Rapidshare ile Roket Gibi Download

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
İnternet hızınızı sonuna kadar kullanmak ve ödediğiniz paranın karşılığını almak ister misiniz? Hızlı ve pratik download için bu ipucuna bakın.

Web sitelerini dolaşırken, Rapidshare.com uzantılı linkleri görmüşsünüzdür. Bu linklere saklanmış olan dosyaları indirmek istediğiniz anda sizi bazı kısıtlamaların beklediğini göreceksiniz. Belli bir süre download veya belli hızda download işlemi gibi.

Neler Gerekiyor?

Bu kısıtlamalardan sıkılıp kendinizde Rapidshare Premium şifresi aldınız diyelim. O zaman bu ayrıcalığı Firefox, FlashGet ve FlashGot eklentisi ile birleştirince neler olacağını biliyor musunuz?

Bu adımları mutlaka öğrenin. Başlıyoruz...

[size=14pt]devamını okumak için buraya tıklayın...[/size]

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Roket deyince bende rapid'i vuruyoz zannetim :) Premium hesap alayım bende o zaman hemen yarın :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Verdiğin paraya pişman olmayacaksın.

Bu arada bir teşekkürü çok görmeyin. Repleri unutmayın. Linkler ölmüş mü dostum :D hahaha

Starscream

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flashget öyle mi?
Yahu bari rapid premium için para ödeyen insanları yanlış yönlendirmeyin sevgili sdn yazarları :]
4mbit dsl ile türkiye şartlarında ortalama 480kb/s ile dosya çekebilecek yegane ikili rapid premium+ IDM(internet download manager) dir. Flashget idm'den ortalama %15 daha yavaş dosya indirir. İstediğiniz şekilde teste hazırım, bu işe yıllarımı verdim.(bu sözden nefret ederim:))
İlaveten rapid acc edindikten sonra, premium sayfasında; Options sekmesindeki ''Direct-downloads'' bölümünü işaretleyip, Preferred Mirror System #1 kısmında, ''Level(3) #1'' , Preferred Mirror System #2 kısmında ''Level(3) #2'' tercihlerini yapmaları, kullanıcıların daha seri dosya indirmelerini sağlayacaktır.
Firefox' ta, IE'de kullansanız, IDM otomatik olarak sisteme yerleşecek ve ''flashgot'' gibi bir eklentiye ihtiyaç duymadan doyasıya dosya çekebileceksiniz.

Ayrıca idm ile herhangi bir web sayfası üzerindeki flash görüntüleri(.flv) sağ click yaparak, ''açılan son flv videosunu indir'' seçeneğiyle, rahatlıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.(Misal, youtube'den.) Yoruldum. Saygılar.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Starscream dedi ki:
Flashget öyle mi?
Yahu bari rapid premium için para ödeyen insanları yanlış yönlendirmeyin sevgili sdn yazarları :]
4mbit dsl ile türkiye şartlarında ortalama 480kb/s ile dosya çekebilecek yegane ikili rapid premium+ IDM(internet download manager) dir. Flashget idm'den ortalama %15 daha yavaş dosya indirir. İstediğiniz şekilde teste hazırım, bu işe yıllarımı verdim.(bu sözden nefret ederim:))
İlaveten rapid acc edindikten sonra, premium sayfasında; Options sekmesindeki ''Direct-downloads'' bölümünü işaretleyip, Preferred Mirror System #1 kısmında, ''Level(3) #1'' , Preferred Mirror System #2 kısmında ''Level(3) #2'' tercihlerini yapmaları, kullanıcıların daha seri dosya indirmelerini sağlayacaktır.
Firefox' ta, IE'de kullansanız, IDM otomatik olarak sisteme yerleşecek ve ''flashgot'' gibi bir eklentiye ihtiyaç duymadan doyasıya dosya çekebileceksiniz.

