ReadyBoost

Bu konuyu okuyanlar

?SARP?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben inernette readyboost u usb ile ram arttırma diye duymuştum doğru mu?
ve diğer sorum ise
eğer baştaki sorunun cevabı evet ise ram e 4gb ekliyormu yoksa birşey yapmıyor mu. Benim pc 4000mb önerilen dediği için 4 GB yazdım bu arada:tearsofjoy:

polokral3846

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ready boost yaptığın zaman bilgisayara biraz ram takviyesi yapıyor evet fakat fiziksel olarak değil yani 4gb ramin varsa 8 yapmaz.
Bilgisayarda biraz hızlanma olur fakat bende zamanında yaptım çok fazla bi fark yarattığını söyleyemem.

?SARP?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ready boost yaptığın zaman bilgisayara biraz ram takviyesi yapıyor evet fakat fiziksel olarak değil yani 4gb ramin varsa 8 yapmaz.
Bilgisayarda biraz hızlanma olur fakat bende zamanında yaptım çok fazla bi fark yarattığını söyleyemem.
ne kadar yapar?

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
vista zamanında çıkan masal gibi ready boost için hızlı ve büyük kapasite şart... + o kadarda performans artmıyor...

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
ReadyBoost, RAM'in yetmediği yerde sabit disk yerine USB belleği kullanarak daha iyi performans elde etmeyi amaçlıyor.
USB bellekler oldukça yavaş bir teknoloji. O yüzden öyle çok etkili bir sonuç ortaya çıktığını sanmıyorum. Ancak sabit diskin tıkır tıkır çıkardığı sesi kesebilir.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
ReadyBoost ile usb'yi ram yapabilirsin ama pek etkisi olmaz çünkü ramlerde saniyede gigabayt hızında veri geçiyor usb'deki ise ramlerin %1'ine bile tekâmül etmiyor yani o usb 100 gb da olsa en fazla %20'lik bir etkisi olur.