Quantum bilgisayar almak istiyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

hep öyle olduğunu söylerler ama o sadece kendileri için geçerlidir.bir de o güvenli bir yerde saklanmış olmalı.öyle bir şey olmasa adı ne diye ortada dolaşsın.mesela atom bombasının adını biz biliyoruz ama yapımını bilmiyoruz.artık yolunu buluruz güvenliğe görünmeden bunun bulunduğu yere sızmanın bir yolu yok mu acaba ?ya da başka şekilde bunu elde etmenin??içerde termal kamerasından her bir kamerası vardır zaten.bu ihtimalleri göz önünde bulundurup kendi önlemini alıp içeriye sızılabilir.
Daha devletimizin yok, hele bi dur. :D

Tuğ-han

Cyber Security
Yönetici
Mod. Adayı
Quantum Pc'leri normal kişilere satmazlar ayrıca Deep Web'de satılamaz çünkü böyle birşeyin olduğunu varsayalım FBI anında el koyar ayrıca Quantum PC ucuz bir şey değildir.

Deep web de satılsa dahi 5. seviye ve yukarısında görülebilir bence. Öyle bulunması kolay bi şey değil. Çok yüksek derecede bi bilgisayar bilginiz olmalı. Quantum pc ler de dünyayı yöneten adamların elinde olur bana göre. İyi bağlantıların olmalı. Çok uçuk şeyler bu dedikleriniz :D

Tuğ-han

Cyber Security
Yönetici
Mod. Adayı
Deep web de satılsa dahi 5. seviye ve yukarısında görülebilir bence. Öyle bulunması kolay bi şey değil. Çok yüksek derecede bi bilgisayar bilginiz olmalı. Quantum pc ler de dünyayı yöneten adamların elinde olur bana göre. İyi bağlantıların olmalı. Çok uçuk şeyler bu dedikleriniz :D
Deep Web'de seviyeler yok sadece linkler var. :)

Öncelikle Yazılım Ve Teknoloji Sektöründen Biri Olarak Bu Konu Başlığına Şaşırmamak Elde Değil Fakat Bu Konunun Mizah ve espri amacı İle yazıldığını Varsayıyorum

Yorum Ve Yanıtları Okuyunca Birkaç Anlamsız Ve Bilgi kirliliğine Yol açıcak Yorumlar ile karşılaştım Bunlara Forum Kültürü Ve Moderation dan Uzak Bir Yazılımcı Ve Ar Ge Yapan Bir girişimci olarak Vericeğim Yanıtlar Şu Şekilde (Kişisel Vizyonumdan Görüşlerimde Bulunmaktadır)

Kuantum Bilgisayar Ve Günümüz Bilgisayarları çok Uzak Teknolojilerdir günümüz Bilgisayarları da en derine İndiğimizde 0 ile 1 Koşulları farklı zamanlarda sağlanıyor 0 kapalı 1 açık (elektrik dili)
assembly 2 lik sayı sistemi Şeklinde Yani. Ama Kuantum Bilgisayarlarda bu Koşul aynı anda sağlanıyor 0 ile 1 koşulu bu da İşlemlerin Süreleri Ve Kriptografik Birçok İşlemde Değişiklik Görmemizi Sağlıyor

yazılım dilleri 01 den yani makine dilinden Ve Birbirinden Türemiştir
Örnek C Dili sonra C++ sonra C# gibi
Yazılım Dillerini map Olarak İncelerseniz anlarsınız

Kuantum Teknolojisini Şuanda Bile Bulut Üzerinden Deneme İmkanınız Var Bu arada 32 Gb ram Gerektiriyor ama güzel Bir deneyim Olur sizin İçin

Ve şuanda Ülkemizde Kuantum Bilgisayar Bulunmamaktır ama İlerleyen Yıllarda Bulunacak Olması Ütopik Bir durum değil (Palo alto Silikon vadisinde Bir Geliştirici Seminerinde Google Ve amazonu Buraya Ar Ge Yaptığına ve AI Çalışmalarını İnceleme Fırsatı Bulmuştum)

Ve Kuantum Bilgisayarların Oda Ve Çok Yüksek Soğutma derecelerinden Kurtulup Evlerimize ofislerimize girmesinde İmkansız değil

mikro İşlemcinin yeni Kullanıldığı Veya Ekran kartının Olmadığı Zamanlardan Gelen Büyükleriniz Size durumu açıklar Siz sadece Bilgi Kirliliğinden Kurtulun

Kişisel Görüşlerim Önerilerim Şu Şekilde siz bu forumdaki yazılım ve Teknolojiye Meraklı gençlere Ve emektar arkadaşlarıma
1. microsoftun Quantum bilgisayarlar için Düzenlediği programlara Katılın Veya Qbit İle ilgili Döngüleri kuantum sistemlerini İnceleyin
2. QSharp Programlama diline bakabilirsiniz (neden Yeni Nesil İşletim sistemlerinizi siz Yazıp Bugun Güçlü Yazılım Şirketleri arasından olmayınki;)
3. Kuantumun Matematik Ve Kriptografik Sistemini İnceleyin Daha İyi anlaşılır sizin İçin Bu Teknoloji
4. bu Quantum Faktörlerini Deep Web seviye 5 bilmem Ne gibi Uzaktan alakası Olmayan Konular İle Kafanızda Kurgulamayın araştırın Sorgulayın
5. Kuantum bilgisayarları Ve Küçüleceğini Ve Holo Ve AI yapay Zekanın Gerçek Başlangıçı Olucağının Bilincinde olun Meslek Ve girişim anlamında bu tarz Robotic Konular Size İlham katar
6. kuantum Bilgisayarlarda Yapay Zekanın ve Gerçekden ayırt edilmesi Güç Matrixler Oluşturucağını Öngörün (en Basitinden Yapay Zekanın Endüstri4.0 Önemli Bir faktör olduğunu Bilin Ve Ona göre Üretici Düşünün

Son Olarak Kod yazmaktan Vakit
Buldukça Buraya Bilgiler eklerim

Selamlar İle Ben Bartu Çakmakkaya / Bilgi Güçtür “Ülkelerin Ve Mesleklerin Gittiği Bu Devrimde yani 4.0 Konusunda bu paragrafım Bile Umarım Birşeyler Katar 1 kişiye Bile “

stat counter