Ram takmak Garanti kapsamından çıkarır mı?

Bu konuyu okuyanlar

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar lenovo z560 notebook pcye sahibim ram taksam garanti kapsamından çıkarma bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Notebook un içini açtığınız için bildiğim kadarıyla çıkar ancak herhangi bir sorunda ram i geri çıkartır öyle gönderirsiniz garantiye problem kalmaz :) Yeterki kasayı açarken iz bırakmayın.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Her türlü iz kalır.Garanti dışı kalır.

Servisi arayın ram taktırmak istiyorum deyin.Onlar takarsa garanti dışı kalmaz...

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
kesinlikle garantisi iptal olur.

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

Her türlü iz kalır.Garanti dışı kalır.

Servisi arayın ram taktırmak istiyorum deyin.Onlar takarsa garanti dışı kalmaz...

onlar takarsa bilmem güzel bir öneri:)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yetkililere takıtırırsan sorun olmaz ben yetkiliere taktırmaya gittim kendi taksaydın dediler ben de garanti dedim bir şey olmaz dediler :)

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Çıkartmaları için para koparmaları için neden olarak gösterirler :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Güvenlik bandını açtığınız anda garanti dışına çıkar.

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cihazın Ram bölmesine ait plastik korumada güvenlik etiketi var ise sökmeyiniz. Eğer cihazın ram bölmelerinde güvenlik etikesi bulunmuyorsa Ram takmanız durumunda garanti dışı kalmayacaktır. Ram'i güvenli bir şekilde taktığınız sürece sorun olmayacaktır.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Cihazın Ram bölmesine ait plastik korumada güvenlik etiketi var ise sökmeyiniz. Eğer cihazın ram bölmelerinde güvenlik etikesi bulunmuyorsa Ram takmanız durumunda garanti dışı kalmayacaktır. Ram'i güvenli bir şekilde taktığınız sürece sorun olmayacaktır.

Benim laptopumun kitapinda , rami ve hardisk i degistirebilecegim yazilmis.

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
en iyisi lenovoyu arayıp sormak her kafadan farklı bi ses çıkıyo

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
en iyisi lenovoyu arayıp sormak her kafadan farklı bi ses çıkıyo
Her kafadan ses çıkacak tabii ki. Burası Forum ortamı, her kafadan ses çıksın diye kurulmuş bir portal. Madem böyle bir düşüncen vardı niçin konu açmayı tercih ettiniz merak ettim doğrusu ki ben size net olan bilgiyi de ilettiğimi düşünüyorum.

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Her kafadan ses çıkacak tabii ki. Burası Forum ortamı, her kafadan ses çıksın diye kurulmuş bir portal. Madem böyle bir düşüncen vardı niçin konu açmayı tercih ettiniz merak ettim doğrusu ki ben size net olan bilgiyi de ilettiğimi düşünüyorum.
'her kafadan farklı' dedim sizin anlayış tarzınız farklıysa onu bilemicem

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Her kafadan farklı ses çıkar çünkü bu durum her markada farklıdır. Bazı markalar kullanıcının kasaya müdahale etmesini garanti dışında bırakan bir etmen olarak görürler. Bazıları belirli markalara sınırlarlar bazıları da serbest bırakır. Şu ana kadar hp ve samsung laptoplarda değişim yaptım. Hp kendi markasını takarsanız garanti dışı bırakmıyor. Samsungta ise hiçbir band falan yoktu. Serbestti yani. Lenovo için ya kullanıcı kılavuzuna bakın ya da servisi arayıp sorun.

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Her kafadan farklı ses çıkar çünkü bu durum her markada farklıdır. Bazı markalar kullanıcının kasaya müdahale etmesini garanti dışında bırakan bir etmen olarak görürler. Bazıları belirli markalara sınırlarlar bazıları da serbest bırakır. Şu ana kadar hp ve samsung laptoplarda değişim yaptım. Hp kendi markasını takarsanız garanti dışı bırakmıyor. Samsungta ise hiçbir band falan yoktu. Serbestti yani. Lenovo için ya kullanıcı kılavuzuna bakın ya da servisi arayıp sorun.
Peki Teşekkürler...

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
notebook larda işlemci sogutucusu, hdd ve ramin olduğu bölümler genelde ayrı bir hücre şeklinde oluyor ki insanlar sogutucu tıkandığında temsizleyebilsin yada hdd ram upgrade yapabilsin diye. bunun için tüm kapağı sökmek zorunda kalmıyorsun. normal şartlarda ram upgrade yapmak garanti problemi çıkarmaz ancak bu tamammen yetkili servisin insiyatifine kalıyor.benim başıma daha önce bir markada geldi. (sonradan o firmanın çalışanı oldum ama) eleman kendi açtığı makinayı daha sonra bu açılmış deyip garanti dışı bıraktı.

tr53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendin takarsan garintisi bozulur benim bildigim kadariyla.Servise goturup taktirtabilirsin ancak

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşların dediği gibi etiket varsa ram slotlarında sorun olur. Yoksa hiçbir şey olmaz garanti bakımından. Tabi iyi bir operasyonla.
Yani biliyorsanız ve dikkatli iseniz notebook un kasasını açın.

tr53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vidalara ozel boya suruyorlar.Acildigini anlarlarsa yazik olur hele yeni aldiysan.

ekrem1311

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güvenlik bandı yoksa garanti kısı kalmaz ama söküğün vidaya iz yapmaman gerekiyor rem in üzerinde bant yoktur.

RaMZeN

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Garanti dışına çıkar servisinize RAM'i götürün, onlar taksın.

lasofaten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesin çikar

---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

Ewt yazmamişim servise götür onlar taksinlar ama sor onlarada siz taksaniz garanti dişina çikar mi çikmaz mi diye...