlar normal cihazlara oranla küçük olduğu için özellikle kapalı yerde kalan cihazlar aşırı ısınmadan dolayı bozuluyor
4.arızaları internet görmüyor ip almıyor asix entegresi arızalı
5:cihaz açılmıyor kırmızıda kalıyor yada görüntü gelmiyor flaş silinmiş yada arızalı
6.sinyal yok aradığınız servis bulunamadı demeye başladıysa tuner yada hor -ver arızalı
7.cihaz kitleniyor yada kanallar kendi kendine zaplıyorsa yazılım yada remler arızalı
8:kumanda zor görüyor bu size özel bir sorun değil bizde aynı sorunu yaşıyoruz göz küçük
9:şifreli kanallarınız donuyorsa serverinizde sorun var demektir ben daha cihazdan kaynaklandığını görmedim aldığınız kişi yanlış tır herkes en iyi benimki der ben
bu kadar sorunu olan bir cihaz alınırmı derseniz bir teknisyen olarak tavsiye ederim ama güvendiğiniz yerden alın
peki bu sorunları yaşammak için ne yapmak lazım
1: cihazı güvendiğiniz yerden ve amg işlemci olan cihazları alın
2:kaliteli dseq kullanın
3:cihazınızın bozulmasını istemiyorsanız açık yerde hatta mümkünse altına soğutucu alın
4:cihazı yakın yerde telsiz telefon modem varsa aynı odadan kaldırın çünkü sinyallerin donmasına ve cihazın kitlenmesine sebep oluyor
bunları yaparsanız sorunsuz kulanırsınız
dreambox ve diğer tüm uydu cihazlarının tamiri ve bakımı içinhttp://www.hepsiteknik.com

alpaslan1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
es selamalüyküm arkadaşlar ben erzurumdayım bir tane dreambox aldım altıy aysonra bütün kanallar gitti uyducu gene para istiyor paramda yok adama vereyim aydan aya interneti zor üdüyor . dreambox 500 var kanal var gürüntüler gitmiş . server gitmiş . server erzurumda altı ay 200 ytl .kendime bedava server kurmak istiyor . yardımcı olursanız tşkür ederim . dadaş alparslan

--- Mesaj Güncellendi ---

es selamalüyküm arkadaşlar ben erzurumdayım bir tane dreambox aldım altıy aysonra bütün kanallar gitti uyducu gene para istiyor paramda yok adama vereyim aydan aya interneti zor üdüyor . dreambox 500 var kanal var gürüntüler gitmiş . server gitmiş . server erzurumda altı ay 200 ytl .kendime bedava server kurmak istiyor . yardımcı olursanız tşkür ederim . dadaş alparslan