Razer mouse ve klavye seçimi

Bu konuyu okuyanlar

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba arkadaşlar “Razer Cynosa Chroma” klavye ve “Razer Mamba Elite Kablolu” mouse hakkında kullanan veya bilgisi olan var mı ?

caner aynalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
şimdi ben senin yerinde olsam razer yerine farklı markalara yönelirim ille de almak istiyorsan bilmem fakat düşüncem bu şekilde ikisini de kullanmadım fakat bir mediamarkt mağazasına gidip ikisini de kullanma fırsatın olur benim kullandıklarım logitech g413 klavye ve bloody ml160a modeli mouse iyi günler

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Neden Razer? Neden Cynosa? Sırf Razer diye bu kadar da olmaz hocam ya.

caner aynalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
katılıyorum logitech gibi güzel ve kaliteli markalar varken neden razer ki :D

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Razer Cynosa Chroma tam bir balon ürün. Mamba Elite konusunda ne desem bilemiyorum umarım fiyatını hak ediyordur. Razer alacaksanız indirim zamanlarında BlackWidow Elite 700-750TL civarına iniyor. Razer Huntsman modeli de optik switchli olan serisi ve İtopya'da 650TL güzel bir indirimde.

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Hocam bende itopyadan çıkamadım saatlerdir klavye olarak beğendiğim. HyperX Alloy Elite RGB Mekanik Gaming Klavye 499 tl’ye razer deathadder elite 279 tl ye düştü sizce nasıl? 650 tl az para değil düşünmedim hiç onu.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Razer Cynosa Chroma tam bir balon ürün. Mamba Elite konusunda ne desem bilemiyorum umarım fiyatını hak ediyordur. Razer alacaksanız indirim zamanlarında BlackWidow Elite 700-750TL civarına iniyor. Razer Huntsman modeli de optik switchli olan serisi ve İtopya'da 650TL güzel bir indirimde.

Son düzenleme:

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Hocam bende itopyadan çıkamadım saatlerdir klavye olarak beğendiğim. HyperX Alloy Elite RGB Mekanik Gaming Klavye 499 tl’ye razer deathadder elite 279 tl ye düştü sizce nasıl? 650 tl az para değil düşünmedim hiç onu.
HyperX Alloy Elite RGB kullanıyorum ve tavsiyede ederim özellikle 500TL gibi bir hayli makul bir fiyata. 780TL tutuyor toplam ama 650TL tutsa keşke :)

caner aynalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
logitech g413 tavsiye ederim 1 aydır kullanıyorum gayet güzel

modeline göre tek rengi var silver modelinde yalnızca beyaz carbon modelinde yalnızca kırmızı ledi var

iyi forumlar

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
HyperX Alloy Elite RGB kullanıyorum ve tavsiyede ederim özellikle 500TL gibi bir hayli makul bir fiyata. 780TL tutuyor toplam ama 650TL tutsa keşke :)
Hocam music visular uygulaması Varya rgb ile ritim tutuyor o özellik var mı uygulamasında ve farklı rgb ki mouse ile eşleştirmeye denediniz mi hiç ?

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Hayır ekolayzer modu yok.
[BGCOLOR=rgb(254, 254, 254)] [/BGCOLOR][BGCOLOR=rgb(254, 254, 254)]Audio visualizer[/BGCOLOR][BGCOLOR=rgb(254, 254, 254)] yani var diye gördüm ama tam olarak özelliğinin yazdığı bir yer olsaydı keşke [/BGCOLOR]

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
[BGCOLOR=rgb(254, 254, 254)]Audio visualizer[/BGCOLOR][BGCOLOR=rgb(254, 254, 254)] yani var diye gördüm ama tam olarak özelliğinin yazdığı bir yer olsaydı keşke [/BGCOLOR]
Dediğim gibi kendi yazılımı üzerinde öyle bir mod yok ama şimdilik. Yazılım daha bu sene geliştirildi ve daha çok yol katetmesi gerekiyor. Birde bana çok çocuksu geliyor o tarz özellikler. Belki artık 26 yaşına geldiğimiz için olabilir.

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Dediğim gibi kendi yazılımı üzerinde öyle bir mod yok ama şimdilik. Yazılım daha bu sene geliştirildi ve daha çok yol katetmesi gerekiyor. Birde bana çok çocuksu geliyor o tarz özellikler. Belki artık 26 yaşına geldiğimiz için olabilir.

IMG_1082.jpg

Hocam siz var demişsiniz Tecnopatta yazmışsınız var diye :) merak ediyorum ama hocam aklım corsaire gitmiyor değil ama k68 rgb de 550 tl şuan yazık o kadar parayada bu arada her tuşa ayrı renk atabiliyoruz değil mi ?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Ekli dosyayı görüntüle 60821

Hocam siz var demişsiniz Tecnopatta yazmışsınız var diye :) merak ediyorum ama hocam aklım corsaire gitmiyor değil ama k68 rgb de 550 tl şuan yazık o kadar parayada bu arada her tuşa ayrı renk atabiliyoruz değil mi ?
Evet farkındayım :) Yanlış olmuş ama arkadaş sorduktan sonra incik cıncık baktım bulamadım. Redditten yazdım olmadığını ama gelebileceğini yazdılar. Yazılım yeni dediğim gibi :)

faruksincar

Asistan
Reaksiyon puanı
55

Su ve toza dayanıklı’lı mı onuda bulamadım :) ve İngilizce klavye alt+shift tuş kombinasyonunu yapınca Türkçe kullanabilirmuyuz

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Su ve toza dayanıklı’lı mı onuda bulamadım :) ve İngilizce klavye alt+shift tuş kombinasyonunu yapınca Türkçe kullanabilirmuyuz
Faruk İngilizce klavye diye bir şey yok. Tuş kapakları US Layout sadece. Hangi dilde yazacağına klavye değil PC'nde ne ayarlıysa o kadar verir. Bu tarz basit sorular sormayın artık bilişim çağındayız. Toza veya suya dayanıklı değil tabii ki de. Ekstra bir durumdur bu ki suya dayanalıklı mekanik klavye yok sadece belli bir su sıçramasına karşı garanti veren K68 var benim bildiğim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

bu arada her tuşa ayrı renk atabiliyoruz değil mi ?
Bu sorunu atlamışım, evet her tuşa istediğin rengi atayabiliyorsun. Kendi modunu yaratabiliyorsun eldekileri kullanarak değişik özellikleri var ama diğer markalarda daha fazla imkan var. Corsair, Logitech, Cooler Master yazılım kısmında çok daha iyi.

Son düzenleme: