Regedit Açılmıyor Kayıt Defteri Düzenleme

Bu konuyu okuyanlar

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
r6z3k.png

Arkadaşlar Hata bu bi çözüm lazım acilen. Ayrıca gpedit.msc'de yok pcde mevcut değil anlamadım gitti. Win8 Kullanıyorum Acil Yardım Ediniz

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
cmd ye regedit.exe yaz öyle açılıyormu ? (farkı olmaz ama bi dene yine)

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Masaüstünde boş bir alana; sağ tık > Yeni > Metin Belgesi diyerek bir txt dosyası oluşturalım. Daha sonra Aşağıda vermiş olduğum konutları yazarak Farklı Kaydet > Masaüstü > EnableTM.reg şeklinde reg dosyası olarak kaydedin. Çift tıklayarak çıkan uyarıya evet diyelim. "Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System] "DisableTaskMgr"=dword:00000000"

Başlat > Çalıştır > REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f tamam diyelim.

Başlat > Çalıştır > regedit yazıp tamam diyelim. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System yolunu izleyelim. Disable TaskMgr adında bir değer göreceksiniz. Sağ tıklayıp değiştir diyelim ve 1 oaln değeri 0 yapalım.

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıp tamam diyoruz. Buradan şu adımları takip ediyoruz;Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > CTRL+ALT+DELETE Seçenekleri > Görev Yöneticisini Devre Kaldır seçeneğine çift tıklayarak " Devre Dışı " Seçeneğini işaretleyip Uygula, Tamam diyoruz.

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim w7 ye de musalat.exe diye bi virüs bulaşmıştı advanced system care ile malveri sildim herşey düzeldi . virüs bulaşmış ve yönetimi kullanmanı engellemiş bende olduğu gibi

Mss

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 sene önce benimde başıma gelmişti tekrar kurmak zorunda kalmıştım..

oguzhan05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar oncelikle assagıdakı hataları alıyorsanız bunu uygulayın.

- Gorev yonetıcısı calısmıyor .
-gpedit.msc acılmıyor 0.5 sanıye sonra kapanıyor.
-regedit acılmıyor 0.5 sanıye sonra kapanıyor.
-REG add HKCU calısmıyor.
-cmd calısmıyor....

Bu hataların hepsi var ise bu bir virustur once bunu bılın.Arkadaslar alttakı lınke gırın ve uygulayın kesınlıkle ıse yarıycaktır . Emınım cunku tam 6 saattır bunu arastırıyorum. Ve 2 dakıkalık ıs oldugunu ogrendım . evet virus musallat.exe :D

http://musallatexe.blogspot.com.tr

Hakknızı helal edın adama ben 6 saat ugrastım helal ettım unutmayın karsılıgını alacaksınız . Hadı selametle :D

erdi-_-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gorev yonetıcısı calısmıyor .
-gpedit.msc acılmıyor 0.5 sanıye sonra kapanıyor.
-regedit acılmıyor 0.5 sanıye sonra kapanıyor.
-REG add HKCU calısmıyor.
-cmd calısmıyor....

arkadaşlar okadar uğraştım hiçbir yöntem çözüm olmadı.
kaspersky antivirüs programıyla tam arama yaptım tüm virüsleri sildi ve hatalar düzeldi.
sizede yararlı olacağını düşünüyorum.

vakyuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar böyle durumlarda Combofix.exe harika bir çözüm oluyor. Küçük ama güçlü bir yazılım. Kullanmadan önce antivirüsünüzü kapatmayı unutmayın
ComboFix

mutsuz erik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RedDevil dediklerine yaptım ama gpedit.msc de açılmıyor bende
Mesaj otomatik birleştirildi:

Masaüstünde boş bir alana; sağ tık > Yeni > Metin Belgesi diyerek bir txt dosyası oluşturalım. Daha sonra Aşağıda vermiş olduğum konutları yazarak Farklı Kaydet > Masaüstü > EnableTM.reg şeklinde reg dosyası olarak kaydedin. Çift tıklayarak çıkan uyarıya evet diyelim. "Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System] "DisableTaskMgr"=dword:00000000"

Başlat > Çalıştır > REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f tamam diyelim.

Başlat > Çalıştır > regedit yazıp tamam diyelim. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System yolunu izleyelim. Disable TaskMgr adında bir değer göreceksiniz. Sağ tıklayıp değiştir diyelim ve 1 oaln değeri 0 yapalım.

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıp tamam diyoruz. Buradan şu adımları takip ediyoruz;Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > CTRL+ALT+DELETE Seçenekleri > Görev Yöneticisini Devre Kaldır seçeneğine çift tıklayarak " Devre Dışı " Seçeneğini işaretleyip Uygula, Tamam diyoruz.

abi bende gpedit.msc de açılmıyor acil lazım bana :( dediklerini yaptım olmuyor faceden filan özelden konuşak olurmu . :( çok sıkıntılı pc im toparlayamıyorum bide bu sıkıntı çıktı ben bu sorunu bilmiyodum bende performance monitor programını açcaktım windowsta yüklü olan bi program bu işte ona girib performans ayarı yapcaktım youtubede görmüştüm ama açılmadı çözüm regediteymiş bi baktım regedite açılmıyor çözümün gpedit.msc de olduğunu öğrendim ona girmeyi denedim o açılmadı yaklaşık 10 saatir bunun üzerinde çalışıyorum youtubede izlemediğim video kalmadı napıyım benim sıkıntım büyük :( windowsu formatlasam herşeyim gidecek yedekliyecek bi hard diskim ekstradan flash belek filanda yok yardımcı olabilercek varsa yorumumu kopyalıyıp facebook gibi bi yerden özelden konuşsalın :( yardımcı olun lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Son düzenleme:

dogu0 dogu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu şu şekilde düzeltebilirsiniz.

Başlat
Çalıştır
Regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

“EnableLUA” değerini 1 yerine 0 yapıp, bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyin.