Razer Blackwidow Ultimate 2016

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yaklaşık 1 senedir Blackwidow Ultimate 2016 kullanıyorum. Son zamanlarda klavyenin W tuşunda sıkıntı yaşamaya başladım. Bazen geç algılıyor bazen basılı tuttuğumda bir anlığına algılamayı kesiyordu. Biraz incelediğimde W tuşunun altında oldukça fazla saç ve toz biriktiğini gördüm. Temizlemeyi bilmediğim içinde pek kurcalamadım. Klavyeyi nasıl temizleyebilirim?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Tuşları çıkarıp klavyeyi ters çevirdikten sonra hafifçe arkasından vurabilirsin. Daha sonra yine ters bir şekilde soğuk hava olmak şartıyla saç kurutma makinesi kullanabilirsin. Nemli bir bez yardımı ile son kez üstünden geçersen yeterli olur. Ben böyle yapıyorum.

Reaksiyon puanı
1
Tuşları çıkarıp klavyeyi ters çevirdikten sonra hafifçe arkasından vurabilirsin. Daha sonra yine ters bir şekilde soğuk hava olmak şartıyla saç kurutma makinesi kullanabilirsin. Nemli bir bez yardımı ile son kez üstünden geçersen yeterli olur. Ben böyle yapıyorum.
Evet benim aklıma gelmişti. Fakat tuşu çıkarmam takdirde tuşun mekaniğinin bozulmasından korkuyorum. Ayrıca nasıl çıkaracağımı da pek bilmiyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Evet benim aklıma gelmişti. Fakat tuşu çıkarmam takdirde tuşun mekaniğinin bozulmasından korkuyorum. Ayrıca nasıl çıkaracağımı da pek bilmiyorum.
Burada satılıyor mu bilemem ama Amazon dan 10 dolar karşılığında tuş çıkarma aparatı alabilirsin.