Ayrıca idm ile herhangi bir web sayfası üzerindeki flash görüntüleri(.flv) sağ click yaparak, ''açılan son flv videosunu indir'' seçeneğiyle, rahatlıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.(Misal, youtube'den.) Yoruldum. Saygılar.

Yazının tamamını okuduğunuza eminmisiniz ?

Starscream

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mila12 dedi ki:
Starscream dedi ki:
Flashget öyle mi?

Yazının tamamını okuduğunuza eminmisiniz ?

Evet eminim. Okumamış gibi mi görünüyorum?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Evet ben öyle anladım.

Yahu bari rapid premium için para ödeyen insanları yanlış yönlendirmeyin sevgili sdn yazarları

Burada kimseye yanlış yönlendirme gibi bir durum söz konusu değil.

İstediğiniz şekilde teste hazırım, bu işe yıllarımı verdim

Burdaki sözünüzdede sanki sdn editörleri daha dün başlamışlar bu işe gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Starscream

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mila12 dedi ki:
Evet ben öyle anladım.

Yahu bari rapid premium için para ödeyen insanları yanlış yönlendirmeyin sevgili sdn yazarları

Burada kimseye yanlış yönlendirme gibi bir durum söz konusu değil.

İstediğiniz şekilde teste hazırım, bu işe yıllarımı verdim

Burdaki sözünüzdede sanki sdn editörleri daha dün başlamışlar bu işe gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Dikkat ederseniz, yanlış yönlendirmeyin derken orada bir ifade kullandım. Bunun samimi bir davranış olduğunu belli etmek için.
Ancak bu klavye dili ile yeterince belli olmadı sanırım. Mesela siz yanlış anlamışsınız.
Sdn editörleri ile ilgili de böyle bir düşünceye sahip değilim. Kaldı ki bu kanıda olsam, bunu da çekinmeden eleştiri mahiyetinde yazardım. Ben sadece bildiğim ve daha evvel sonuçlarını gördüğüm bir konuda fikir beyan ettim. Yanlış bir üslup kullandığımı da düşünmüyorum. Gülümseyerek yazmıştım ben bunları.
Alınmaca, darılmaca olmamalı bana göre.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Önerilerini yarın dikkate alacağım.

Malum birkaç saat de olsa uyumak lazım.

Şöyle ki; ofisimizde 8 Mbit hat var. FlashGet sonuna kadar kullanabiliyor ve 900-1000 KB/s download yapabiliyoruz.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar bu konu ilgili şöyle bir sorun vardı. preimum bile alsan belli bir kotan var o kotayı aşamazsın. işte bu noktada flashget ile yapılan indirmede bu kotayı şişirdiğini söyleyen bir arkadaşım vardı. Bana şöyle anlattım

rapidden 3.5 gb mı indirdin. o 4 gibi gösteriyor. Demişti. ama ben hiç denemedim. saygılarımla bilginize...

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ooooo benim makalemin hemen hemen aynısı sdn de bir başka habere konu olmuş . ben demiştim cryptload yerine flashget üzerinden flashgot ile rapidden dosya çekmek en iyisi diye ama bazı arkadaşlar olumsuz bakmışlardı ilgili konularda ama ben yinede makale yapmıştım ve halen de savunuyorum en iyisi bu yöntem diye.

not: telif hakları var benim konunun hemen hemen aynısı açılmış kilit vuralım :D

Benim Konu

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bende IDM'nin Flashget'ten daha hızlı olduğunu düşünüyorum. Sadece rapid için değil, başka Sitelerden de edindiğim tecrübe bu ;)

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
IDM ile FDM hiçbir fark görmedim.Rapid şifren varsa FDM gayet başarılı ve bedava.Kullanması da rahat kendi kendini portable yapabiliyor.Şifreleri ve ayarları nerede çalışırsan çalış hatırlıyor.Usb de taşıyorum portable opera ile hiç sorun çıkartmadı.Şimdiye kadar 1024 bağlantıda hiç 98 kpps nin altına düşmedi.

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Level 3 serverını kullanın rapidde farkı göreceksiniz

Oyuncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"Download" etmeyin artık "indirin" şunları. :O

MixbaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olaya ilk önce download etmeyelim indirelim diyerek başlıyorum...

bir diğeri ise bu işlemin en kolay yolu rapidsahare araçlarında bulunan rapidshare manager adlı program ile yapabilirsiniz. Burada

diyelim elinizde 20 tane link var hepsini "add" komutundan ekleyerek indirmeye başlayabilirsiniz.

drdurma sonradan devam ettirme özelleikleride bulunan programda en çok 5 linki aynı anda indiriyor.

bu arada rapidshare premium bilginizi rapidshare programları dışındaki hiçbir programda kullanmayın derim. yoksa premium kotanızı yer bakakalırsınız

başka şeye gerek olduğunu sanmıyorum.

kolay gelsin.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bu söylediklerini flashget de yapıyo ne var ki günde bir kez giriş yapsam yeter

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu arada Troy 8mb hat ne olaki :S kim veriyor böyle birşeyi ??? Dükkanda yatacak yer var mı taşınabilir miyiz sizin dükkana :D

Bende IDM'in Flashgetten hızlı olduğunu düşünüyorum (ama 8mb hat gibisinden birşey varsa ne olur bilemeyiz)

Şu olaya da dikkat çekmek isterim Premium kullanıcısı olsanızda 5 günde en fazla 25GB indirme hakkınız var. Burada birde indirme yöneticileri devreye girince daha da çabuk bitiyor bu kota. Bunu ben şuna bağlıyorum indirme yöneticileri dosyaları bölerek indirmelerinden dolayı siz 1GB indirsenizde 1GBden daha fazla inmiş gibi oluyor (Bu TTnet kotanıza da yansır DİKKAT).

Birde yazıda keşke Premium ayarlarından "Direct-Download" ve Level3'ün seçilmesi durumunda DAHA ROCKET GİBİ DOWNLOAD yapabilirsiniz ;) :D

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
BoSS dedi ki:
Bu arada Troy 8mb hat ne olaki :S kim veriyor böyle birşeyi ??? Dükkanda yatacak yer var mı taşınabilir miyiz sizin dükkana :D

Bende IDM'in Flashgetten hızlı olduğunu düşünüyorum (ama 8mb hat gibisinden birşey varsa ne olur bilemeyiz)

Şu olaya da dikkat çekmek isterim Premium kullanıcısı olsanızda 5 günde en fazla 25GB indirme hakkınız var. Burada birde indirme yöneticileri devreye girince daha da çabuk bitiyor bu kota. Bunu ben şuna bağlıyorum indirme yöneticileri dosyaları bölerek indirmelerinden dolayı siz 1GB indirsenizde 1GBden daha fazla inmiş gibi oluyor (Bu TTnet kotanıza da yansır DİKKAT).

Birde yazıda keşke Premium ayarlarından "Direct-Download" ve Level3'ün seçilmesi durumunda DAHA ROCKET GİBİ DOWNLOAD yapabilirsiniz ;) :D

o zaman sende flashget ile dosyayı çekerken dosya bölünmesini 5ten 1e indirirsin ne kadar indirirsen o kadar inmiş olur kotaya etki eder.5 günde 25 gb olayına gelince eğerki benim gibi arşiv çalışmaları ilie uğraşıyorsanız aynı anda 2 üyelik o sorunu kaldırır ortadan ama tek üyelik alacaksanız biraz idareli davranmak zorundasınız

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
amannnnn sınırsız nede olsa kotalılar dikkat etsin :D

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Başka bir yerde biri (kimse artık) bu haberi olduğu gibi almış kendi yapmış gibi konu açmış. Neyseki son resimdeki gibi "C:\Users\Troy\Desktop" ifadesini resmi düzenleyerek "C:\Users\Desktop" olarak değiştirmeyi akıl etmiş. Foyası çıkardı meydana. :p

Not: Troy yoksa o sen misin?

PcMaKeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
flashget vs idm
bu hep tartışılmıştır.Ama bu maçın galibi bellidir.Tabiki internet download managerdir.Tabi siz benle aynı görüşte olmayabilirsiniz.yaklaşık 3 senedir premium kullanıcısıyım.Aynı zamanda uploadçıyım:).

sizin söz ettiginiz bu testler o hızlarda yapılamaz.Yüksek hızlı aglarda download manager kullanımı daha saglıklıdır. en basitinden okuduğum üniversitede ulaknet varki burda normal zamanlı 3 dk da bir film indirebiliyorum.bazen 100 partlık hd divxleri bile indirmem 10 dk mı bile alabiliyor.Download manager ile sn de 7 mb ta bile çıkabildim.flashgetle bu hiçbirzaman mümkün olmadı.Tabi bu hıza göre degişebilir ama ben download manager kullanıyorum.Bu söylediklerimi bahsettiginiz flasgetle yapmam mümkün değil.Çünkü denedim.İnternet download manager baglantı hızınızı en doruk noktasına kadar kullanıyor ve partlarda herhangibir yavaşlama bile olmuyor.hepsi yaklaşık aynı hızla inebiliyor..

Biz flashgeti tabiki kullanalım.Ama kafamızı kaldırıp bir etrafımıza bakalım.Dünya genelinde internet download managerin yaygınlıgı ve popülerliği hakim.Biraz araştırma ile full olarak bile bulabilirsiniz..

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
souris46 dedi ki:
BoSS dedi ki:

o zaman sende flashget ile dosyayı çekerken dosya bölünmesini 5ten 1e indirirsin ne kadar indirirsen o kadar inmiş olur kotaya etki eder.5 günde 25 gb olayına gelince eğerki benim gibi arşiv çalışmaları ilie uğraşıyorsanız aynı anda 2 üyelik o sorunu kaldırır ortadan ama tek üyelik alacaksanız biraz idareli davranmak zorundasınız

Bu olay sadece Flashget için geçerli değil tüm İndirme Yöneticileri bu mantık ile çalıştığından hepsinde aynı olay oluyor. Sende 5 yerine 1 parça olarak indirirsen ne anlamı kalıyorki? Firefox ile indir o zaman direk aynı şey olacak sonuçta ;)

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
BoSS dedi ki:
souris46 dedi ki:
BoSS dedi ki:

Bu olay sadece Flashget için geçerli değil tüm İndirme Yöneticileri bu mantık ile çalıştığından hepsinde aynı olay oluyor. Sende 5 yerine 1 parça olarak indirirsen ne anlamı kalıyorki? Firefox ile indir o zaman direk aynı şey olacak sonuçta ;)

tek parça derken indirdiğin dosyayı 5 parçaya böler flashget onu tek parçaya topla demiştim yanlış anlamışsın her dosyayı indirirken flashget 5e böler sen 1 yaparsan o sıkıntın kalkar ortadan :)

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pardon ben yanlış yazmışım kusura bakma. Ben anladım dediğini ama indirme yöneticilerinin mantığı orada yattığı için sen dosyayı tek parça olarak indirirsen pek bir anlamı kalmıyor indirme yöneticisinin. Herneyse isteğen tek parça olarak indirsin isteğen 10 parça olarak :D

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
aslında merak ettim şu hususu acaba hakikaten varmı böyle bir sıkıntı kotalılarda bu akşam bir test yapayım bakalım ne olacak gerçi ben kotasız kullnaıyorum ama rakamları akşama siteye veririm ne olmuş ne inmiş ne kadar gelmiş nasıl yapılmış

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok iyi olurdu. Şimdiden teşekürler souris46.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
zaten son hızda indiriyor rapidshare ?
Level(3)'ü seçtiğinizde kullanabileceğiniz son hızda indiriyorsunuz,duyrulur.