Reboot and Select proper Boot device sorunu

Bu konuyu okuyanlar

caglagoksuuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi kaç gündür Bilgisayarı açınca böyle bir ekran geliyor ne yapmam lazım?
u2u7ynah.jpg

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Bi kaç gündür Bilgisayarı açınca böyle bir ekran geliyor ne yapmam lazım?
u2u7ynah.jpg

Hata sürekli sürekli geliyor bilgisayar açılmıyor ise problemin harddiskten kaynaklanma ihtimali yüksek. Eğer kasayı temizlemek için filan açtıysan belki harddiskin kablolarından biri çıkmış oynamış olabilir kontrol etmeni önerebilirim veya harddiskinde daha ciddi bir problem vardır (umarım yoktur) . Bildiğim bu kadar inşallah daha fazla bilen bir arkadaş yardımcı olur

caglagoksuuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim yorumunuz için. Tekrardan kasayı açıp bakıcam..

Reaksiyon puanı
16,118
hdd doğru takılı mı? mbr kaydı bozuk yada hdd çalışmıyor biosta gözüküyor mu? ahcı mode kurcalanınca disable yapınca devreden çıkıyor sata hdd.

caglagoksuuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğinizden birşey anlamadım..bios menüsü nasıl açılır bilmiyorum ama bu ekran ctrl+altgr+delete yapınca windows başlatılıyor

Reaksiyon puanı
16,118
cpu-z ile anakarta bak bios ne? o önemli benimki F2 ile biosa girer F11 boot menüsünü seçer usb boot da var.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Başlangıçta boot edilebilecek bir sistem bulamadığından veriyor hatayı.

PC açılırken ekrana gelen beyaz yazılarda iken DEL tuşuna basara BIOS' a gir. Videoda ki First Boot Device yazan kısmın Hard Disk seçili olduğundan emin ol. Değilse Hard Disk olarak değiştir. Daha sonra F10' a bas ayarları kaydedeyim mi diye soracak Y tuşuna sonra Enter' a basarak işlemi tamamla.

BIOS' ta bu ayarı yaparken başka bir yerleri de değiştirme.

[video=youtube;Kd3JTGAs-q0]http://www.youtube.com/watch?v=Kd3JTGAs-q0[/video]

caglagoksuuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dediğiniz gibi CPU-Z programını indirdim. Bilgiler şu şekilde..
yvy8upa5.jpg

xenitu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bios ayarlarında öncelikle usb den başlanacak şekilde ayarlı ise ve bilgisayarınıza bir hafızası olan bir cihaz (akıllı telefon, usb stick, hafıza kartı, hafıza kartı takılı bir yazıcı vb) usb üzerinden bağlı ise bilgisayarınız bu usb cihazı üzerinden boot etmeye çalışacak, içinde boot edecek bir sistem olmadığından dolayı bu hatayı verecektir.

Reaksiyon puanı
16,118
biosa F2 ile girersin boot seçenklerinde hdd'yi 1. yap takılı usbler varsa çıkart.

caglagoksuuu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşin garip tarafıda hiç bişey takılı değil usb yerlerinde. Tuhaf olanda bu.

georgian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu hata çok çıktı karşıma.Sorun bağlantılarda büyük ihtimal kabloları vs. kontrol etmeni öneririm.Ben öyle çözdüm.

E

Efe ASLAN

SDN Okuru
Arkadaşlar beyaz yazı çıktığında f2 ye basın PC açılırken yanı oradan windows u normal olarak başlar diyin olmazsa başlangıç onarmayi başlarında karşın geri yükleme yapın sorar saten size şifresiz varsa bi onceki sifrenizi sorar büyük ihtimal ve sifrenizi girin PC bizim keyfini çıkarın ;)

volkan0688

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mrb bende bu hatayı aliyorum. Bios dan Hard drive i seciyorum ama yine de ayni hatayi aliyorum. Tekrar biosu acyigimda yine Remivabke dvice seçili cikiyo. Acil yardim lutfen

Turansmsk10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaedeşim Ben cevabını biliyorum işte bu şekilde yap : bilgisayar açılırken sürekli f8 e bas sonra bir şey gelcek ordan eğer kasa markası samsung sa veya leptop samsungla ile ilgili bir yazı var ona tıklayıp enter a tıkla diğer markalardada öyledir olmassaa cevap ver

Sevket01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba... Yıllar geçmiş ama biri belki yardıma gelir... reboot and Select.... Mesajı geliyor... Herhangi bir sürücü en boot et ek istiyor ama biosa gire iyorum. Harddiski çıkarınca biosa girebiliyorum o da yetersiz kalıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Harddisk. bozulmuş. Partitionlarda formatlama yaptım ve yeniden başlamadı. Ancak harddiski LLF ile kurtardım sonrasında Windows ta NTFS formatını yaptım. (Başka pc de harici harddisk gibi gösterdim)...

Son mesajlar